Один з кращих бюджетних польових годинників з ручним заводом тепер в сталевому корпусі

Автор Erik Slaven

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

На початку 2018 року компанія Hamilton представила оновлену модель Khaki Field Mechanical, яка не замінила оригінальну версію, як це часто буває, а стала її доповненням. Апертуру з датою, яка раніш перебувала в положенні «3 години», скасували, а загальна естетика нової моделі дуже схожа з версією Hacked, випущеної в середині 20-го століття.

У той час бренд Hamilton ще був американським, він створював міцні надійні годинники з функцією «стоп-секунда», що була необхідна солдатам для синхронізації часу.

Версія 2018 року виявилась надзвичайно популярною. Польовий годинник з ручним заводом простий в обслуговуванні та відрізняється прийнятною ціною. У 2019 Hamilton розширив цю лінійку, додавши нові кольори та збільшивши запас ходу практично вдвічі. Нова модель випускається в сталевому корпусі з PVD-покриттям і чорними циферблатами.

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

Новий дизайн Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm зразка 2018 року. Ліворуч попередня версія з датою, що вже знята з виробництва

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

Сталева версія Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm 2018 року (праворуч) і нова модель з PVD-покриттям

Розміри корпусу залишилися колишніми, як в перших моделях Khaki Field Mechanical з датою. Діаметр 38 мм, звісно, не відповідає сучасним уявленням про «правильні» габарити, але в цьому і є той самий вінтажний шарм. Тим більше, не дивлячись на «старомодний» розмір годинник виглядає дуже актуально.

Версії з PVD-покриттям вперше з'явилися в 2019 році, але вони були темно-коричневого кольору. Нова модель в стилі total black стала першою в лінійці польових годинників Hamilton. І хоча дизайн циферблату залишився колишнім, нове колірне рішення виділяє цей годинник серед своїх «колег по цеху».

На відміну від деяких версій автоматичних Khaki Field задня кришка цієї моделі суцільна. Вона виконана в монохромній гамі, а комбіноване полірування умовно поділяє її на два сектори: атласний з написом «Hamilton» і матовий з логотипом компанії в стилі ретро. На заводну головку нанесений такий ж логотип.

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

Циферблат захищений міцним сапфіровим склом, яке трохи відблискує через чорний циферблат, але не критично. Як і колишні версії Khaki Field Mechanical 38mm, нова модель має ступінь водозахисту 50 метрів.

Циферблат виконаний в класичному «гамильтоновському» стилі, в якому безпомилково вгадуються військові коріння. У мене були два польових годинника цієї марки, я порівняв їх з новими Khaki Field і, скажу вам, схожість очевидна. Взяти хоча б модель 1981 року US Military (референс MIL-W-46374B) – циферблати практично ідентичні, якщо не брати до уваги відсутність повного маркування в старій версії. Модель 1984 року, брендована як L.L. Bean (що було звичною справою в 1980-е), також дуже схожа на нову версію за винятком тонших цифр. Очевидно, що незважаючи на скромний 38-міліметровий діаметр Khaki Field Mechanical значно перевершує по дизайну годинник зі старої колекції.

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

На чорному циферблаті розташована подвійна годинна шкала: 12-годинна виконана великими арабськими цифрами, а 24-годинна (з 13 до 24) менша за розміром і розташована на внутрішньому діаметрі. Напис «HAMILTON» знаходиться у верхній частині циферблату, і це єдиний брендинг. Назви моделі, яка було присутня в старій лінійці, в новій версії немає.

Як я вже згадував раніше, апертуру з датою скасували з метою надати годиннику більш традиційного виду. Стрілки та трикутні хвилинні індикатори виконані в пісочному кольорі зі штучною патиною та покриті складом Super-LumiNova.

Стиль total black дозволяє носити Khaki Field Mechanical в офісі (вид у нього цілком формальний) і залишатися непоміченим під час небезпечної нічної місії.

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

На зміну колишньому механізму з ручним заводом ETA 2801-2, який був використаний в перших моделях 2018 року, прийшов власний калібр Hamilton H-50, створений на базі ETA. Він дозволив збільшити запас ходу з 42 до 80 годин. Механізм працює на частоті 21,600 напівколивань на годину (3 Гц), в ньому використано 17 каменів. Погодьтеся, вражаюче для настільки недорогого годинника.

Я носив новий Khaki Field Mechanical протягом тижня і був приємно здивований його точністю — похибка склала всього 5 секунд на день. Упевнений, калібр, що захований від цікавих очей, виглядає настільки ж чудово, як і екстер'єр цього годинника. Сподіваюся, одного разу компанія випустить версію з прозорою задньою кришкою.

Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm — це один з найбільш недорогих польових годинників швейцарського виробництва. Його єдиний конкурент в плані ціни, не рахуючи маловідомі мікробренди, — це серія Seiko 5.

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

Анітрохи не сумніваюся, що сталева версія з PVD-покриттям сподобається багатьом. Годинник випускається на темно-сірому ремінці в стилі NATO з чорним тренчиком. Застібка у формі пряжки також чорна, з PVD-покриттям. При бажанні ремінець можна замінити на звичайний шкіряний.

Офіційний прайс і дата надходження у продаж

Офіційний прайс на нову версію Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm з чорним PVD-покриттям складає на сьогодні 14500 грн (565 USD). Він трохи перевищує номінальну ціну стандартних моделей (445 EUR/495 USD), але стильний дизайн це цілком виправдовує.

Механічний годинник на базі оновленого калібру ETA з 80-годинним запасом ходу за настільки помірною ціною перетворює звичайну покупку в вигідну угоду. Якість виконання, з урахуванням демократичною вартості, дійсно вражає.

годинник Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD

Технічні характеристики:

  • Модель: Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm Black PVD.
  • Корпус: діаметр 38 мм; нержавіюча сталь 316L з чорним PVD-покриттям; сапфірове скло; сталева задня кришка; водозахист 50 метрів.
  • Циферблат: чорний в стилі military з подвійною годинною шкалою (зовнішня 12-годинна, внутрішня 24-годинна); стрілки, годинні та хвилинні індикатори пісочного кольору покриті складом Super-LumiNova.
  • Механізм: Hamilton H-50 з ручним заводом; 17 каменів; 21,600 нпк/год (3 Гц); 80-годинний запас ходу; центральна годинна, хвилинна та секундна стрілки.
  • Ремінець: темно-сірий в стилі NATO (20 мм) з чорним PVD-покриттям і застібкою у формі пряжки.
  • Референс: H69409930.