Нове видання культової моделі

Zenith Pilot Type 20 Blueprint — це 45-міліметровий пілотський годинник у корпусі з нержавіючої сталі. Він оснащений автоматичним калібром Elite 679 та володіє однією помітною особливістю — чарівним тривимірним циферблатом у стилі «сандвіч».

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Кожного разу раз, коли в дискусії про годинники згадується марка Zenith, розмова неминуче стосуватиметься El Primero – автоматичного механізму хронографа з частотою 5 Гц. Цей воістину винятковий калібр був представлений у 1969 році та нібито затьмарив всі попередні досягнення компанії. Адже ж Zenith, заснована в 1865 році, досягла чималого: наприклад, в 1900 році марка отримала гран-прі на Всесвітній виставці в Парижі (Paris Universal Exhibition) за свій мануфактурний калібр Zenith.

Піонер авіації Луї Блеріо, котрий перетнув Ла-Манш в 1909 році, був великим шанувальником швейцарських годинників. І, вирушаючи у свої ризиковані польоти, він часто носив Zenith. Треба сказати, пан Блеріо був не єдиним пілотом, що покладається на надійність цієї марки. Багато видатних авіаторів того часу віддавали перевагу Zenith, а в 1930-х роках модель Zenith Pilot Montre d'Aéronef Type 20 знайшла широку популярність серед французьких льотчиків.

У 2012 році компанія з Ле-Локля випустила сучасну версію Zenith Pilot Montre d'Aéronef Type 20 обмеженим тиражем 250 примірників. Але вже в наступному році це видання увійшло в базову колекцію марки. Крім того, асортимент лінійки Type 20 помітно розширився, а нові моделі оснащувалися двома калібрами: добротним Elite або знаменитим El Primero.

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint втілює дизайнерський код свого історичного прототипу: широкі годинна й хвилинна стрілки та збільшена заводна головка у формі цибулини. Однак марка наділила нове видання однією примітною особливістю.

Циферблат має конструкцію типу «сандвіч»: на матово-синю базу нанесений орнамент, який імітує копію креслення (blueprint), котре перекривається прозорим сапфіровим диском з індексами, хвилинної шкалою та фірмовими написами. Цей прийом дозволив створити незвичайний глибокий тривимірний циферблат.

Серія Zenith Pilot Type 20 Blueprint випущена обмеженим тиражем у 250 екземплярів. Офіційна ціна становить 8,400 CHF.

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Історія створення Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Одного разу в Zenith Manufacture була випадково знайдена копія креслення, яке зображує історичну будівлю мануфактури. Знахідка нагадала про кресленнях найперших повітряних суден, про прототипи літаків, задуманих піонерами авіації та, звісно, про Луї Блеріо та його літак Type XI, на якому він перетнув Ла-Манш.

Годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint — це триб'ют першим авіаторам та їхньому винятковому таланту від мануфактури, яка протягом багатьох років створювала для них надійні пілотські годинники.

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint

У кресленнях приховане щось інтригуюче та яке породжує незмінну цікавість. Вони — той крок, котрий відокремлює найсміливіші мрії від їхнього реального, відчутного втілення. Типові зразки середини 19-го та початку 20-го століть представляли собою досконально розраховану й промальовану модель майбутнього проекту. Зараз такі креслення стали пережитком минулої епохи, тим не менш, вони не втратили своєї чарівності, послуживши символом ретельного планування та геніального бачення.

Дивлячись на циферблат Zenith Pilot Type 20 Blueprint, ви милуєтеся його кольором, оздобленням, формою стрілок і маркерів, можливо, навіть захоплюєтеся типографікою цифр. Навряд чи ви замислювалися про розрахунки та дизайнерські рішення, які передували створенню цього циферблату.

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Кожен з них компанія Zenith ретельно продумує, працюючи над найдрібнішими деталями. Саме кропіткий процес створення прагнули підкреслити дизайнери мануфактури, прикрашаючи циферблат нової моделі фрагментами її ж виробничих креслень.

Циферблат Pilot Type 20 Blueprint складається з двох частин: синьої матової підстави, на якій зображені реальні фрагменти технічного плану й примітки до нього, а також сапфірового скла з маркерами та фірмовими написами. Відмітки відкидають тінь на синю основу, створюючи враження, ніби вони летять над циферблатом, завдяки чому досягається візуального ефекту тривимірності та глибини.

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Обмежена всього 250 екземплярами модель Pilot Type 20 Blueprint повністю відповідає стилю та концепції культових Zenith Pilot: великий сталевий корпус, відполірований в комбінованій техніці, а також збільшена заводна головка у формі цибулини, що дозволяє з легкістю коригувати час навіть у льотних рукавичках. Годинники оснащені автоматичним механізмом Elite, який забезпечує 50-годинний запас ходу. До лівого флангу корпусу прикріплена табличка з порядковим номером годинника.

Zenith Pilot Type 20 Blueprint комплектується блакитним ремінцем із телячої шкіри, який нагадує льотну куртку з овчини. Титанова застібка-пряжка, а також заклепка на ремінці на зразок тієї, що прикрашала вінтажні пілотські шоломи, доповнюють незвичайний циферблат нової моделі.

Наручний годинник Zenith Pilot Type 20 Blueprint