Автор: Roberta Naas

годинник Oris Lake Baikal Limited Edition

«Точка № 1» на озері Байкал. Там здійснюється моніторинг якості та кількості прісної води

Швейцарський бренд Oris відомий та шанований по всьому світу. Але не тільки завдяки своїм годинникам. От вже кілька років компанія активно підтримує ініціативи, спрямовані на порятунок нашої планети та збереження її природи.

На початку січня Oris анонсував реліз моделі Lake Baikal Limited Edition, головна місія якої допомога в збереженні озера Байкал (Сибір), найбільшого джерела прісної води на планеті.

годинник Oris Lake Baikal Limited Edition

Oris Lake Baikal Limited Edition. Частина виручених грошей від продажу цієї серії піде на фінансування досліджень озера

Озеро Байкал — це найглибше прісноводне озеро в світі. Його глибина досягає тисячі шестисот сорока двох метрів, а його гаданий вік 25 мільйонів років. У ньому зосереджені 20% світових запасів прісної води. Близько 300 річок впадають в Байкал, в його водах мешкають тисячі видів рослин і тварин, які опинилися під загрозою зникнення через антропогенне забруднення.

Годиннику Oris Lake Baikal Limited Edition відведена важлива місія: забезпечити фінансування «Точки № 1». Цей проект має світове значення та знаходиться у веденні Науково-дослідного інституту біології при Іркутському державному університеті. На базі «Точки № 1» ось вже 75 років ведеться детальний моніторинг навколишнього середовища Байкалу.

Команда з семи вчених цілий рік веде спостереження, збираючи проби води та аналізуючи видове різноманіття планктону та екосистему озера. Однак через нестачу фінансування робота проекту виявилася під загрозою.

годинник Oris Lake Baikal Limited Edition

Годинники Oris Lake Baikal Limited Edition створені на базі культової дайверської серії Aquis. Водозахист 300 метрів

Колекція Oris Lake Baikal Limited Editon обмежена всього 1999 екземплярами. Кількість цю було обрано не випадково, та символізує вона рік прийняття Закону про захист і збереження озера Байкал. Частина виручених грошей (офіційний прайс годинника становить 2,250 $) буде відправлена на фінансування проекту «Точка № 1».

Якщо ж вас не дуже турбує питання збереження запасів прісної води на планеті, розгляньте годинник з точки зору шанувальника годинникового мистецтва.

Модель Lake Baikal створена на базі культової серії дайверського годинника Aquis. Багатокомпонентний корпус діаметром 43,5 мм виготовлений з нержавіючої сталі. Мітки на однонаправленому керамічному безеле, стрілки та індикатори на циферблаті покриті люмінесцентним складом Super-LumiNova®. Час на годиннику відмінно читається і в нічний час, і при глибоководних зануреннях.

Насичений синій градієнт циферблату нагадує відтінок вод Байкалу. На куполоподібне сапфірове скло з обох сторін нанесено покриття противідблиску.

Сталева задня кришка прикрашена лазерним гравіюванням озера Байкал. Деталізація просто приголомшлива!

Заводна головка загвинчується, корпус гарантує водозахист 300 метрів. Lake Baikal надходить у продаж на металевому браслеті.

Годинник оснащений автоматичним механізмом Oris 733 з центральними годинною, хвилинної та секундної стрілками, апертурою з датою в положенні «6 годин», функціями швидкого коректування дати та стоп-секунди. Калібр забезпечує запас ходу 38 годин.

«Ми дуже пишаємося тим, що можемо підтримати цей проект і зробити свій внесок у подальші дослідження вчених проекту «Точка № 1». Озеро Байкал має жити! Разом ми зможемо захистити навколишнє середовище. Вода — це джерело життя нашої планети. І ми повинні зберегти її для майбутніх поколінь. Як громадяни світу ми зробимо все, що в наших силах, щоб домогтися позитивних змін. Щороку ми шукаємо організації, які розділяють наші цінності та працюють над збереженням водних ресурсів Землі» — Рольф Студер, генеральний директор компанії Oris.

годинник Oris Lake Baikal Limited Edition

Oris Lake Baikal Limited Edition: корпус з нержавіючої сталі на гвинтах, вставка блакитного кольору з гравіюванням озера Байкал

Вже багато років компанія Oris слідує своєї місії «Change for the Better» (Зміни на краще). В рамках цього проекту вона співпрацює зі світовими некомерційними організаціями та агентствами з охорони природи, приділяючи особливу увагу водним ресурсам, океанам і екосистемі.

Серед недавніх проектів компанії співпраця з фондом Coral Restoration Foundation, що займається захистом і відновленням коралових рифів в світовому океані. Oris також брав участь у фінансуванні експедиції Клиппертона (Clipperton Expedition), яка вивчає кораловий острів Атолл, що знаходиться в критичній зоні міграційного коридору зникаючих видів акул.

Хочемо висловити щире захоплення ініціативам компанії Oris! Можливо, якби й інші робили стільки ж зусиль для порятунку природи нашої планети, ми б не стали свідками зникнення китайської веслоносої риби, про вимирання якої нещодавно заявив уряд Китаю.

годинник Oris Lake Baikal Limited Edition

Занурення з Oris в рамках співпраці з Coral Restoration Foundation