Годинникові бренди, які цінують та ставлять собі за приклад Збройні Сили, завжди в своїх годинниках намагаються наблизити їхній дизайн до військової тематики. Масивний вигляд і міцність – це перші два якості, якими керуються при створенні такого годинника. В цьому році виникає навіть така окрема тема, і ми вирішили також вибрати моделі військових годинників, що просто зобов'язані потрапити до нашого Топ-5.

Існує мільйон причин купити класичний або спортивний годинник, але рекомендуємо вам задуматися  ще і про придбання військового годинника в вашу колекцію. Особливо в цьому році годинники, що надихаються армійської темою, стали вже певним окремим напрямком як на виставці SIHH, так і на Baselworld.

Які ж переваги у такого годинника? Характерність, естетичність, надійність і, звичайно ж, міцність. Практичний, спортивний та відповідний по суті для будь-яких заходів цей годинник не тільки повинний бути витривалим, але також повинний однаково служити як у формальних, так і неформальних ситуаціях (як, наприклад, при шикуванні на плацдармі).

Bremont Broadsword

Кращі військові годинники 2019 року

Індивідуалізований годинник, що роками виготовляється в приватному порядку для військових частин. Компанія Bremont зі своєю колекцією Armed Forces і провідним автоматичним хронографом Broadsword стала Офіційним годинниковим партнером Міністерства Оборони. Зовнішній вигляд хронографу, що виділяється чіткістю показань часу, та світіння стрілок йдуть глибоко корінням до годинників, які були призначені для Міністерства Оборони за часів Другої світової війни та відомі як годинники «Брудна Дюжини» (такі годинники випускало всього 12 компаній). Оновлений стиль корпусу годинника Bremont простий та міцний, а задня кришка прикрашена емблемою Збройних Сил Її Величності та абревіатурою «HMAE». Своє прізвисько «Broadsword» годинник отримав на честь безсмертного позивного майора Сміта, якого грав актор Річард Бертон у фільмі «Там, де гніздяться орли».

Вартість на сьогодні 76 500 ₴.

Hamilton Khaki Field Mechanical

Кращі військові годинники 2019 року

Усередині прямолінійних і дивно доступних за ціною годинників Khaki Field Mechanical лежить не просто механізм з ручним заводом. Розроблений в партнерстві з фабрикою з виробництва механізмів ETA (та деякими іншими швейцарськими годинниковими підприємствами) механізм H-50 пропонує 80-ти годинний запас ходу, який має на увазі, що годинник вимагає підзаводу лише 1 раз на 3 дні, і це дуже підходить для роботи в польових умовах. Діаметр корпусу годинника порівняно невеликий – 38 мм. А натхненна годинниками Hamilton 1960-х і 1970-х років саме ця версія виготовлена зі сталі з PVD-напиленням ( «Earth PVD»). Циферблат годинника виконаний в подібних сіро-коричневих відтінках.

Вартість на сьогодні 15 200 ₴.

Vertex MP45 Black

Кращі військові годинники 2019 року

Компанія Vertex була єдиним британським членом «Брутальної Дюжини», яка обрана Міністерством Оборони Великобританії для виробництва наручних годинників в період Другої світової війни (так само, як і Omega, Longines та IWC). Ім'я цієї компанії повернулося всього 2 роки тому. А відроджено воно було завдяки праправнуку засновника компанії Vertex та його новому, що захоплює, погляду на старі моделі WWW. Годинники MP45 – це оновлений хронограф, чий асиметричний корпус і однокнопкове спрацьовування беруть свій початок з витоків військового минулого. Але корпус, який покритий PVD-напиленням чорного кольору, і цифри в вигляді екструдованих алюмінієвих блоків створюють абсолютно сучасний зовнішній вигляд.

Вартість на сьогодні 103 000 ₴.

IWC Pilot Spitfire Bronze

Кращі військові годинники 2019 року

Компанія IWC – це ще один виробник годинників «Брудна Дюжини», який випускав післявоєнні годинники Mark 11 для ВПС Великобританії. А в цьому році компанія IWC переробила свій годинник для пілотів Spitfire (з вельми класичного годинника із сріблястим кольором циферблату) в сміливий аксесуар з міцною військовою поставою. У цієї унікальної моделі корпус діаметром 39 мм, і виготовлений він з бронзи, яка через деякий час покриється особливою патиною. На годиннику вигравірувано ім'я колекції, названої на честь легендарного винищувача Spitfire. Також модель вперше оснащена мануфактурним калібром власного виробництва – механізмом IWC 32110 (запас ходу якого становить 72 години).

Вартість на сьогодні: 135 000 ₴.

Triwa x Humanium Metal HU39-DA

Кращі військові годинники 2019 року

Triwa x Humanium Metal – нова автоматична версія кварцових годинників HU39-D від компанії, заснованої в Стокгольмі. Назва бренду Triwa – це абревіатура виразу Transforming the Industry of Watches – «перетворення індустрії годинників». Доступні моделі з діаметром корпусу 34 мм і 39 мм, але виглядає такий годинник вкрай брутально з невеликим нальотом дизайну військового аксесуара. Однак, одночасно з тим, годинник несе в собі найрізноманітніші послання. Метал Humanium Metal компанії Triwa (з якого виготовляється корпус годинника) виходить в наслідок переробки нелегальної вогнепальної зброї. Таким чином компанія хоче означити проблеми насильства та конфліктів. Від кожного проданого годинника компанія віддає 15 центів благодійним установам, що надають допомогу жертвам насильства та вбогим. Працює годинник завдяки механізму Miyota 9015, а його водозахист становить 100 м. Надано вибір між ремінцем з органічно вичиненої шкіри та текстильними ремінцями зеленого кольору з переробленого пластику.

Вартість на сьогодні 16 200 ₴.