Годинник Maurice Lacroix AIKON Mercury став ще одним доказом непересічності та креативності бренду в використанні гильоше Vagues de Jura.

Завдяки запатентованому модулю пам'яті стрілки перебувають у вільному обертанні рівно до того моменту, поки власник не підійме руку, щоб перевірити котра ж година. В ту ж секунду стрілки «встають на місце» та показують абсолютно точний час.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

А вас дратують дії навколишніх? Давайте змоделюємо таку ситуацію: ви купуєте в аеропорту газету, благополучно сідайте в літак і раптом помічаєте, пасажир, що сидить поруч, потайки читає вашу газету. Безкоштовно. Як вам таке? Багатьох це сильно дратує.

Та ж історія з подорожами на поїзді. Поки ви намагаєтеся написати якесь важливий (або навіть приватний) лист, сусід нишком поглядає на екран вашого ноутбуку. Такі ситуації дратують всіх без винятку, оскільки це вторгнення в особисте життя.

Компанія Maurice Lacroix випустила годинник, який вірою та правдою стоятиме на охороні вашої приватності. Він показує час виключно своєму власникові. Любителям підглядати поживитися тут буде рішуче нічим!

Запатентована система

Протягом усієї своєї історії компанія Maurice Lacroix неодноразово доводила, що здатна на інноваційні розробки. Взяти хоча б їхне «квадратне колесо» – абсолютно геніальний винахід для індикації секунд.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

Моделі Maurice Lacroix AIKON Mercury також є чим пишатися. Годинник показує точний час тільки у вертикальному положенні, коли механізм знаходиться перпендикулярно по відношенню до землі.

Але як тільки власник годинника опустить руку вниз, годинна та хвилинна стрілки під дією гравітації впадуть в положення «12 годин» і перейдуть в режим очікування. Але цей стан спокою оманливий: балансувальне колесо продовжує обертання, так само як і маленька секундна стрілка. Таким чином, точний час розраховується у фоновому режимі та в будь-який момент буде точно відображене.

Система запатентована компанією ML та унікальна тим, що в ній використовується один кулачковий механізм з двома «равликами». Один відповідає за індикацію годин, другий відображає хвилини.

Циферблат

І годинна, і хвилинна стрілки оснащені значною противагою. Завдяки цьому AIKON Mercury завжди точний. Індекси як і стрілки покриті люмінесцентним складом Super-LumiNova. У поєднанні з затемненим циферблатом вони забезпечують відмінну читаність.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

Висококласне сапфірове скло відкриває погляду «святу святих» – годинниковий механізм. Завдяки колірному рішенню скелетонізований циферблат не виглядає «перевантаженим», і час зчитується легко та швидко. Маленький секундний індикатор знаходиться в положенні «6 годин».

Корпус

Maurice Lacroix AIKON Mercury відрізняється досить значними габаритами – діаметр корпусу становить 44 мм.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

Дизайн по-чоловічому суворий та стриманий. При цьому в носінні годинник демонструє максимальний рівень комфорту: браслет достатньо гнучкий та відмінно сидить на зап'ясті. Задня кришка прозора, відкриває огляд на роботу механізму з автопідзаводом.

І корпус, і браслет відполіровані в двох техніках: матовому сатині та глянці. Ті, хто розбирається, знають, наскільки складно реалізовувати комбіноване полірування. Кожен елемент необхідно довести до абсолюту, щоб загальна картина виглядала цілісно та гармонійно.

Особливо кропіткої роботи вимагають ті деталі, в яких одна сторона матова, а інша — глянцева. Як у AIKON Mercury. Очевидно, що над поліруванням цього годинника працювали справжні профі. При задумі AIKON Maurice Lacroix черпали натхнення в своєї культової моделі Calypso.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

Цей годинник відрізнявся досить масивними здвоєними виступами на ранті. Новий AIKON запозичив цю особливість, але вже в доопрацьованому варіанті. У версії Mercury виступи знайшли чітких графічних ліній. Безель притягує погляд, але виглядає достатньо стримано та солідно.

Щоб зрозуміти поезію цього годинника, до нього потрібно доторкнутися. Відчути кожну грань масивного корпусу та кожну ланку гнучкого браслету. Тільки так ви відчуєте те саме захоплення від вражаючої роботи, виконаної компанією Maurice Lacroix. І тільки так приходить розуміння, що AIKON Mercury належать до тих годинників, які затримаються в вашій колекції на довгі роки.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

Фірмова система легкої заміни ремінця (Easy Strap Exchange) дозволяє легко та швидко зняти браслет і замінити його на ремінець з шкіри алігатора. Абсолютно самостійно. Ця опція реалізована в багатьох моделях серії AIKON. За словами рітейлерів покупці оцінили зручність цієї системи та можливість змінювати зовнішній вигляд годинника без допомоги майстра.

Механізм

Calibre ML225 складається з базового механізму та власної розробки компанії (запатентованого модуля пам'яті). Автоматичний механізм включає 54 каменя, а повний завод здатний забезпечити до 38 годин автономної роботи. Калібр працює з частотою 28,800 напівколивань на годину (4 Гц). За регулювання його швидкості відповідає обмежувач «ракетка». Мости оброблені в піскоструминній техніці та прикрашені безліччю логотипів марки у вигляді літери «М». Решта поверхонь базового механізму декорована візерунком colimaçon.

часы Maurice Lacroix AIKON Mercury

Калібр оснащений функцією «стоп-секунда». Вона дозволяє повністю зупинити роботу механізму, що зручно при перенастроюванні точного часу.

Заключі ремарки

AIKON Mercury від Maurice Lacroix примітний не тільки «фокусом» зі стрілками. Це годинник, на виготовлення якого не пошкодували ні сил, ні коштів. Все зроблено зі смаком: деталізація корпусу та його висококласне полірування, дизайн циферблату та ефектне виконання. Кожен міліметр свідчить про довгу та копітку працю справжніх метрів годинникового мистецтва.

Очевидно, що для компанії був важливий не тільки технічний аспект, а й естетичний. Саме тому кожна модель з серії AIKON відрізняється самобутнім і яскравим характером. А серія вийшла значна: крім автоматичних версій в неї увійшли також хронографи та годинник-скелетон.

Треба сказати, Maurice Lacroix чимало здивувала годинникову індустрію, випустивши модель Mercury. Мало хто очікував настільки новаторського релізу від поважного бренду. Звісно, фактичної користі «ширяючі стрілки» не несуть. Вони швидше покликані побавити свого власника, додати деякої театральності та видовищності в щоденну рутину.

Maurice Lacroix AIKON Mercury — це практичний, зручний в щоденному використанні та, головне, точний годинник. А його очевидна ефектність не підлягає сумніву.

Технічні характеристики:

  • Модель: Maurice Lacroix AIKON Mercury.
  • Референс: AI6088-SS002-030-1.
  • Корпус: нержавіюча сталь.
  • Задня кришка: сапфірове скло.
  • Діаметр: 44 мм.
  • Водозахист: 100 метрів.
  • Функції: години, хвилини, секунди.
  • Механізм: автоматичний калібр з автопідзаводом Calibre ML225; частота 28,800 напівколивань на годину (4 Гц); 54 каменя; запас ходу 38 годин.
  • Ремінець: браслет з нержавіючої сталі шириною в п'ять ланок із застібкою «метелик»; система швидкої заміни Easy Change.
  • Офіційний прайс на сьогодні 196 000 грн (дані на 21.11.2019).