Новий, дорогий, приголомшливий!

Speedmaster Professional – це воістину культова модель в годинниковій галузі, вона непідвладна часу. Тому компанія Omega вирішила на додаток до класичних і недорогих сталевих версій випустити версію з дорогоцінних металів – запатентованих золотих сплавів Sedna та Canopus.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Модель Canopus справила на публіку особливо сильне враження завдяки своєму корпусу з білого металу і сріблястому циферблату. Саме про неї ми й поговоримо сьогодні. Вона така дорога, але така приголомшлива...

Почувши назву Speedmaster Moonwatch Professional, ми завжди уявляємо добротний годинник із нержавіючої сталі. Й дійсно, практично всю історію свого існування годинники були виконані з цього простого металу. Незалежно від року випуску, будь то перші моделі 1957 року або більш пізні видання кінця 2020-го, Speedmaster Moonwatch Professional завжди були спортивними інструментальними годинниками.

Призначені для активних дій (аж до жорсткої посадки на поверхню Місяця), вони повинні володіти міцним і надійним корпусом. Саме тому перевага завжди віддавалася нержавіючої сталі. Проте, Omega кілька разів вдавалася до використання золота й платини: перший золотий Speedmaster «Tribute to Astronauts» (реф. BA145.022), а також деякі моделі з базової лінійки бренду.

Наприклад, з 1999 по 2012 рік Omega випускала нелімітований Speedmaster Moonwatch Professional із 18-каратного жовтого золота як частину своєї постійної колекції. Годинник був представлений на золотому браслеті (реф. 3195.50) та шкіряному ремінці (реф. 3695.50). Однак уже з 2012 року всі моделі з цієї серії випускалися тільки з нержавіючої сталі з хезалітом або сапфіровим склом.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Але 2021 рік ознаменувався поверненням до колекції Speedmaster Professional дорогоцінних металів. Компанія випустила чотири версії: дві зі сплаву Sedna й дві з унікального запатентованого сплаву білого золота Canopus Gold із чудовим срібним циферблатом. Всі чотири видання комплектуються шкіряним ремінцем або золотим браслетом.

Почнемо з металу Canopus Gold. Згідно із заявою Omega це ексклюзивний сплав білого 18-каратного золота, який використовується брендом із 2015 року. Він складається з золота (> 75%), паладію (> 20%) і невеликої кількості платини й родію. Такий склад забезпечує стандартні характеристики, властиві іншим видам 18-каратного золота, але відрізняється більш яскравим блиском і білизною, а також він довше зберігає первозданний зовнішній вигляд.

Сплав був названий на честь найяскравішої зірки Канопус, яка в 71 разів більше й в 10,000 раз яскравіше за наше Сонце. Завдяки своєму потужному сяйву й розташуванню Канопус стала важливим орієнтиром для багатьох космічних агентств. Саме з цієї причини сплав білого золота, який не вимагає покриття родієм і не втрачає з часом свого кольору, отримав таку назву.

Крім унікального сплаву в новому виданні присутні риси Speedmaster Sapphire Sandwich 2021. Корпус Canopus, як і у випадку зі сталевими моделями, був дещо змінений. Він отримав нові пропорції, які більше відповідають вінтажному виданню ST 105.012, котрий став першим представником серії Speedmaster Professional.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Діаметр корпусу становить 42 мм, товщина 13,2 (на 0,5 мм менше, ніж в моделях попереднього покоління). Ширина між вушками 20 мм, а відстань між вушками під ремінець 47,46 мм (також приблизно на 0,5 мм менше).

Сам корпус, задня кришка, заводна головка, кнопки, безель і в даному випадку браслет виконані із золота. Тому цей годинник значно важче сталевої версії. Проте, якщо забути про вагу, він комфортно відчувається на руці, чим зобов'язаний вдосконаленій формі корпусу. Вушка під ремінець стали більш компактними, та й профіль самих ремінців був змінений.

Техніка полірування залишилася колишньою – це поєднання матових поверхонь із глянцевими акцентами, завдяки чому модель Canopus виглядає особливо виграшно. Блиск дійсно куди яскравіше, ніж у сталі, а колір біліше, що дозволило надати годиннику розкішного вигляду, не вдаючись до претензійного лиску жовтого або рожевого золота.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Важливо відзначити, що на відміну від сталевих моделей новий Speedmaster Moonwatch Professional Canopus Gold випускається тільки з сапфіровим склом (архітектура «sapphire sandwich»). Версії з хезалітом не передбачені, але це стандарт для розкішних видань Speedmaster.

Технологія «sapphire sandwich» передбачає використання сапфірових стекол і для захисту циферблата, і в якості прозорої вставки на задній кришці, яка відкриває огляд на калібр 3861. Безель виготовлений з анодованого алюмінію (кераміка не передбачена), а шрифт і сама шкала на ньому виконані у вінтажній техніці зразка 1970 року.

Безперечна особливість нового видання – це чудовий циферблат, який так сподобався публіці. У той час як в інших версіях він чорний, у Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer Canopus Gold він виконаний у сріблястому кольорі з ефектом розбіжних променів, що ще більше підсилює яскраву індивідуальність цього годинника. Світлий і в той же час контрастний, сучасний і технологічний циферблат нового Speedmaster об'єктивно найбільш привабливий серед інших годинників Omega нового покоління.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Подібно сталевим версіями Speedmaster Canopus має ступінчастий циферблат, котрий служить відсиланням до вінтажної моделі ST 105.012. Проте, нова версія не позбавлена ​​індивідуальних особливостей.

Дизайнери Omega використовували два види обробки: ефект променів, що розходяться, в центрі циферблату й матове сріблення на зовнішньому кільці з годинними маркерами. Лічильники, як і раніше, «втоплені» та декоровані концентричним орнаментом. Компанія нарешті доповнила шкалу хронографу 3-секундними розподілами, відповідними механізму з частотою 3 Гц.

У положенні «12 годин» розмістилися об'ємний логотип Omega і назва моделі. Годинні індекси об'ємні, через збільшену (у порівнянні зі сталевими версіями) довжину вони заходять на шкалу хронографа. Крім того, тепер вони оснащені невеликою люмінесцентною вставкою.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Металеві годинна й хвилинна стрілки, а також каплевидна секундна, мають ідентичну форму та відполіровані у глянцевій техніці. Контрастність гарна, але трохи поступається версії з чорним циферблатом.

Speedmaster Moonwatch Professional Canopus Gold комплектується чорним шкіряним ремінцем або браслетом у новому дизайні, який також встановлюється на сталеві моделі. Він має розмір 20/15 мм, зменшені ланки й повністю матову поверхню. Браслет оснащений новою відкидною застібкою, прикрашеною горизонтальними смугами та вінтажним логотипом Omega.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

І застібка, і браслет стали більш зручними, ніж раніше, а також більш елегантними. Нові кінцеві ланки радикально змінили його структуру, завдяки чому він краще облягає зап'ястя, зменшуючи відчуття контакту з вушками під ремінець. Новий браслет виглядає естетично й оснащений кнопками-запобіжниками та спеціальними гвинтами для регулювання довжини (двопозиційне мікрорегулювання).

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Новий Speedmaster отримав стандартний для цієї серії, але більш сучасний калібр 3861. І хоча цей механізм досить близький за характеристиками до колишнього 1861, він оснащений новітніми технологіями Omega: коаксіальним спуском і кремнієвою спіраллю для захисту від впливу магнітних полів (до 15,000 гс). Крім того, годинник відзначений сертифікатом Master Chronometer.

Механізм покритий родієм і витончено декорований женевськими смугами й скосами на мостах. Його точність коливається в межах 0/+5 секунд на день, частота становить 3 Гц (21,600 напівколивань на годину), а запас ходу – 50 годин. Нарешті, калібр оснащений механізмом «стоп-секунда», якого раніше у моделей Speedmaster не було.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Варто визнати, що видання Omega Speedmaster Moonwatch Professional Canopus Gold воістину чудове! Поєднання матового білого корпусу із сріблястим циферблатом і контрастним чорним безелем складно перевершити. І якщо дизайн сталевої моделі з чорним циферблатом назавжди залишиться канонічним, то нова версія вносить до цієї колекції щось свіже, живе й технологічне.

На жаль, подібна краса має свою (і чималу) ціну... В іншому всі оновлення, які наявні в сталевий моделі, присутні й в новому Speedmaster, що робить його ще більш бажаними.

Надходження у продаж й офіційна ціна

Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer Canopus Gold на браслеті (референс 310.60.42.50.02.001) стане частиною постійної колекції, але придбати його можна буде виключно в бутіках Omega.

Офіційна ціна моделі на браслеті складає 44,700 євро, а на шкіряному ремінці – 30,000 євро.

Наручний годинник Omega Speedmaster Moonwatch Professional із золотого сплаву Canopus Gold

Технічні характеристики Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer:

  • Корпус: діаметр 42 мм, товщина 13,2 мм, відстань між вушками 47,46 мм. 18-каратний золотий сплав Canopus, комбіноване полірування (глянцеве й матове). Асиметричний корпус із захистом заводної головки й кнопок хронографу. Вушка під ремінець вигнуті (форма «ліра»). Безель зі сплаву Canopus зі вставкою з анодованого алюмінію, Тахіметрична шкала. Сапфірове скло з обох сторін. Ступінь водостійкості 50 м.
  • Циферблат: сріблястий, ступінчастий. Прикрашений «променистим» орнаментом у центрі, матова обробка зовнішнього скошеного кільця у фланця. «Втоплені» лічильники хронографу з концентричних орнаментом. Об'ємні годинні маркери, стрілки й логотип Omega із алмазним поліруванням. Стрілки й годинні маркери покриті люмінесцентним складом Super-LumiNova.
  • Механізм: мануфактурний калібр 3861 із ручним заводом. Сертифікат Master Chronometer. Антимагнітна кремнієва спіраль (до 15,000 гс). Хронограф із ручним заводом і горизонтальним зчепленням, 26 каменів. Частота 21,600 нкв/г, коаксіальний спуск, 50-годинний запас ходу. Години, хвилини, мала секунда (стоп-секунда), хронограф із 12-годинним і 30-хвилинним лічильниками.
  • Браслет: з 18-каратного золотого сплаву Canopus, відполірований у матовій техніці. Ширина між вушками 20 мм, ширина у застібки 15 мм. Відкидна застібка декорована горизонтальними смугами і глянсовим логотипом Omega. Кнопки, що запобігають випадковому розстібанню, двопозиційне мікрорегулювання довжини браслету.
  • Ремінець: чорний зі шкіри алігатора.
  • Референс: 310.60.42.50.02.001.
  • Годинник можна придбати ексклюзивно в бутіках Omega.