При підборі спортивних годинників ключову роль відіграє перелік функцій. Щоб вибрати годинник для спорту, вивчіть його основні характеристики. Значно спростить пошук рейтинг найкращих годинників для спорту 2021. Список моделей, співвідношення їхніх функцій та вартості ви знайдете наприкінці статті.

Дивіться на основні характеристики – це допоможе вибрати гідний спортивно-туристичний годинник

Ключові параметри можна розділити на 2 групи: базові та додаткові. Базові функції представлені майже у всіх сучасних моделях, а додаткові впливають на особливі можливості пристрою та його цінову категорію. Тому спочатку потрібно вибрати ті характеристики, які важливі саме для вас. Після цього підберіть відповідні годинники по потрібним функціям і порівняйте їх за параметрами. Враховуйте зручність управління та можливості програмного забезпечення для смартфона й комп'ютера.

Вибір ускладнюється й тим, що різні виробники іноді по-різному називають одні й ті ж технології. Але про все по порядку. Для початку пропонуємо розібратися, які функції вважаються основними, а які додатковими.

Як вибрати спортивний годинник

БАЗОВИЙ ФУНКЦІОНАЛ

Вимірювання відстані й підрахунок темпу

Спортивні годинники зчитують кількість пройдених кілометрів і тривалість тренування. Виходячи з отриманих даних, програма обчислює темп бігу. У деяких моделях можна скачати карти й вибудовувати на них маршрут пробіжки.

На точність обрахунку даних впливають:

 • Кількість супутників систем навігації, з якими зв'язуються годинник, – сучасні моделі працюють відразу з GPS, GALILEO, ГЛОНАСС та ін. Так програма точніше зчитує пройдену відстань та вимальовує маршрут.
 • Вбудований крокомір підраховує кількість пройдених кроків і обчислює відстань, підвищуючи точність даних, отриманих із супутників.
 • Датчики супутникової навігації гірше ловлять у гористій місцевості, в лісі та біля високих будівель. Якщо для вас важливий надійний розрахунок кілометражу й темпу бігу, вибирайте спортивний годинник з акселерометром. Датчик вимірює прискорення, уточнює відстань і темп навіть у приміщенні, де супутники не ловяться. Досить точно відстежує рухи при виконанні швидких вправ: скручувань, віджимань, присідань. У деяких виробників акселерометр названий власним ім'ям. Наприклад, бренд Suunto іменує технологію FusedSpeed.

Як вибрати спортивний годинник

Пульсометр (HRM-monitor)

Датчик вимірює пульс – частоту серцевих скорочень. По пульсу можна оцінити адекватність та інтенсивність фізичного навантаження, відстежувати свій стан здоров'я.

Зазвичай пульсометр вбудований у годинник і вимірює пульс на руці цілодобово. Включений датчик збільшує витрати заряду, тому годинник доведеться заряджати частіше.

Деякі моделі підтримують окремі нагрудні датчики. Вони точніше, заряджаються окремо й не впливають на заряд батареї самого годинника.

Щоб визначитися, котрий годинник для бігу вибрати, вивчіть комплектацію. Якщо нагрудні датчики йдуть у комплекті, на упаковці є позначка HR. Відразу брати годинник із повною комплектацією вигідніше, ніж купувати датчики окремо.

Тип передачі даних: Bluetooth або ANT+ теж впливають на сумісність датчиків з іншими пристроями. Виробники Polar та Suunto підтримують Bluetooth, а Garmin – ANT+. Деякі датчики працюють через обидва типи передачі даних.

Лічильник калорій

Розумний годинник розраховує кількість витраченої енергії за тренування. Для точності даних перед початком заняття потрібно внести в програму інформацію про свої стать, вік, зріст і вагу.

Планування навантажень

 • Програмування інтервальних тренувань – налаштуйте таймер за часом або відстанню. Звуковий сигнал підкаже, коли починати тренування та брати перепочинок.
 • Установка темпових і пульсових зон – підберіть оптимальні темп бігу й частоту пульсу для кращого результату. Як тільки ви вийдете за заплановані рамки, годинник відразу ж сповістить. Так можна постійно підтримувати потрібний темп бігу або пульс.
 • Відсічення кола – діліть забіги на частини по відстані або темпу. Функція працює в ручному або в автоматичному режимі.
 • Автоматична пауза допоможе не упустити ані хвилини тренування. Спрацьовує під час перепочинку, паузи на світлофорі або в будь-який бажаний момент. Програма запускається автоматично з початком бігу.

Система сповіщення

Допоможе вибрати спортивний годинник і тип індикації. Важливо наявність вібросигналів. Годинники з вібрацією сповіщають про події відразу звуковим і вібросигналом. Так ви не втратите повідомлення навіть при включеній музиці.

Те ж стосується й підсвічування. Зазвичай його можна налаштувати під себе: включити на весь час тренування або активувати натисканням кнопки. У годинниках від Samsung, Apple, Beat та інших сучасних моделях вбудоване управління підсвічуванням жестами.

Як вибрати спортивний годинник

Навігація

Висотомір (або альтиметр) вимірює висоту над рівнем моря. У бюджетних моделях підрахунок ведеться за даними супутників. У професійних годинниках вбудований барометричний висотомір. Він точніше визначає перепади й висоту, тому сподобається любителям альпінізму, зимових ігор у горах і бігунам по горовитій місцевості. Альтиметр працює незалежно від супутникової навігації та показує зниження тиску, при якому можливий шторм.

Покращена навігація стане в нагоді туристам і бігунам по горуватій місцевості. Для кращого орієнтування в годинник крім супутникового навігатора вбудований ще компас і вищезгаданий альтиметр.

Водостійкість

У спортивних годинниках можна плавати в басейні та занурюватися на невелику глибину. Щоб годинник прослужив довше, після плавання в солоній воді промивайте його проточною прісною водою. Цей та інші поради, як правильно доглядати за годинником, допоможуть продовжити термін служби пристрою.

Для плавання підійдуть спеціальні аксесуари, які витримують тривалий контакт із водою та перепади тиску. Дайверам і професійним плавцям доведеться розібратися, як вибрати водостійкий годинник по глибині занурення.

Час автономного режиму й тип зарядки

Щоб вибрати спортивний годинник для бігу, звертайте увагу на об'єм акумулятору. Він впливає на час роботи годинника. Це важливо для бігу на довгі дистанції.

Більшість моделей працює в режимі супутникової навігації 8-15 год, аксесуари з великим акумулятором ефективні протягом 120 год.

Основний тип зарядки акумулятора в розумних годинниках передбачений за допомогою кабелю USB або іншого типу, який йде у комплекті. Так заряджаються аксесуари всіх виробників. Сучасні моделі від Apple, Huawei, Samsung і багатьох інших брендів підтримують ще і бездротову зарядку. Такі пристрої заряджаються не тільки від кабелю, а й від док-станції простим прикладанням годинника до зарядки. У такого способу багато переваг:

 • не доведеться носити з собою кабелі для різних пристроїв;
 • часто можна заряджати відразу декілька пристроїв;
 • роз'єм для кабелю не зношується.

Apple Watch при постановці на бездротову зарядку переходить у нічний режим і включає будильник. Він автоматично спрацює у встановлений час.

Змінний ремінець

Ремінець може швидко затиратися або зношуватися, тому враховуйте його якість і можливість заміни в разі зносу. Добре, якщо є «вушка», з яких можна зняти старий ремінець та замінити його на новий. Так ви зможете не тільки підтримувати зовнішній вигляд годинника, але й міняти його стиль під свій образ. Практично кожен виробник пропонує аксесуари з можливістю заміни ремінця. Наприклад, якщо говорити, які спорт-годинник вибрати у Polar, вибирайте Grit X та Polar Vantage V.

Як вибрати спортивний годинник

ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ

Планування тренувань

Функція відстеження активності допоможе вести графік тренувань. Програма записує пульс, кількість пройдених кроків і витрачених калорій за день, сповіщає про тривалість та якість сну.

Прогнозує ідеальний тренувальний графік і функція «планування тренувань». Запрограмуйте бажаний результат, вкажіть досвід навантажень, вік, вагу і зріст – так планування буде точніше. Годинник підрахує, як часто й з якою інтенсивністю слід тренуватися, щоб досягти вашої мети. Система сповіщення нагадає, коли заплановано тренування. За бажанням можна завантажити власний план занять з інших додатків.

Вимірювання VO2max

Параметр прогнозує ефективність тренування по здатності організму засвоювати кисень. Чим ця здатність вище, тим довше ви збережете темп бігу.

Точне значення показника можна дізнатися тільки в лабораторії. Наручний годинник показує приблизні дані, засновані на вимірі пульсу і статистики. Хоча останнім часом з'являються аксесуари, які вміють визначати здатність організму засвоювати кисень за станом капілярів шкіри. По збільшенню показника VO2max можна судити про підвищення витривалості.

Як вибрати спортивний годинник

Час відновлення

Функція допомагає планувати графік тренувань. Виходячи з тривалості поточного тренування, рівня пульсу та інших показників, годинник прогнозує, скільки часу потрібно на відпочинок. Функція допоможе адекватно розподілити навантаження протягом тижня тим, хто бігає часто або займається без тренера.

Щоб отримати точний результат, користуйтеся нагрудними датчиками для зчитування пульсу та внесіть особисту інформацію до програми.

Синхронізація зі смартфоном по Bluetooth

Завдяки такому зв'язку між пристроями всі дані зберігаються відразу на годиннику й телефоні. За допомогою такого годинника ви можете відповідати на дзвінки, отримувати оповіщення, управляти музикою, оплачувати покупки – смартфон для цього більше не потрібен.

Через Bluetooth підключається не тільки телефон, але й інші спортивні аксесуари: датчик каденсу, потужностімір для велосипеду, бездротові навушники та інше. Власники Apple Watch або інших розумних годинників із операційною системою Wear OS 2.0 й вище можуть скачувати музику, а потім слухати її через динаміки наручного годинника або роздавати по Bluetooth на навушники, колонку. Сучасні гаджети виходять на Wear OS версії 5.0 й вище, тому підібрати спорт-годинник для прослуховування музики нескладно.

Програмне забезпечення для телефону й комп'ютера

Щоб синхронізація стала ще зручніше, скачайте спеціальний додаток на телефон або комп'ютер. Він допоможе аналізувати досягнення, стежити за прогресом тренувань і вивчати графіки навантажень. Слідкуйте за статистикою за кількістю пройдених кроків, видів спорту, кілометражу, тривалості тренувань. Любителям бігу по нерівній місцевості сподобається можливість будувати маршрут на карті й завантажувати його у наручний годинник.

Як вибрати спортивний годинник

Для смартфонів на операційній системі Андроїд підійдуть Wear OS by Google, BTNotification, Mediatek SmartService. У деяких виробників власні додатки. Наприклад, для сполучення смарт-годинника Garmin потрібно завантажити додаток Garmin Connect, для Samsung – Samsung Health.

Apple Watch та iPhone синхронізуються ще простіше: включіть Bluetooth та Wi-Fi на телефоні, а потім піднесіть годинник до смартфону, утримуючи кнопку збоку корпусу. На телефоні з'явиться інформація про можливості з'єднання.

Чому розумний годинник для тренувань краще смартфона?

Смартфони виконують майже всі перераховані вище функції, а необхідність зчитування пульсу легко вирішується за допомогою кардіодатчики. Але на тренуваннях набагато зручніше використовувати саме спортивно-туристичний годинник, і ось чому:

 • Зручність – не потрібно вибирати одяг із кишенями під смартфон і думати про його безпеку, вся інформація вже у вас на зап'ясті.
 • Надійність – не бояться дощу, занурення під воду, дрібних подряпин і ударів, тому ви можете спокійно займатися спортом при будь-якій погоді.
 • Автономність – годинник в режимі супутникової навігації працює набагато довше смартфона і не потребує мобільного зв'язку або інтернет-з'єднання для вивчення карти, прослуховування музики й розрахункових функцій.
 • Повне занурення у спорт – сконцентруйтеся на тренуванні без дзвінків і повідомлень із соцмереж для кращого результату.

У порівнянні з годинником смартфон не настільки точний у вимірі відстані, кількості пройдених кроків, зчитуванні зробленого маршруту. Не вимірює пульс і не підраховує важливі бігові показники: темп, кількість витрачених калорій, довжину кроку та інш. За допомогою телефону ви не зможете стежити за тренуванням: він не сповістить про досягнення мети по відстані або темпу, що не попередить про вихід із заданої пульсової зони.

Годинник для бігу: який вибрати виходячи з місцевості

Через великий функціонал визначитися з відповідною моделлю ще складніше. Намагайтеся підібрати спортивний годинник за параметрами, корисні саме вам. Тоді не доведеться переплачувати за непотрібні для вашого виду спорту функції. Відповідний набір характеристик залежить від того, якими навантаженнями ви захоплюєтеся і на якій території вважаєте за краще займатися.

Для міста

Міським жителям достатньо мінімального функціоналу: розрахунку відстані й темпу, пульсометра. Для зимових тренувань в приміщенні стане в нагоді вбудований крокомір і акселерометр. Любителям розширеного функціоналу сподобаються круті фішки: довжина кроку, потужність бігу, час контакту стопи з поверхнею. Це стане в нагоді професійним бігунам.

Як вибрати спортивний годинник

Для горбистій місцевості

Щоб підібрати спорт-годинник для трейлраннінга, скайраннінга та інших видів спорту за містом, звертайте увагу на наявність вбудованого альтиметра для дослідження перепадів тиску. Це допоможе краще орієнтуватися у горах. Крім того, альтиметр уточнює розрахунки. Завдяки інформації про висоту локації гаджет зможе точніше розрахувати рівень навантаження за ступенем нахилу і швидкості підйому.

Годинник для бігу по горбистій місцевості повинний підтримувати кілька систем супутникової навігації. Якщо зв'язок з однією перерветься, пристрій все ще зможе зчитувати відстань і темп бігу, показувати розташування на карті. Полегшують орієнтування повноформатні завантажені карти, можливість запрограмувати маршрут заздалегідь. І не забувайте про час автономної роботи, годинник повинний залишатися на зв'язку, навіть якщо побажаєте пробігти ультрамарафон!

Як вибрати спортивний годинник

Годинник для інших видів спорту

Вивчаючи, як вибрати спортивний годинник, враховуйте наявність додаткових функцій, потрібних тільки для певних видів спорту. Наприклад, велосипедистам стане в нагоді можливість підключати вимірювач потужності й пристрій для підрахунку частоти обертання педалей (датчик каденсу). Для плавців підійде смарт-годинник, котрий підраховує ефективність й частоту гребків, стиль плавання, розрахунок кількості довжин басейну. Такі годинники зустрічаються у різних виробників: Garmin Vivoactive 4, Fossil Sport, Fitbit Versa 3.

Режим «мультиспорт» гідно відзначать любителі різних видів спорту та змішаних активностей. Тип навантаження на годиннику можна перемикати за допомогою однієї кнопки, самому ставити порядок і тип завдань.

Як правильно вибрати спортивний годинник під себе

Годинники – таке ж спортивне спорядження, як й інший інвентар. Вони теж діляться на 3 групи: для новачків, аматорів і професіоналів. У годинників із однієї групи зазвичай приблизно однакові функції, вони навіть не особливо відрізняються зовні.

Для спортсменів-початківців

Вибирайте спортивний годинник із мінімальним набором характеристик. У них є всі необхідні функції, і освоїти їх набагато простіше. Так ви зможете зосередитися на якості тренувань, а не відстежувати поки незрозумілі показники.

Через коротку тривалість роботи й невеликий функціонал такий годинник повільніше розряджається, в ньому вбудована батарея мінімальної стійкості.

Для аматорів

Якщо вам цікаво вивчати більше функцій та відстежувати різні показники, зверніть увагу на годинники середнього класу. Це ідеальне співвідношення ціни та якості.

Щоб вибрати конкретну модель, враховуйте обсяг тренування та тривалість забігів на змаганнях. Марафони вимагають мінімум 3-5 год автономної роботи, ультрамарафон – не менше 10-20 год. Ємність батареї впливає на вартість годинника.

Для професіоналів

Професійним спортсменам куди складніше добиватися прогресу, ніж новачкам. На цьому етапі вже немає дрібниць – кожен вимірюваний параметр може підказати, як підвищити майстерність.

Відстежуйте інтенсивність навантажень, проводьте детальний аналіз тренувань і стежте за показниками.

Найкращі годинники для бігу 2021

У рейтинг найкращих спортивних годинників увійшли аксесуари від відомих виробників: Apple, Samsung, Casio і менш популярних Suunto та Garmin.

1. CASIO GA-2100-1A1ER

Користувачі радять вибрати спортивний годинник CASIO GA-2100-1A1ER спортсменам-початківцям, яким важливі лише базові функції. Цю модель можна назвати скоріше розширеною версією звичайного наручного годинника, ніж розумним гаджетом, але саме в цьому її перевага. Аксесуар на кожен день за доступною ціною. Модель ударостійка, тому стане найкращим вибором для тих, кому потрібний надійний годинник на роки.

Як вибрати спортивний годинник

2. Garmin Fenix 6X

Якщо ви ще не вирішили, який годинник Garmin вибрати для бігу, то придивіться до цього варіанту. Це найкращий годинник для бігу з найнеобхіднішими функціями. Ви зможете відслідковувати свої показники у будь-яких умовах – в місті чи на горбистій місцевості. Годинник зв'язується відразу з трьома системами супутникової навігації (GPS, ГЛОНАСС та Galileo), що гарантує кращу точність даних.

Як вибрати спортивний годинник

3. Suunto 9

Для тих, хто хоче підібрати спортивний багатофункціональний годинник для туризму по Україні, підійде Suunto 9. Його можна сміливо назвати супер-розумним годинником для різних видів спорту. Він точно розраховує дистанції в бігу, плаванні, триатлоні, велоспорті та інших видах спорту. Наручний годинник підтримує понад 80 спортивних режимів. Модель може пропрацювати від одного заряду батареї до двох тижнів на економному режимі!

Suunto 9 створений для людей, яким потрібний годинник для виснажливих тренувань і активного туризму.

Як вибрати спортивний годинник

4. Apple Watch Series 6

Варіант для тих, хто любить розумні гаджети з безліччю функцій. Активним людям сподобається вдосконалений акселерометр. Він постійно відстежує прискорення та досить точно зчитує рух, здатний виявляти падіння. Постійно включений висотомір знадобиться бігунам по гористій місцевості та альпіністам. У список спортивних функцій входять і стандартні можливості: відстеження активності, пульсометр, навігація по маршруту.

Особлива можливість – знімати ЕКГ в одному відведенні та розраховувати насиченість крові киснем. Технологія майбутнього попередить про серйозне порушення здоров'я та підкаже, коли пора звертатися до лікаря.

Діліться результатами тренувань зі своїми друзями, влаштовуйте з ними змагання та мотивуйте один одного займатися ще активніше. Зверніть увагу, що офіційно він синхронізується тільки з iPhone, при з'єднанні з телефонами на Андроїд через сторонні додатки можуть виникати помилки.

Як вибрати спортивний годинник

5. Samsung Galaxy Watch 3

Ідеально підійде спортсменам-початківцям для занять вдома. Тут встановлено до 120 програм домашніх тренувань. З огляду на ваш рівень підготовки гаджет може індивідуально підбирати поради з техніки бігу. Алгоритм проаналізує кожен ваш рух і відкоригує його, щоб ви змогли добитися кращих результатів і уникнути травм. Для більшої зручності підключіть годинник до телефону, а сам смартфон – до телевізора.

Samsung Galaxy Watch 3 – відмінний вибір для тих, кому потрібний годинник на кожен день. Аксесуар допоможе вам і у плануванні тренувань, і в буденному житті – ведення листування з друзями, оплата по NFC та інш.

Як вибрати спортивний годинник

Щоб підібрати спорт-годинник у Києві та Україні стало ще простіше, пропонуємо вам порівняти представлені варіанти за ціною та наявності функцій. У блозі ви знайдете статтю про найкращі спортивні годинники 2021 – там зібрано більше моделей і повністю описані їхні функції.

 Функція CASIO GA-2100-1A1ER   Garmin Fenix 6X  Suunto 9  Apple Watch Series 6  Samsung Galaxy Watch 3 
 Автоматичний календар   –  +  +  +  +
 Індикація дати і дня тижня  +  +  +  +  +
 Будильник, таймер, секундомір  +  +  +  +  +
 Відстеження активності за день  –  +  +  +  +
 Синхронізація зі смартфоном  –  +  +  +  +
 Системи навігації  –  3  5  2  4
 Час роботи в режимі навігації  –  до 60 годин  до 170 годин  до 18 годин  більше 56 годин
 Час роботи в режимі звичайного годинника  не потребує підзарядки  до 80 днів  до 14 днів  не регламентується  до 151 годин
 Навігація по маршруту  –  +  +  +  +
 Наявність альтиметра  –  +  +  +  +
 Завантаження карт  –  +  +  +  +
 Датчик насичення крові киснем  –  +  +  +  +
 Матеріал корпусу  полікарбонат  титан  поліамід, армований скловолокном + титан (безеля)  алюміній + кераміка (бічні панелі)  нержавіюча сталь або титан у залежності від версії
 Тип скла  мінеральне  сапфірове  сапфірове  Ion-X (сапфірове) з олеофобним покриттям  Gorilla Glass DX з олеофобним покриттям
 Водостійкість  200 м  100 м  100 м  50 м  50 м

Остаточне рішення допоможе прийняти зовнішній вигляд годинника – вивчіть фото на нашому сайті або скористайтеся відео-консультацією. У блозі ви знайдете інформацію, як вибрати годинник за розміром руки – це допоможе не помилитися з розміром.

Остаточне рішення допоможе прийняти зовнішній вигляд годинника – вивчіть фото на нашому сайті або скористайтеся відео-консультацією. У блозі ви знайдете інформацію, як вибрати годинник за розміром руки – це допоможе не помилитися з розміром.