годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

SLA035J1 и SPB125J1

Знамениті моделі MM300 та Sumo перевтілилися у колекції Prospex "Black Series".

Автор: Brice Goulard

За останні кілька років компанія Seiko неодноразово доводила, що не боїться сміливих і несподіваних прийомів в дизайні. Настала черга і професійних годинників Prospex (від англ. «Професійні специфікації») постати перед нами у новому креативному стилі.

Крім традиційно чорних та синіх дайверських моделей Seiko пропонує незвичайні колірні поєднання, як в лімітованих версіях «Twilight Blue» (сутінковий блакитний) SPB097J1 та «Dawn Grey» (сірий світанок), випущених ексклюзивно для європейського ринку.

У цій статті ми розглянемо дві найбільш відомі моделі бренду, що отримали друге життя у новій серії: Sumo і наступницю ММ300. Чим ж нас здивують, а можливо, і порадують Seiko Prospex Black Series Limited Edition SLA035J1 та SPB125J1?

годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Дайверські годинники від Seiko подання не потребують. І бюджетна лінійка Turtle, і більш дорогі SLA033 та LX Line, що оснащені калібрами Spring Drive, відрізняються гарною якістю та користуються незмінною популярністю. Фактично, ці дві моделі стали культовими для Seiko, оскільки на їхній базі випускаються лімітовані серії з однією відмінною особливістю – це стиль total black з яскравими акцентами на циферблаті.

У лімітовану лінійку увійшла ще одна версія – Solar Сhronograph (референс SSC761J1), але про неї ми поговоримо в іншому огляді. Компанія відмовилася від концепції звичайних сталевих корпусів, тому всі годинники Seiko Prospex Black Series постали перед нами в класичному чорному кольорі (нержавіюча сталь з щільним чорним покриттям). Єдиним яскравим акцентом стали контрастні кольори індексів і стрілок на циферблаті. А на зміну браслетів з нержавіючої сталі прийшли силіконові ремінці.

Давайте докладно розглянемо обидві версії.

Seiko Prospex Black Series SLA035J1

Ця версія була створена на базі недавно випущеної SLA021. Фактично вона стала наступницею однієї з найвідоміших моделей Seiko для дайвінгу — Marinemaster 300 SBDX001 та SBDX017.

Seiko Prospex Black Series SLA035J1 являє собою скоріше візуальне та технічне оновлення, ніж абсолютно новий годинник. Очевидно, пам'ятаючи про бурхливу реакцію на зняття з виробництва MM300, компанія вирішила оперативно представити гідну заміну.

годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Нова версія відрізняється масивним моноблоковим корпусом діаметром 44,3 мм з піднесеним односпрямованим безелем (тепер керамічним) і традиційними «монетними» насічками. Корпус зберіг свою фірмову злегка незграбну форму з гострими виступами, які тепер відполіровані в техніці зарацу (Zaratsu).

Новий годинник оснащені калібром Seiko 8L35, заснованим на знаменитому Grand Seiko 9S55, який вже використовувався в моделі SBDX017. У порівнянні з попередньою версією циферблат, стрілки та погодинна розмітка були трохи видозмінені.

Чого торкнулися значні зміни, так це колірної гами. Лімітована модель виконана повністю в чорному кольорі.

Seiko Prospex Black Series SLA035J1 — це ретельно відполірований корпус з нержавіючої сталі з щільним чорним покриттям. Безель, заводна головка і корпус виконані аналогічним чином. Водозахист корпусу становить 300 метрів, а циферблат захищений сапфіровим склом.

В іншому будь-яких разючих змін ми не спостерігаємо за винятком двох невеликих деталей: ступеня водозахисту та секундної стрілки тепер червоного кольору, тоді як у першій версії вона була золотистої.

Люмінесцентний склад Lumibrite, нанесений на стрілки та годинні індекси, отримав більш кремового відтінку в порівнянні з попередньою сталевий версією. «Начинка» не піддалася будь-яким змінам — це знов автоматичний калібр 8L35 з частотою 4 Гц, 50-годинним запасом ходу та точністю від +15 до -10 секунд в день.

SLA035J1 (відомий в Японії як SBDX033) випускається на чорному силіконовому ремінці з чорненою застібкою у формі пряжки. Серія обмежена 600 екземплярами, які надходять у продаж в березні 2020 року.

годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Офіційний прайс на сьогодні становить 90 100 грн.

Короткі характеристики:

 • Діаметр 44,3 мм; товщина 15,4 мм; відстань від верхнього вушка до нижнього 50,5 мм.
 • Нержавіюча сталь з щільним чорним покриттям.
 • Сапфірове скло. Односпрямований керамічний безель.
 • Водозахист 300 метрів.
 • Мануфактурний автоматичний калібр 8L35; запас ходу 50 годин; частота 4 Гц; 26 каменів; HMS і дата.
 • Чорний циферблат, силіконовий ремінець.
 • Референс SLA035J1.
 • Лімітована серія – 600 примірників.

Seiko Prospex Black Series SPB125J1

Модель Seiko Prospex Black Series SPB125J1 створена на базі відомої та відносно недорогої Sumo, оновленої в 2019 році (з'явилося не тільки сапфірове скло, але і новий механізм). Зовні обидві моделі дуже схожі. У лімітованої версії лише трохи видозмінилися корпус, циферблат і безель.

годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Sumo — це надійний годинник середнього сегмента з лінійки Seiko Prospex. У порівнянні з бюджетним Turtle і Samurai він відрізняється кращою обробкою, міцнішим браслетом, сапфіровим склом (якого немає в цих моделях) та точнішим механізмом із серії 6Rxx. Незмінною залишилася тільки ступінь водозахисту (200 метрів).

Незважаючи на таку схожість компанія вивела модель під референсом SPB125J1 у лімітовану лінійку Prospex Black Series, позаяк деякі оновлення в дизайні все ж присутні – корпус з нержавіючої сталі з щільним чорним покриттям, чорний силіконовий ремінець замість сталевого браслету.

Безель виконаний з анодованого алюмінію. Стиль total black розбавлений темно-сірим кольором – йому виділено сектор від 0 до 20. Форма корпусу, вушка під ремінець та діаметр (45 мм) залишилися незмінними.

годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Чого не можна сказати про дизайн циферблату. Від сталевої моделі SPB101J1 нові Prospex Black Series SPB125J1 взяли тільки чорний матовий колір. Індекси, Lumebright та стрілки тепер виконані у кремово-бежевому відтінку, а не в білому, як в SPB101J1.

Хвилинна стрілка пофарбована у помаранчевий колір, а годинна та секундна — в чорний. Модель оснащена калібром 6R35 з частотою 3 Гц, запасом ходу 70 годин і точністю +25 до -15 секунд на день.

Seiko Prospex Black Series SPB125J1 (SBDC095 для Японії) випущені обмеженим тиражем 7000 примірників і надійшли у продаж у лютому 2020 року.

годинники Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Офіційний прайс на сьогодні становить 24 300 грн.

Короткі характеристики:

 • Діаметр 45 мм; товщина 12,9 мм; відстань від верхнього вушка до нижнього 52,6 мм.
 • Нержавіюча сталь з щільним чорним покриттям.
 • Сапфірове скло. Односпрямований алюмінієвий безель.
 • Водозахист 200 метрів.
 • Мануфактурний автоматичний калібр 6R35; запас ходу 70 годин; частота 3 Гц; 24 каменя; HMS і дата.
 • Чорний циферблат, силіконовий ремінець.
 • Референс SPB125J1.
 • Лімітована серія у 7000 примірників.