Про доступну розкіш, плани на майбутнє та послідовну стратегію, що стала ключем до успіху Hamilton

Автор: Xavier Markl

Інтерв'ю з генеральним директором Hamilton Сільваном Доллой

Доступна розкіш — один з найбільш конкурентних сегментів годинникової індустрії. Випадкового успіху там не буває, процвітають тільки найкращі. Показники компанії Hamilton свідчать про чималі досягнення її генерального директора Сільвана Долли, який займає свою посаду з 2011 року.

У 2020 році крім очікуваних механічних моделей компанія випустила цікаву новинку: перевидання першого в світі цифрового годинника Hamilton Pulsar. Незважаючи на непросту ситуацію нам вдалося відвідати Біль та взяти інтерв'ю у пана Сільвана Долли.

Ксав'є Маркл, портал MONOCHROME:

- Годинники Hamilton завжди відрізнялися особливим і багатогранним стилем. У чому полягає секрет створення таких пам'ятних моделей?

Сільван Долла, генеральний директор компанії Hamilton:

— Розробляючи концепцію годинника, ми завжди прагнемо перейнятися істинно американським духом. У цьому нам допомагає багата історія марки. Кожна модель відображає частинку нашої історичної спадщини. Наприклад, в цьому році ми випустили версію Hamilton PSR — перевидання першого цифрового годинника Hamilton Pulsar.

В кінці 1960-х ми розробили один з перших автоматичних хронографів. Тепер ми випускаємо їхні більш досконалі версії — на основі механізму Valjoux створюються моделі з кремнієвими пружинами та збільшеним запасом ходу.

Інтерв'ю з генеральним директором Hamilton Сільваном Доллой

Новий механізм Hamilton H-21 Si, покращений варіант Valjoux 7750 з кремнієвою пружиною та збільшеним запасом ходу

Ми прагнемо створювати годинники з сильним характером, тому приділяємо пильної уваги кожній деталі. Можна сказати, ми одержимі деталями, адже в усі часи компанія Hamilton асоціювалася з неперевершеним дизайном.

Кожна модель, випущена в цьому році, підтверджує мої слова. Ми вичавлюємо максимум з можливого: добиваємося ідеального полірування в складних комбінаціях, прикрашаємо циферблати променистим орнаментом і багато іншого.

- Чим нас здивують годинники, які вийдуть в найближчі місяці?

— Ми представимо публіці нові механізми. У тристрілочном калібрі Н-10 використані парамагнітні пружини Nivachron, а хронографи тепер оснащені кремнієвими пружинами.

Нещодавно ми вже випустили лімітовану серію хронографів з кремнієвими пружинами та сертифікацією COSC, тепер ці нововведення впроваджуються в нові моделі Khaki Aviation Converter.

Інтерв'ю з генеральним директором Hamilton Сільваном Доллой

Нова модель Khaki Aviation Converter Auto Chrono з оновленим механізмом Hamilton

Таким чином, в цьому році ми займаємося удосконаленням наших механічних калібрів і крім цього працюємо над новим цифровим модулем Hamilton PSR (інноваційний гібридний віддзеркалювач-LCD-дисплей/емісійний OLED-дисплей, прим. ред.)

Ми активно інвестуємо в модернізацію наших калібрів і за останні 7-8 років вже випустили 16 механізмів. Механіка — це основа нашої стратегії, оскільки вона становить понад 80% нашого обороту. І ми продовжимо працювати в цьому напрямку, спираючись на виробничу підтримку ЕТА.

Інтерв'ю з генеральним директором Hamilton Сільваном Доллой

Hamilton PSR — модель-триб'ют першому в світі цифровому годиннику Hamilton Pulsar, випущеному 50 років тому

— Годинники Hamilton — це виняткове співвідношення ціни та якості. Всім відомо, що Swatch Group представляє собою грандіозну виробничу машину. Як ви плануєте використовувати цю міць в розробці власних нестандартних концепцій?

— Ми домоглися помітного зростання за останні 15 років. І приналежність до Swatch Group стала ключовим фактором цього зростання.

Візьмемо хоча б модель PSR. Ідея її створення з'явилася два роки тому, і ми змогли реалізувати її в Швейцарії спільно з нашими колегами з Asulab та EM Microelectronic. Без їхньої підтримки нам би довелося набагато складніше.

Те ж саме можна сказати і щодо кремнієвої пружини в механізмі Valjoux. Кілька років тому ми звернулися до ЕТА з проханням збільшити запас ходу цього калібру, щоб годинники могли спокійно «відпрацювати» вихідні без підзаводу. І компанія виконала наше прохання. Дуже важливо мати надійних і лояльних партнерів, готових надати підтримку в нових починаннях.

І ця допомога стосується не тільки модернізації механізмів. Стрілки від компанії Universo, циферблати Rubattel, сапфірові стекла Comadur... Ми завжди впевнені, що зможемо втілити будь-які дизайнерські рішення.

— Експансія смарт-годинників зачіпає саме бюджетний сегмент швейцарських годинників. Що ви думаєте про нові «розумні» технології?

— Hamilton — це завжди про механіку. На неї ми і орієнтуємося, адже вона дозволяє створювати довговічне. Смарт-годинник я розглядаю швидше як товар, продукт. Наші клієнти хочуть не цього. Вони чекають від нас годинників, які принесуть їм емоції та прослужать довгі роки.

Бренд Hamilton не проти «розумних» технологій, але якщо ми колись вирішимо створити подібний годинник, то це безумовно будуть дуже якісні міцні моделі з інтегрованою смарт-функцією.

— Говорячи про тісні взаємини Hamilton з Голлівудом, чи планує бренд здивувати нас новими колабораціями в найближчому майбутньому?

— Цього літа у нас заплановано великий реліз. Я не можу зараз вдаватися в подробиці, скажу лише, що він буде пов'язаний з новою версією Khaki BeLOWZERO. Щось особливе для не менш особливого фільму.

— Дистрибуція грає ключову роль в галузі. Яким чином ви забезпечуєте омніканальну присутність бренду?

— Омніканальність — це ключ до позитивного досвіду на кожному етапі шляху клієнта. Тому ми вклали чимало коштів у електронну комерцію, ставши одними з перших годинникових брендів, які запустили інтернет-магазин.

Зараз ми розвиваємо механізм швидкої покупки на сайті з можливістю забрати годинник в магазині. У нас вже шість сайтів електронної комерції, близько 3500 точок продажу по всьому світу та чотири монобрендових бутіка.

Наше партнерство з китайським ресурсом JD.com (один з провідних сайтів електронної комерції в Китаї, прим. ред.) виявилося надзвичайно успішним. Крім того, ми допомагаємо нашим ритейлерам розробляти їхні власні інтернет-магазини.

Інтерв'ю з генеральним директором Hamilton Сільваном Доллой

Нова модель Hamilton Jazzmaster Skeleton

— Як змінилися процеси в компанії з появою коронавируса?

— Нам пощастило. Останні роки ми активно росли, і висоти, яких ми досягли, дозволили Hamilton стати дуже життєздатним брендом. На 2020 рік було заплановано взяття чергового рубежу, новий етап в історії компанії.

Через ситуацію в світі нам доведеться переглянути та скоригувати плани, оскільки нинішній стан вимагає певної гнучкості стратегії. Але електронна комерція залишається на колишньому рівні, годинники Hamilton добре продаються.

У Китаї покупці почали поступово повертатися до оффлайн покупок. Європейський ринок поки ще малоактивний та в найближчі кілька тижнів ситуація не зміниться. Виходячи з цього ми будемо регулювати діяльність компанії.

У нашому італійському підрозділі скоротилася кількість щоденних операцій, але вони вже активно розробляють стратегію на наступні три роки. Подібні ситуації легше долати, коли є потужна підтримка Swatch Group. Подібне партнерство додає впевненості.