Про плани на майбутнє та успішний розвиток бренду у важкі часи

Автор: Xavier Markl

Стефан Вазер працює в компанії Maurice Lacroix з 2008 року, а з 2014 очолює її. Після запуску колекції Aikon та впровадження нової стратегії Maurice Lacroix перетворився на по-справжньому прибутковий бренд.

Керуючий директор марки дав нам інтерв'ю, в якому розповів про розвиток компанії, складну ситуацію, з якої вона зіткнулася, та про плани на майбутнє.

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix

Стефан Вазер, керуючий директор Maurice Lacroix

Ксав'є Маркл, портал MONOCHROME:

— Весь світ опинився у складній ситуації. Як ваша компанія адаптувалася до нових реалій?

Стефан Вазер, керуючий директор Maurice Lacroix:

— 2019 рік був для нас особливо успішним, як і початок 2020. Аж до кінця лютого ми не відчували істотного впливу пандемії на наш бізнес. Але введення карантину в Європі та Швейцарії вже позначилося на компанії.

По-перше, ми зазнаємо труднощів з ланцюжком поставок, оскільки наші постачальники призупинили свою діяльність. По-друге, спостерігається зниження попиту, тому що люди стурбовані ситуацією у світі та не схильні до придбання предметів розкоші.

Головний пріоритет компанії Maurice Lacroix — це безпека її співробітників. Крім того, ми докладаємо всіх зусиль для забезпечення безперебійної роботи підприємства та сервісного обслуговування. Були введені строгі правила гігієни, які не допускають присутності на виробництві людей з групи ризику. А це означає, що велика частина співробітників працює віддалено, з дому.

Обсяги виробництва скоротилися, що призвело до скорочення робочого дня. При цьому Maurice Lacroix як і раніше надає клієнтську підтримку, відповідає на питання та залишається максимально доступною для своїх покупців.

Частина співробітників працює з дому, частина залишилася на виробництві. Незважаючи на те, що магазини закриті, ми як і раніше отримуємо онлайн-замовлення, які необхідно підготувати і доставити.

Крім того, азіатський ринок поступово пробуджується. Особливо це помітно у Китаї. Клієнти дзвонять та замовляють, тому ми не припиняли роботу жодного дня.

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix

Остання новинка Maurice Lacroix — Aikon Chronograph Skeleton

— В Maurice Lacroix планували брати участь у виставці Baselworld в квітні 2020 року. Коли ж відбудеться реліз новинок?

— Заходи, заплановані на перше півріччя, або перенесені на кінець року, або зовсім скасовані. Що стосується виставки Baselworld, то вона відбудеться в січні, але ми розраховуємо «вийти у світ» раніше — в кінці серпня очікується відкриття виставки Geneva Watch Days.

У такий непростий час вкрай важливо адекватно оцінювати ситуацію, бути чуйними та вміти адаптуватися.

— Як найбільш точно охарактезувати Maurice Lacroix?

— Годинник Maurice Lacroix відрізняється високою сприйманою цінністю. Це означає, що він виглядає та відчувається дорожче та цінніше вартості, яку ми пропонуємо. Істинна швейцарська майстерність, сучасний дизайн і висока якість за доступною ціною.

— Колекція Aikon повністю змінила бренд. Розкажіть про історію цього годинника.

— Aikon — це відродження серії Calypso, однією з найуспішніших лінійок бренду. Вона стала найкращим прикладом поєднання ціни та якості. Наш головний пріоритет — за допомогою дизайну та характеристик продемонструвати людям високу цінність годинників Maurice Lacroix.

Стиль «спортивний шик» знову увійшов в моду. Годинники на зразок Genta з інтегрованим браслетом та обтічним корпусом стали однією з головних тенденцій останніх років. Тому ми оновили свої дизайни 1980-х та 90-х років і випустили серію Aikon: автоматичні моделі за 1600 CHF та хронографи за 2600 CHF.

Це годинники відмінної якості, які були зібрані нашої мануфактурою. Створюючи кожну з цих моделей, ми застосували всі знання та майстерність, накопичені за довгі роки майстрами Maurice Lacroix.

Aikon — це впізнаваний дизайн, відмінна якість і пильна увага до деталей. Та, що не менш важливо, дуже приваблива ціна.

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix

Aikon Automatic — це класична модель за доступною ціною

Ми створювали цю колекцію поступово, крок за кроком. У 2016 році була представлена кварцова модель. Через два роки — автоматична. З самого початку роботи над серією Aikon (з 2014 року) ми дотримувалися чіткої стратегії.

Спочатку був запланований вихід автоматичної версії, потім — жіночої, а після — спортивної, котрі ми вирішили оснастити висококласним механізмом з колекції Masterpiece. Ми спочатку розуміли, що ця серія має великий потенціал.

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix

Модель Aikon Mercury із запатентованою, яка «ширяє», стрілкою — одна з перлин цієї колекції

— Наскільки мені відомо, Maurice Lacroix повертає «на арену» серію Masterpiece з її оригінальними лічильниками?

— Колекція Masterpiece ніколи не покидала нашого поля зору, їй приділяється багато уваги, хоча вона не стала настільки популярною, як Aikon. Ця лінійка служить особливій меті — створює потужний базис для комерційного успіху більш бюджетних серій.

Masterpiece — це високі інновації, філігранна робота, креативний підхід і мануфактурні механізми. Вона від початку була задумана як серія класу Haute Horlogerie, але за помірними цінами. І бренд Maurice Lacroix став першим, хто реалізував ексклюзивне інноваційне виробництво швейцарських годинників в цьому ціновому сегменті. Ми подолали розрив, який існував багато десятиліть.

Свій «золотий стандарт» ціни та якість ми втілюємо з 1975 року, випускаючи високоякісні годинники: Mercury, Gravity, Mysterious Second, Square Wheel...

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix

— Які ваші плани на 2020 рік?

— Ми плануємо продовжувати роботу над серією Aikon. Наша мета полягає не в тому, щоб випускати нові моделі, але й консолідувати та надалі розвивати вже існуючі. Кварцові та механічні годинники з мануфактурними механізмами будуть далі вдосконалюватися в рамках колекції Aikon.

Ми вже представили кілька оновлених кварцових версій, а також новий AIKON Chronograph Skeleton і зупинятися на цьому не збираємося. Наступна мета — жіночі моделі. У нас на прикметі кілька годинників, які стануть відмінним доповненням серії Aikon.

Крім того, ми плануємо розширити жіночими версіями лінійку Masterpiece, потенціал якої справді величезний. Раніше виключно чоловіча, вона заграє новими фарбами.

Також в наших планах робота над бюджетною серією Fiaba, яку доповнять моделі з фазою Місяця.

По правді кажучи, робота над Masterpiece була найбільш складною, оскільки перед нами стояло завдання вирішити, як ми адаптуємо концепцію цієї колекції для жіночої аудиторії.

Більшість жіночих годинників є зменшеними версіями чоловічих моделей з перламутровим циферблатом і діамантами. Ми ж хотіли створити щось інноваційне, поетичне та зовсім особливе.

Тому було вирішено переосмислити концепцію ретроградного механізму моделі Square Wheel, адаптувавши її для жінок. У годиннику Embrace квадратні колеса замінили двома серцями. І це не просто дизайнерський хід — вони виконують функцію відліку секунд.

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix

Ретроградна індикація перевтілилася в своєрідний любовний манометр з романтичним посланням. Циферблат однією з версій виконаний з авантюрину, який не просто підкреслив унікальну естетику Embrace, а й став ще одним нагадуванням про приналежність цього годинника до колекції Masterpiece.

Я дуже задоволений результатом нашої роботи і вважаю жіночу серію Masterpiece справжнім успіхом.

— Дистрибуція зараз набула особливого значення для годинникової індустрії. Яку стратегію ви обрали?

— Maurice Lacroix — це роздрібний бренд. Ми співпрацюємо з ритейлерами та мультибрендовими бутиками. Безумовно, дистрибуція значно еволюціонувала з появою електронної комерції, тому ми підтримуємо наших партнерів-ритейлерів в онлайн-реалізації. Зокрема, з'явилося нове покоління ритейлерів, які займаються як оффлайн, так і онлайн-продажем. І вони найуспішніші.

У нас є власний інтернет-магазин, але він швидше іміджевий та орієнтований на створення стандарту і орієнтира, а не конкуренцію з нашими ритейлерами, яких ми всіляко підтримуємо.

Інтерв'ю із Стефаном ВАЗЕР, керуючим директором Maurice Lacroix