Годинник Interstellar

Автор: Jiaxian Su (SJX)

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Фільм Interstellar (Інтерстеллар), який наробив в 2014 році чимало шуму, повідав нам історію про завербованого астронавта Джозефа Купера. З метою порятунку людства він відправився на пошуки населених світів, подорожуючи крізь чорні діри та найпотаємніші куточки Всесвіту.

У фільмі Купера зіграв Метью МакКонахі, а Джессіка Честейн втілила роль його дочки Мерфі. Ключова сцена цієї картини — розмова астронавта з дочкою крізь простір і час за допомогою секундної стрілки її наручного годинника, яка цокала відповідно до коду азбуки Морзе.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

З моменту створення бутафорської моделі для знімального процесу і до виходу реального годинника пройшло ні багато ні мало п'ять років. Навіть незважаючи на залучення дизайнера, задіяного в кінофільмі, науково-фантастичний годинник Khaki Field Murph вийшов у світ лише в минулому році.

Хоча модель Murph створена на базі стандартної лінійки Khaki Field Auto 42 mm, в ній є безліч відмінностей. Почнемо з того, що вона виконана у вінтажному стилі з люмінесцентним покриттям і кафедральними стрілками.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

У моделі Murph також відсутня функція дати, що, ймовірно, припаде до душі багатьом шанувальникам. Фактично це єдиний автоматичний годинник в лінійці Khaki Field, в якому немає дати. В інших моделях з подібною особливістю використовують калібри з ручним заводом.

Якщо описати цю версію кількома словами, то Murph — це красивий годинник в стилі мілітарі за відносно невеликі гроші.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Як для бюджетної моделі у неї на диво добре продуманий циферблат – елементи збалансовані та пропорційні, у стрілок правильна довжина.

Відтінок Super-Luminova під назвою «темний пергамент» підсилює ефект ретро, який не надто добре поєднується з дизайном корпусу. Проте, загальне враження від годинника вельми позитивне.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Ретро-типографіка цифр корелюється із загальним стилем цієї моделі: для хвилинної шкали використаний шрифт із зарубками, а годинні маркери «6» та «9» відкриті (внутрішнє коло цифр не замкнуте). Це свідчить про пильну увагу бренду до деталей, що дивно з огляду на той факт, що Khaki Field Murph — це не ремейк конкретного вантажного годинника, а абсолютно нова модель, створена виключно для комерційних цілей.

У цій версії присутня єдине, непомітне на перший погляд, відсилання до фільму – крихітні точки та лінії в складі Super-Luminova на секундній стрілці. На «мові» азбуки Морзе шифр означає слово «Еврика».

годинник Hamilton Khaki Field Murph

При достатньо традиційному діаметрі 42 мм та товщині 11 мм годинник здається трохи більше, ніж насправді. Цей ефект обумовлений досить широким циферблатом, вузьким безелем і малою товщиною корпуса. Проте, годинник не виглядає громіздко, лише здаються злегка збільшеним, як більшість моделей в стилі мілітарі, яким він, по суті, і є.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Якщо говорити про якість виконання, то тут обійшлося без сюрпризів. Годинник за формою та обробкою аналогічний іншим серіям з цієї цінової категорії: проста конструкція, скромна обробка, але при цьому безумовні надійність та функціональність.

Powermatic

Механізм Khaki Field Murph не можна назвати видатним. Він повністю відповідає вищезгаданим принципам цінового сегменту, до якого належить. Скромний, але добре виконаний калібр можна розглянути крізь прозору задню кришку із сапфірового скла.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Компанія Hamilton найменувала його  Н-10, хоча насправді це механізм ETA C07.111 – частина сімейства С07, яке ETA продає виключно дочірнім компаніям, що входять в орбіту Swatch Group. C07.111 – це значно модернізований калібр ETA 2824, що також використовується брендами Tissot та Certina під назвою Powermatic 80.

Серед найбільш очевидних удосконалень 80-годинний запас ходу (в порівнянні з 38-годинним в базовому ETA 2824). Настільки значного збільшення вдалося досягти частково завдяки зниженню частоти коливань балансу до 3 Гц (базовий 2824 працює на частоті 4 Гц), а також установці синтетичного спускового механізму, в якому анкерна вилка та спускове колесо виготовлені з міцного пластику, який не потребує мастил.

Примітно, що механізм також оснащений запатентованим вільним підпружиненим колесом балансу, на ободі якого два важка для регулювання. Як правило, подібні особливості властиві дорогим високопродуктивним механізмам. Однак Hamilton вдалося спроектувати преміальну конструкцію та пристосувати її до бюджетної моделі.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Схема колеса балансу, запатентованого Nivarox

Хоча характеристики калібру Н-10 гідні усіляких похвал, враховуючи вартість годинника (менше 1000 $), трохи засмутило нехтування компанією Hamilton його обробкою. Експозиція, яка постає перед нами, являє собою «сире» заводське виконання без будь-яких натяків на естетику. Іншими словами, це чиста технологія при практично повній відсутності зовнішнього лиску.

Висновок

Якщо відкинути фантастичну передісторію з Interstellar, Khaki Field Murph Auto — це надійний годинник за хорошою ціною. Більш того, його вартість більш ніж справедлива в порівнянні з іншими бюджетними годинниками інших компаній. Він випереджає Tissot в плані обробки, але поступається базовим моделям Longines. Ціна ж знаходиться якраз в межах між аналогічними лінійками вищезазначених брендів.

годинник Hamilton Khaki Field Murph

Короткі характеристики і офіційний прайс:

 • Модель: Hamilton Khaki Field Murph Auto.
 • Референс: H70605731.
 • Діаметр: 42 мм.
 • Товщина: 11 мм.
 • Матеріал: нержавіюча сталь.
 • Ступінь водозахисту: 100 метрів.
 • Механізм: Н-10.
 • Функції: години, хвилини, секунди.
 • Частота напівколивань: 21,600 нпк/год (3 Гц).
 • Тип заводу: автопідзавод.
 • Запас ходу: 80 годин.
 • Ремінець: теляча шкіра.
 • Доступність: годинники вже надійшли у фірмові бутіки Hamilton і магазини ритейлерів.
 • Офіційний прайс на сьогодні: 26 600 грн (1,390 сингапурських доларів).