Про компанію, годинники й плани на майбутнє

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Ті, хто пильно стежить за годинниковими тенденціями, помітять, що марка Maurice Lacroix зараз на підйомі. Швейцарський бренд насолоджується заслуженим успіхом, який прийшов із виходом в 2016 році серії Aikon. Переконавшись у популярності цього годинника, компанія неухильно розширювала колекцію. Сьогодні Aikon представлена в широкій різноманітті моделей та знаменита такими інноваційними виданнями, як Aikon Mercury.

Однак, незважаючи на комерційний успіх цієї лінійки, бренд не відмовився від інших своїх колекцій. Зокрема, Masterpiece, перлина Maurice Lacroix, продовжує розширюватися. Нещодавно марка представила першу жіночу модель Masterpiece Embrace, в якій майстерність швейцарських годинникарів майстерно поєднується з витонченою жіночною естетикою.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Masterpiece Embrace з циферблатом з авантюрину

За останні кілька років компанія розробила багато оригінальних індикаторів, серед яких вже відомі квадратні колеса та летючі стрілки. В кожній своїй моделі Maurice Lacroix демонструє вражаюче вміння поєднувати чудову якість та приємну ціну.

Готуючись до інтерв'ю з Тьебо Бенцем, я склав безліч питань, оскільки дуже хотів дізнатися більше про цей швейцарський бренд і розкрити секрет його успіху.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем

- Чи ви можете розповісти, чим займаєтеся?

- Я директор по продукту й маркетингу, очолюю відділ розробки продуктів, а також займаюся глобальним маркетингом.

Мануфактура Maurice Lacroix розташована в Сеньлежье, у швейцарському кантоні Юра. Цей регіон здавна вважається синонімом годинникового мистецтва. Чи впливає місце розташування на дизайн ваших годинників?

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Мануфактура Maurice Lacroix у Сеньлежье

Швейцарська Юра, дійсно, знаменита мануфактурами, що створюють годинникові інновації. Серед наших співробітників багато вихідців з цього регіону, їхні незалежний дух і сильний характер служать джерелом натхнення для нашого бренду. Серія Aikon якнайкраще демонструє риси цих дивовижних осіб: потужний корпус, гострі кути та шість пар «пазурів» на безеле.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Фабрика Qualoz SA, дочірня компанія Maurice Lacroix, що займається виготовленням корпусів

Наведу ще один приклад. У співпраці з місцевими майстрами ми створили орнамент під назвою VAGUES DU JURA, який оспівує прекрасну природу швейцарської Юри. Він трохи нагадує популярний Côtes de Genève. Цим візерунком декорована верхня пластина циферблату моделі Gravity, а також задня кришка версії Aikon Venturer.

- Я давно стежу за Maurice Lacroix і помітив, що за останні кілька років бренд, як і його годинники, значно змінилися. Раніше я асоціював цю компанію з класичними моделями, орієнтованими швидше на людей мого віку (мені 52 роки) й, можливо, навіть старіше. Однак з появою колекції Aikon я змінив свою думку. Очевидно, що новий дизайн націлений вже на більш молоду аудиторію, при цьому мені він як і раніше імпонує. Ви проводили кількісні дослідження, щоб визначити середній вік ваших клієнтів? Напевно, цільова аудиторія помолодшала?

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

- Дійсно, ви праві. З появою Aikon все змінилося. У період з 2000 по 2014 рік бренд кілька разів міняв свою продуктову стратегію та позиціонування, призводячи до плутанини на годинному ринку. У 2014 році компанія Maurice Lacroix вирішила повернутися до витоків, створивши нове «обличчя бренду» — серію Aikon. Хоча фактично вона не була абсолютно новою, оскільки ґрунтувалася на лінійці Calypso — найбільш продаваних годинників бренду в 90-х роках.

Дизайн-концепція Calypso була істотно переосмислена, що дозволило зробити її більш сучасною та привабливою для молодого покоління. Поєднання актуального дизайну й хорошої ціни збільшило затребуваність Aikon серед молодих покупців.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Aikon Automatic Chronograph 44 mm Limited Edition

Щоб підтримати запуск Aikon, починаючи з 2018 року ми адаптували комунікаційну стратегію, вдавшись до цифрового маркетингу. Це були рекламні кампанії Chase Your Watch і TIMECODE. Ще одну планувалося провести в 2020 році, але через ситуацію, що склалася в світі, ми прийняли рішення відкласти запуск до наступного року.

Рекламна кампанія New City Campaign 2017 року дозволила залучити молодшу аудиторію. Про це свідчить наша фан-база в соціальних мережах, а також зростання кількості молоді, яка відвідує наші бутіки.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Aikon Venturer 43mm

- Модель Aikon Mercury воістину інноваційна. Що надихнуло вас на її створення?

- В основі концепції Aikon Mercury лежить ретроградний механізм. З моменту випуску перших ретроградних індикаторів ML в 1999 році ми мали до них особливу прихильність через їхні здатності «оживляти» циферблат, надавати йому динаміки.

У команді з розробки продукту є один годинникар, який любить розширювати межі звіданого. Так і народився Aikon Mercury.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Aikon Automatic Mercury 44mm

- З моменту випуску Aikon в 2016 році серія значно розширилася, поповнившись вагомою кількістю нових моделей. Скільки їх всього в колекції?

- Після запуску кварцових годинників Aikon в 2016 році та Automatic в 2018 ми не припиняли розширювати колекцію, пропонуючи максимально широкий вибір. Сьогодні до неї входять різні моделі діаметром від 30 до 45 мм з кварцовими, автоматичними й мануфактурними механізмами.

Що стосується функціоналу, то це і класичні тристрілочні версії без додаткових функцій, й хронографи, а також скелетонізовані годинники і моделі з ускладненнями. На даний момент більше половини всього модельного ряду Maurice Lacroix займають видання сімейства Aikon.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Aikon Automatic Mercury 44mm

- Чи плануєте ви в майбутньому впровадити більше ускладнень?

- Безумовно. У 2021 року ми представимо новий мануфактурний механізм, який буде використаний в колекції Aikon. Фактично у нас розроблений план на найближчі 5 років!

- До цих пір всі мої запитання стосувалися виключно Aikon, але мені не хотілося б залишати поза увагою вашу колекцію Masterpiece. У цих годинниках об'єдналися новаторський підхід до індикації часу й чудова якість. При цьому, будучи вінцем творіння Maurice Lacroix, вони залишаються недорогими. Як вам вдається залишатися в межах помірної ціни?

- Принцип помірного ціноутворення — то цілий процес, який починається ще на етапі створення моделі годинника й завершується тільки з її виходом на ринок.

Девіз Maurice Lacroix — цілеспрямованість та послідовність. По-перше, в нас є співробітники, які працюють на мануфактуру не один десяток років, тому досконально оволоділи процесом розробки нового годинника або механізму. Завдяки цьому ми знаємо, що в змозі зробити, щоб залишатися в нашій ціновій категорії, а чого собі дозволити не можемо.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Нова модель Masterpiece Embrace

По-друге, ми спрямовуємо наших дизайнерів на підвищення прийнятної цінності наших годинників. Досягається це за рахунок деяких деталей, що підвищують відчутну якість. При цьому важливо, щоб вони не надто впливали на виробничий процес.

Також ми працюємо з надійними постачальниками, які постійно допомагають в оптимізації розробки, таким чином роблячи весь процес максимально ефективним.

На етапі прийняття остаточного рішення по наступній колекції наш комітет по продукту думає тільки про одне: як запропонувати покупцям максимальну цінність. Ми випускаємо годинник, спираючись на уподобання наших дистриб'юторів і клієнтів, а не на власний смак.

У підсумку ми реорганізували свою виробничу лінію, що дозволило оптимізувати потік продукції та забезпечити кращу якість в найкоротші терміни. Окремо кожен з пунктів, про які я розповів, має порівняно невеликий вплив на кінцевий результат, проте в сукупності вони забезпечують ідеальне співвідношення «ціна-якість».

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

- Повернемося до Aikon. Автоматична тристрілочна модель з датою та в корпусі з нержавіючої сталі коштує всього 1690 євро. При цьому в годиннику є деякі досить дорогі деталі. Наприклад, корпус відполірований в комбінованій техніці. Матові й глянсові поверхні розділені чіткими кордонами. Це дуже затратно для компанії. Чому ви вирішили застосувати подібну обробку в бюджетних моделях, а не обмежилися більш дорогими версіями Aikon?

- Знаєте, 1690 євро за годинник - це навіть забагато! І коли людина багато платить, вона має право розраховувати на бездоганну якість. Крім того, ми пишаємося тим, що кварцові Maurice Lacroix за якістю зрівнялися моделям Masterpieces.

Зверніть увагу на лінійки Eliros та Aikon Quartz, і ви помітите, що ми оснастили ці годинники безліччю елементів, щоб підвищити їхню цінність для покупців.

- Система «Easy Change System» дозволяє власникові легко міняти ремінець на браслет без додаткових інструментів. Кілька моделей Maurice Lacroix вже оснащені нею. Я вважаю, що це відмінне рішення. Чи плануєте ви в майбутньому випустити колекцію додаткових кольорових ремінців?

- Система «Easy Change System» дійсно перевершила всі очікування. Все більше клієнтів купують годинник відразу з другим ремінцем. Ми зараз працюємо над кількома проектами, тому в майбутньому запропонуємо своїм клієнтам більш широкий вибір.

- Кілька років тому на арені годинникової індустрії з`явилися сині циферблати, які здобули чималої популярності. Коли вони тільки з`явилися, я вирішив, що ця тенденція скороминуща, однак я помилявся. Популярність синіх циферблатів залишається незмінною. Як ви вважаєте, які кольори будуть популярні в майбутньому?

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

годинник Aikon Venturer 43 mm

- Наша найбільш продавана модель на сьогоднішній день — це автоматичний тристрілочний Aikon з синім циферблатом. Твердження, що синій — це новий чорний, — абсолютно вірне. Аналізуючи годинникові та модні тенденції, я приходжу до висновку, що зелений колір набирає популярності.

В цьому році ми випустили ефектну й елегантну модель Eliros з зеленим циферблатом і ремінцем у тон. Незабаром вийдуть ще кілька годинників у цьому кольорі. Однак поки рано говорити, чи будуть зелені циферблати настільки ж затребувані, як сині.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Модель Eliros із зеленим циферблатом

- Годинники, виконані з нержавіючої сталі, завжди були дуже затребувані й залишаються такими до цього дня. Однак останнім часом покупці все частіше віддають перевагу моделям з PVD або DLC-покриттям. Також багато хто відкрив для себе титанові, карбонові та бронзові корпуси. Які ще матеріали й покриття можуть з'явитися в індустрії в майбутньому? І, найголовніше, чи побачимо ми годинник Maurice Lacroix у нових матеріалах і з інноваційними покриттями?

- Maurice Lacroix в основному випускають годинники з нержавіючої сталі, оскільки цей матеріал найбільш відповідає нашій ціновій категорії. Однак довгий час ми поєднували сталь з PVD-покриттям, особливо в кварцових моделях. В цьому році випущені дві версії AIKON з химерною комбінацією сталі та чорного PVD-покриття на безеле.

Інновацією мають на увазі й матеріали в тому числі. У минулому ми розробили особливий матеріал для нашої колекції Pontos, який отримав назву Powerlite. Він являє собою комбінацію алюмінію, магнію, титану, цирконію та кераміки. Зараз ми працюємо над новим проектом, в якому буде використаний Powerlite.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

годинник Aikon Chronograph 44 mm

- Розмір завжди був спірним питанням, коли справа стосувалася годинника. Кілька років тому в моді були великі діаметри. Сьогодні, схоже, публіка благоволить до більш скромних розмірів — 40 мм і менше. Особисто я віддаю перевагу діаметрам від 41 до 44 мм. Як ви оцінюєте поточну тенденцію?

- Зараз чітко простежується тенденція до менших діаметрів для чоловіків і більших для жінок. Подібна протилежність вельми цікава. Найбільш популярні чоловічі моделі діаметром від 39 до 41 мм, жінки ж віддають перевагу 35-39-міліметровим корпусам. Однак ці показники варіюються в залежності від ринку.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Aikon Automatic 35mm

- Як вам вдається відповідати вимогам різних ринків, в той час як смаки й уподобання постійно змінюються?

- У Maurice Lacroix сильні партнери на всіх ключових ринках, тому ми завжди можемо покладатися на їхні відгуки. Вони добре знають свої регіони й регулярно діляться з нами останніми локальними тенденціями. Крім того, нам подобається залучати партнерів до прийняття остаточних рішень. Це дозволяє залишатися максимально наближеними до реальності й потребам клієнтів на конкретному ринку.

- Давайте підсумуємо. Що робить компанію Maurice Lacroix особливою?

- Ми пропонуємо високу сприйману цінність, яка відображена в майстерності, дизайні та інноваціях.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Висновки

Незважаючи на достатньо молодий вік, Тьебо Бенц — ветеран годинникової індустрії, який займав керівні пости у декількох годинникових брендах. Очевидно, що і Тьебо, і Стефан Васер, керуючий директор Maurice Lacroix, розуміють бажання своєї цільової аудиторії та створюють годинники, які їм відповідають.

У Тьебо є чітке розуміння того, що бренд може запропонувати з точки зору матеріалів, функцій та складності в рамках свого цінового сегмента. Мій візаві часто використовував вираз «висока прийнятна цінність», яка, очевидно, стала частиною розмовної лексики всередині компанії. Примірявши кілька моделей від Maurice Lacroix, я переконався, що ця фраза не порожній звук. Бренд дійсно приділяє належної уваги питанню якості.

Увага швейцарської марки до найдрібніших деталей та нюансів забезпечує особливе задоволення від володіння цими годинниками. Більш того, пильне вивчення Aikon продемонструвало мені ступінь досконалості, який рідко можна зустріти у цьому сегменті ринку.

 Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix

Багато годинникових компаній роблять велику помилку, віддаляючись від споживача. Занадто часто мені траплялися годинники, які були випущені не тому, що вони потрібні ринку, а з тієї простої причини, що технічний потенціал компанії дозволяє їх виробляти.

Maurice Lacroix, навпаки, на постійній основі проводить дослідження ринку, спілкується зі своїми зарубіжними партнерами, відстежує активність в соціальних мережах і спостерігає за тим, що відбувається в авторизованих роздрібних бутіках. Тільки при такому підході годинникова марка може розраховувати на затребуваність у своїй цільовій аудиторії.

До цього інтерв'ю я знав, що Maurice Lacroix пропонує одне з кращих поєднань ціни та якості на ринку. Але як у нього цього досягли, залишалося для мене загадкою. Поспілкувавшись з Тьебо, я отримав уявлення про стратегію, якою бренд керується, створюючи новий годинник. І я з особливим натхненням чекаю майбутні творіння цієї компанії.

Інтерв'ю з Тьебо Бенцем, директором з маркетингу годинникового бренду Maurice Lacroix