Зухвалий, технологічний, скелетонізований хронограф — новинка колекції Aikon

Автор: Rebecca Doulton

Муніципалітет Сеньлежье розташований в кантоні Юра, відомого на весь світ як колиска годинникового мистецтва. Це неймовірно мальовниче місце: зелені гірські схили, волошкове небо та кристально чисті озера. Саме тут, в чарівному царстві природи, розташована швейцарська мануфактура Maurice Lacroix. Сеньлежье став для неї домом в 1975 році.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Мануфактура Maurice Lacroix в Сеньлежье

Сучасна будівля компанії помітно виділяється на фоні незайманої природи. Великі вікна, що відкривають годинникарям приголомшливий вид на місцеві ландшафти, заповнюють будівлю іскристим сонячним світлом. В цьому і криється секрет створення годинників Maurice Lacroix — в настільки чарівному місці можуть народжуватися тільки чудові та абсолютно особливі годинники.

Здавалося, колекція Masterpiece стала «вінцем творіння», перевершити який компанія вже не в силах. Однак серія Aikon довела протилежне. Використавши для її творення ті ж матеріали, що і для Masterpiece, керівництво бренду прийняло рішення зробити нову лінійку доступною. І результати перевершили найсміливіші очікування.

Продовжуючи методично розширювати Aikon Automatic, яка стала однією з найбільш популярний лінійок, компанія Maurice Lacroix випустила перший скелетонізований хронограф Aikon Chronograph Skeleton.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Марка і раніше випускала хронографи-скелетони – перший з них став частиною колекції Masterpiece. «Друге пришестя» відкритих механізмів довелося на лінійку доступних спортивних годинників Aikon. Представлений в сміливому оригінальному корпусі новий хронограф повністю відповідає концепції бренду – випускати розкішні годинники за прийнятною ціною.

Сучасний технологічний вигляд нової моделі підкреслює монохромна чорно-сіра гамма, яка практично позбавлена яскравих акцентів.

Передісторія

Колекція Aikon, що вийшла в 2016 році, стала відродженням кварцової лінійки Calypso, яка існувала з 1990 року.

Відповідно до концепції доступною розкоші всі годинники з серії Aikon відрізняються інтегрованими в корпус ремінцями та оригінальними впізнаваними безелями, декорованими шістьма парами перемичок (так званими «пазурами»).

Щоб утримати ціни на доступному рівні, компанія використовує готові швейцарські механізми. Якщо оцінювати всі існуючі хронографи цієї марки: Automatic Skeleton, інтригуючий Aikon Mercury із запатентованою «вільною стрілкою» і, звісно, новий скелетонізований хронограф, очевидно, що механізми цієї серії ускладнюються.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Версія ML Aikon Automatic Chronograph 2018 року. Цей дизайн в новій скелетонізованій версії був декілька оновлений

Aikon Chronograph Skeleton — годинник для активних і зухвалих

Ця модель виразно підпадає під категорію годинників для активного способу життя. І не тільки завдяки здатності вимірювати часові відрізки та водозахистом 200 метрів, але також за рахунок його комбінованого корпусу та складного циферблату.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Chronograph Skeleton став гідним членом сімейства Aikon і отримав багато спільного з версією Aikon Venturer. Скажу на прикладі аналогій: якщо Aikon — це Royal Oak (Audemars Piuget), то Aikon Venturer — це Royal Oak Offshore — куди більш зухвала версія оригіналу.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Модифікації

Розміри нової версії відповідають традиційним спортивним хронографам: діаметр 44 мм, товщина 15 мм. Корпус з нержавіючої сталі зберіг контрастну архітектуру Aikon: форму «бочонок», загострені інтегровані вушка під ремінець і круглий безель.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

У той же час він має помітні відмінності від своїх «побратимів», оскільки зазнав певних змін, щоб відповідати скелетонізованому механізму.

Безель став помітно вужче, а фірмові здвоєні «кігті» були адаптовані під відображення 10-хвилинних інтервалів.

Оскільки ширина безеля значно зменшилася, шість пар «пазурів» трохи виступають за його межі, злегка захоплюючи площу циферблата.

Самі «кігті» також дещо змінили звичний вигляд: на бічній частині безеля вони зберегли колишню злегка опуклу форму, а на лицьовій частині відполірована поверхня стала ідеально плоскою. Це дало можливість вирізати лазером досить великі цифри.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Кнопки хронографа загвинчуються, з комбінованим поліруванням (матовим і глянсовим). Заводна головка також декілька видозмінилася: тепер на її рифлену основу нанесене чорне PVD-покриття.

Скелетонізований циферблат

Шкала на лічильниках хронографа, розташованих паралельно один одному, викарбувано лазером. Видалення зайвого матеріалу дозволило візуально полегшити циферблат. Секундний лічильник знаходиться в положенні «9 годин», а 30-хвилинний — в положенні «3 години».

Сірі лічильники з чорними індексами утримуються чотирма променями, що йдуть від фланця до центра циферблату. Монохромна палітра з використанням DLC-покриття «чорне золото» дивним чином грає на півтонах, створюючи обсяг і глибину.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

На відміну від Masterpiece Chronograph Skeleton лічильники Aikon Chronograph Skeleton не відрізняються великою кількістю декоративних елементів і виконані в досить суворому стриманому стилі, що дозволило відкрити максимальний огляд на механізм.

Родовані годинна і хвилинна стрілки короткі та покриті люмінесцентним складом так само, як і стрілки лічильників. Центральна стрілка хронографу темно-синього кольору. На периферичну частину циферблата нанесені дві шкали — хвилинна (білого кольору) і секундна (чорного). Вони досить непомітні та розташовані впритул одна до одної, щоб не відволікати уваги від циферблату і не займати багато місця.

Циліндр і колесо балансу так само, як і шестерні з темними мостами, видно як на долоні.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Віртуозна комбінація відтінків і текстур дозволила не тільки підкреслити тривимірність циферблату, але й забезпечила відмінну читаність, що для скелетонізованих моделей особливо важливо.

Калібр ML206

Aikon Chronograph Skeleton оснащений автоматичним калібром ML206 на базі надійного кулачково-важільного Valjoux 7753. Можливо, механізм з хронографом від Valjoux і не настільки цікавий, як той ж хронограф з колонним колесом, але він точний і надійний. До того ж дозволяє Maurice Lacroix стримувати ціну.

Працюючи на частоті 28,800 напівколивань на годину, цей калібр забезпечує 48-годинний запас ходу. Крізь прозору задню кришку з сапфірового скла ми бачимо традиційну обробку скелетонізованого ротора вертикальними женевськими смужками та фірмовим логотипом бренду.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Висновки

Перехід від більш витонченого та менш технологічного корпусу версії Masterpiece до більш суворого Aikon зажадав цілого ряду змін. Якщо порівняти з раніше випущеної моделлю Aikon Skeleton 45mm або навіть Aikon Chronograph з закритим циферблатом, стають очевидними всі «жертви», на які довелося піти інженерам.

Складно і часом навіть ризиковано відмовлятися від найвідоміших особливостей популярної лінійки. Але в Maurice Lacroix не побоялися в новому Aikon змінити канонічні «кігті» та звузити безель.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Masterpiece Chronograph Skeleton 45mm, оснащений калібром ML206

І, як виявилося, не дарма. Новий хронограф відрізняється чудовою експозицією механізму та приголомшливою збалансованістю деталей.

Якщо говорити про візуальну складову, то компанія спрацювала «на відмінно»: циферблат притягує погляд своєю стриманою естетикою, продуманої архітектурою та динамічністю механіки. Дизайн корпусу продуманий до дрібниць, в ньому немає жодного натяку на недбалість та легковажність. Солідний, в міру вишуканий і трохи зухвалий — стиль для справжніх чоловіків.

годинник Maurice Lacroix Aikon Chronograph Skeleton

Ремінець та ціна

Чорний ремінець із телячої шкіри з інтегрованим логотипом компанії вручну прошитий поздовжньою білою стрічкою. Він відрізняється яскраво вираженою текстурою, що імітує текстиль. Застібка з нержавіючої сталі складається, оснащена системою Easy Strap Exchange для самостійної заміни ремінця.

Офіційний прайс моделі Maurice Lacroix Aikon Chronograph становить 6,900 швейцарських франків.

Технічні характеристики:

  • Корпус: діаметр 44 мм, товщина 15,10 мм; нержавіюча сталь; комбіноване полірування (глянцеве та матове); сапфірове скло з обох сторін; що загвинчуються, заводна головка і кнопки хронографа; водозахист 200 метрів.
  • Механізм: автоматичний кулачково-важільний хронограф, калібр ML206 (на базі Valjoux 7753); частота 28,800 нпк/год; 48-годинний запас ходу; години, хвилини, секунди, хронограф з 30-хвилинним і 60-секундним лічильниками.
  • Ремінець: чорний текстурований з телячої шкіри, прошитий білою стрічкою.
  • Застібка: складається, з нержавіючої сталі. Система самостійної заміни ремінця Easy Strap Exchange System.
  • Референс: AI6098-SS001-090-1.
  • Офіційний прайс: 6,900 швейцарських франків.