Годинники, які випередили індустрію на 10 років

Автор: Roberta Naas

наручний годинник HM3 FrogX

Видання MB & F HM3 FrogX випущене на честь 10-ої річниці першого годинника, що став талісманом бренду

Через п'ять років після створення новаторської моделі HM (Horological Machine), випущеної MB&F у 2005 році, бренд змінив космічну естетику на земну. У 2010 році відбувся реліз моделі HM3 Frog, яка згодом стала улюбленим талісманом компанії.

Я добре пам'ятаю цю першу «жабу» з кулястими очима (вони показували години та хвилини) й великим ротом (фірмовим ротором у формі бойової сокири). На зап'ясті вона немов оживала. Тепер до 10-річчя цієї диво-амфібії MB & F випускає Horological Machine №3 Frog X.

В юності я обожнювала жаб. Я ловила їх та із захопленням спостерігала, як вони стрибають навколо. Тому мені так сподобалася перша модель Frog від MB&F. Але нове видання Frog X являє собою щось ще більш особливе — творці черпали натхнення вже не в звичайній зеленій жительці ставка, а в унікальних земноводних із прозорою шкірою, котрі мешкають в лісах Центральної Америки.

Прозоре сапфірове скло з кольоровими ущільнювачами й ротор якимось чином зробили естетику нового видання більш сучасною та менш анімалістичною. FrogX випущений у трьох кольорах, якими забарвлений ротор, склад Super-LumiNova та ущільнювач: синьому, фіолетовому й бірюзовому. Кожна версія має обмежений тираж в кількості всього 10 екземплярів.

наручний годинник HM3 FrogX

Видання MB & F HM3 FrogX випускається у трьох кольорах, кожен з яких лімітований 10 екземплярами

Відмінності між MB & F Frog та FrogX

Ювілейна версія HM3 FrogX оснащена збільшеним ротором MegaWind, розташованим у центральній частині циферблату. Його обрамляють два алюмінієвих купола ідеальної форми, які відповідають за індикацію годин і хвилин. Як і в першій версії Frog, вони захищені напівсферами з сапфірового скла та обертаються, чим і нагадують очі жаби. Ротор й обидва куполи покриті кольоровим люмінесцентним складом Super-LumiNova.

наручний годинник HM3 FrogX

Працюючи над виданням HM3 FrogX, бренд MB&F співпрацював із компанією Rayform, фахівці якої нанесли на заводну головку гравіювання у вигляді бойової сокири, яка ледь помітна для людського ока

Різниця між Frog та FrogX складається в сапфірових півсферах. У новому виданні вони сплавлені з корпусом теж частково з цього матеріалу й плавно перетікають в його верхню частину (теж з сапфірового скла). Це створює певні технічні складності, оскільки машинна обробка та полірування кожного корпусу HM3 FrogX вимагають тижнів копіткої роботи.

Ювілейне видання має один секрет — його заводна головка оброблена із застосуванням світлорельєфних технологій, розроблених компанією Swiss Rayform, які гарантують захист від підробок. Мікрорельєфна металева поверхня при попаданні на неї світлових променів відкриває погляду ледь помітний для людського ока фірмовий знак — бойову сокиру бренду.

Що всередині MB&F HM3 FrogX

наручний годинник HM3 FrogX

Годинник MB&F HM3 FrogX оснащений фірмовим механізмом бренду Megawind (на базі калібру Girard-Perregaux) з модулем, створеним відомим Жан-Марком Відеррехтом

В корпусі HM3 FrogX поміщений механізм Megawind Final Edition, що складається з майже 300 компонентів. Калібр, який створений знаменитим годинниковим майстром Жан-Марком Відеррехтом, сконструйований на базі механізму Girard-Perregaux, котрий перевернули, щоб відкрити огляд на збільшений ротор з 22-каратного золота й титану, а також колесо балансу, що безперервно коливається.

Ротор у формі бойової сокири MB&F, яке володіє двома лезами з 22-каратного золота, являє собою справжню містифікацію. Справа в тому, що ротор здається ідеально збалансованим, у нього немає явно зміщеного центру ваги, це порушує всі закони фізики. Домогтися такого дивного ефекту інженерам вдалося за рахунок механічної обробки внутрішньої сторони одного з золотих лез. Це дозволило зробити його тонким, немов бритва, і таким чином знизити масу».

Офіційна ціна MB&F HM3 FrogX становить 152,000 $ за версію в будь-якому кольорі.

Враження від MB&F HM3 FrogX

наручний годинник HM3 FrogX

Годинник MB&F HM3 FrogX

Чи закохалася я в нову модель HM3 FrogX так само сильно, як у першу «жабу»? Ні, це не можливо. Я поясню чому. Уявіть, що ви принесли додому свого першого вихованця й шалено його полюбили. Коли його не стало, ви знову завели тваринку, й теж полюбили її, але вже інакше.

Так само і з годинником HM3 FrogX — він надчудове продовження улюбленого видання, як і повинно бути.

наручний годинник HM3 FrogX