Автор Jiaxian Su (SJX)

годинник Longines Heritage Military 1938

Весь минулий рік компанія Longines з завидною старанністю радувала нас новими вінтажними ремейками, серед яких особливо запам'ятався Heritage Classic з секторних циферблатом і Heritage Classic Chronograph 1946. Ці недорогі автентичні моделі, створені в кращих традиціях швейцарського бренду.

Останнім успішним релізом стала серія Heritage Military 1938. Це вінтажний ремейк габаритної версії 1930 року, випущеної переважно для ринку Східної Європи. Новинка так само примітна відмінним співвідношенням ціни та якості, як і інші колекції Longines, але трохи програє в дизайні циферблату.

Модель 4092

Годинник Heritage Military 1938 створений на базі сталевої моделі 4092, діаметр якої був безпрецедентно великий для свого часу — 43 мм. Настільки габаритні годинники з циферблатом в стилі military у той час поставлялися переважно в Східну Європу. Доказом тому стали архівні документи, в яких одержувачем партій цих годинників вказана компанія Zipper – агент Longines в Польщі.

годинник Longines Heritage Military 1938

Вінтажна модель 4092, яка нині перебуває в музеї Longines (зліва) і нова Heritage Military 1938

Унікальність та нетиповий розмір версії 4092 так само, як і стиль її циферблату, зробили Heritage Military 1938 особливо привабливим і дуже цінним придбанням. До слова, у 2017 році раритетна версія цього годинника була продана на аукціоні Phillips за досить пристойну суму (23,750 швейцарських франків).

Як правило, сучасні римейки представляють собою збільшену копію вінтажного оригіналу. Heritage Military 1938, навпроти, має колишній діаметр, але коштує при цьому в десять разів менше примірника, який пішов з аукціону.

годинник Longines Heritage Military 1938

Римейк

Зберігши вихідний діаметр, Heritage Military 1938 став значно товщий, оскільки його оснастили сучасним механізмом. Годинник тепер важчий, масивніший та прекрасно відчувається на руці. Ще одна незначна відміна від оригіналу — це ширина між вушками для ремінця. На оригінальній версії вони були розташовані трохи ближче одне до одного, тому і ремінець був вужчий. Але ця деталь помітна далеко не відразу, і вона абсолютно не впливає на загальне сприйняття годинника.

В іншому компанія Longines змогла повністю відтворити корпус зразка 1930 року: і короткі вушка, і форму заводної головки, і скошений безель з вузькою приступкою. А куполоподібне сапфірове скло допомогло досягти того самого, вінтажного, ефекту.

годинник Longines Heritage Military 1938

Не зраджуючи собі, бренд обмежився досить скромним, але презентабельним поліруванням: відшліфовані фланги в поєднанні з глянсовою поверхнею безеля та вушок.

Циферблат

Єдине «слабке місце» Heritage Military 1938 — це дизайн циферблату. Велика площа виглядає порожньою та трохи плоскою. Бракує глибини та об'єму. Причина тому —  дрібнозерниста поверхня з матовим покриттям. Вона практично не передає текстуру, тому на зап'ясті виглядає досить посередньо. Очевидно, в оригінальній версії текстура була більш вираженою. У годинника зразка 1930 року були також матовий, але позолочений циферблат і золоті цифри. На жаль, нова версія відрізняється куди більш скромною обробкою.

Глянцевий циферблат чудово б підійшов Heritage Military 1938 тим більше, враховуючи, що цифри та шкала виконані в бежевому кольорі. Це б додало естетиці годинника особливого шику.

годинник Longines Heritage Military 1938

До честі Longines компанія максимально точно дотрималася пропорції циферблату. Так, він чимось невловимо відрізняється від оригінальної моделі, але чим — сказати неможливо. Шрифт цифр, секундна шкала та навіть логотип компанії, виконаний в стилі ретро, повністю повторюють версію 4092.

Калібр Unitas

а відміну від інших римейків Longines, оснащених механізмами ETA останнього покоління, Heritage Military 1938 було відведено базовий калібр L507.2. Фактично це стандартний ETA Unitas 6498-1. (Компанія ETA — найбільший швейцарський виробник механізмів. Як і Longines, вона входить до складу Swatch Group)

Калібр L507.2 відноситься до бюджетних механізмів. Простий в обслуговуванні він тим не менш надійний та функціональний, так що хвалити або критикувати його особливо нема за що. Тим більше, що механізм надійно захований від цікавих очей за задньою кришкою з нержавіючої сталі.

годинник Longines Heritage Military 1938

Незважаючи на очевидну невибагливість цього калібру, він ідеально підходить для такого великого годинника як Heritage Military 1938, оскільки дозволяє розташувати малий секундний лічильник, не порушуючи пропорцій циферблату.

Безумовно, більш досконалий механізм забезпечив би кращі технічні характеристики, але у такому випадку секундний лічильник розташовувався б занадто близько до центральної осі, порушуючи естетичний баланс.

Те, що одного разу ETA оновить Unitas, збільшивши йому запас ходу або додавши кремнієву пружину, не викликає сумнівів. Адже для інших механізмів, що поставляються компанією Longines, це вже зроблено. А поки, як кажуть, маємо те, що маємо.

Резюме

Навіть незважаючи на не надто вдалий дизайн циферблату, годинник Heritage Military 1938 безумовно не позбавлений привабливості. А з огляду на скромний прайс (менше $ 2,500), будь-які контраргументи просто недоречні.

годинник Longines Heritage Military 1938

Примітний той факт, що серія випускається обмеженим тиражем (1,938 примірників) в той час, коли практично всі римейки Longines входять в базову лінійку компанії. З огляду на те, що бренд випускає понад мільйон годинників на рік, лімітована серія чисельністю менш як 2000 примірників стає чимось абсолютно особливим.

Короткі характеристики:

 • Модель: Heritage Military 1 938.
 • Референс: L2.826.4.53.2.
 • Діаметр: 43 мм.
 • Товщина: 11 мм.
 • Матеріал: нержавіюча сталь.
 • Ступінь водозахисту: 30 метрів.
 • Механізм: L507.2 (ETA Unitas 6498-1).
 • Функції: години, хвилини, секунди.
 • Частота: 18,000 напівколивань на годину (2,5 Гц).
 • Тип заводу: ручний.
 • Запас ходу: 46 годин.
 • Ремінець: сірий з телячої шкіри, додатковий ремінець в стилі NATO світло-коричневого кольору.
 • Кількість примірників: тисячі дев'ятсот тридцять вісім.
 • Надходження до продажу: годинники вже надійшли до бутіків Longines та да ритейлерських магазинів.
 • Офіційний прайс на сьогодні: 66000 грн (3,660 сингапурських доларів).