Знаменитий японський анімаційний фільм «Porco Rosso» ліг в основу дизайну двох моделей Presage

Автор: Rebecca Doulton

Компанія Seiko доповнила свою колекцію Presage двома лімітованими серіями, в основу яких ліг японський мультфільм Porco Rosso. Модель під референсом SNR047 з білим емалевим циферблатом ручної роботи та явними відсилання до гідролітака Порко Россо оснащена надточною технологією Spring Drive. Версія під референсом SRQ033 з чорним циферблатом (також емалевим) являє собою автоматичний хронограф з колонним колесом і вертикальною муфтою.

Обидві серії випущені обмеженим тиражем і надійдуть у продаж в червні 2020 року. Колекціонери пам'ятних штучок, пов'язаних з коміксами манга, а також шанувальники Porco Rosso, які високо цінують японську майстерність та відмінну механіку, з нетерпінням чекають майбутнього релізу.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Союз Porco Rosso та Presage

Комікси манга вважаються невід'ємною частиною сучасної японської культури, ними захоплюються всі — від малого до великого.

Porco Rosso (малинова свинка) спочатку була коміксом манга, намальованим аквареллю художником Хаяо Міядзакі. У 1992 році студія Ghibli створила на його основі анімаційний пригодницький фільм для дорослих.

Porco Rosso — це історія льотчика-винищувача 1930-х років. Дивина полягає в тому, що пілот — це свиня з вусами а-ля велосипедне кермо. Першокласний пілот винищувача за часів Першої світової війни, Порко Россо, тепер працює мисливцем за головами, переслідуючи на своєму яскраво-червоному гідролітаку Savoia S-21 повітряних піратів, що промишляють над водами Адріатичного моря.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Тривалий час, аж до офіційного оголошення в 2016 році, колекція Presage від Seiko залишалася таємницею за сімома печатками. Завдячуючи своїй формулі традиційного японського майстерності, надійною механіки та доступними цінами Presage домагається світового визнання, ледь вийшовши на ринок.

У лінійці використані мотиви традиційної японської творчості: емалі Shippo, фарфору Arita та навіть ефектного лакованого циферблата Urushi. Тепер колекція поповнилася двома новими моделями Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso» SNR047 та SRQ033 з емалевими циферблатами ручної роботи та алюзіями на знаменитий японський повнометражний фільм.

Spring Drive SNR047

Білий циферблат моделі Presage SNR047 натхненний панеллю приладів Savoia S-21: великими чорними арабськими цифрами, товстими стрілками та секундною шкалою у фланця. Цифри від 1 до 12 великі за розміром, а під ними розташовуються менші від 13 до 24.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Апаратура з датою в положенні «3 години» та зелений індикатор запасу ходу в положенні між «8» та «9 годинами» разом з яскраво-червоною центральною секундною стрілкою завершують індикацію на циферблаті. Щит і червона буква «R», як на гідролітаку Порко, знаходяться в положенні «6 годин».

Емалевий циферблат ручної роботи, створений майстром Міцурою Йокосавою, надає годиннику особливого вантажного шику, властивого гідролітаку 1920-х років. Циферблати, покриті емаллю, — це данина поваги майстру Ріку Ватанабі, з яким компанія Seiko співпрацювала в минулому, та який помер в 2013 році.

До створення нових моделей Porco Rosso марка привернула давнього друга і колегу Ватанабе майстра Міцуру Йокосава. Саме він успадкував секрети та особливості дизайну, яким слідував в роботі Ватанабе.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Індивідуальності та особливого шарму годиннику додають природні недосконалості. Це невеликі поглиблення в емалі, які можна помітити під центральною стрілочною віссю, навколо апертури з датою і біля індикатора запасу ходу.

На 40-міліметровий корпус з нержавіючої сталі нанесено надтверде покриття, а ступінь водозахисту становить 100 метрів. Задня кришка, виконана з сапфірового скла, яке відкриває огляд на автоматичний калібр Spring Drive 5R65.

Гібридна технологія Spring Drive увійшла в колекцію Presage в минулому році. Вона поєднує в собі красу механіки та надійність, завдяки автоматичній системі підзаводу і точності кварцового регулятору. Похибка механізму становить ±1 секунда на день або ±15 секунд на місяць.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Кастомізований ротор в центрі декорований зображенням голови головного героя Порко Россо та цитатою: «Un maiale che non vola è solo un maiale» (свиня, яка не літає, — це просто свиня). Також на кожній моделі є порядковий номер (хх/500).

Новий годинник Presage комплектується яскраво-червоним ремінцем з крокодилової шкіри з червоною, зеленою та білою строчкою, а також додатковим чорним ремінцем (також зі шкіри крокодила) з потрійною застібкою.

Короткі характеристики:  

 • Корпус: діаметр 40 мм, товщина 13,1 мм; нержавіюча сталь з надтвердим покриттям; білий емалевий циферблат ручної роботи.  
 • Механізм: автоматичний калібр Spring Drive 5R65; 72-годинний запас ходу; точність ходу ±1 сек/день.  Ремінець: червоний та чорний ремінці з крокодилової шкіри, потрійна застібка.  
 • Референс: SNR047.  
 • Лімітована серія: 500 примірників.
 • Офіційний прайс на сьогодні 171 400 грн.

Chronograph SRQ033

Трікомпаксний автоматичний хронограф з чорним емалевим циферблатом, білими маркерами і кнопками у вигляді поршнів найбільш близький по духу до вінтажних пілотських годинників.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Емаль, що нанесена вручну, також не позбавлена природних ледь помітних западинок на лічильниках, близько апертури з датою та під центральною стрілочною віссю. Їх можна назвати своєрідним почерком автора, який притаманний справжньому твору мистецтва.

Великі арабські цифри та прямокутні маркери в положеннях «3», «6» і «9 годин», як і трикутник в положенні «12 годин», виконані в білому кольорі, створюючи вигідний контраст з чорним циферблатом.

У самого фланця розташована телеметрична шкала, що дозволяє виміряти відстань до джерела звуку. Центральна стрілка хронографа пофарбована в яскраво-червоний колір. Малий секундний лічильник в положенні «3 години» виконаний в кольорах італійського прапору, а також декорований щитом і буквою «R», як штурвал літака Порко Россо.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

У ця моделі більший діаметр — 42 мм, товщина становить 14,9 мм. Вона також виконана з нержавіючої сталі зі надтвердим покриттям. На обох лімітованих версіях вигравірувана назва літака «Savoia S-21» (на лівому фланзі корпусу), а заводна головка прикрашена великою літерою «R».

Chronograph SRQ033 оснащений самим досконалим калібром серед хронографів Seiko —  8R48, який може вимірювати відрізки часу до 12 годин і гарантує 45-годинну автономність. Крім вертикальної муфти і колонного колеса він вдосконалений унікальним триконечним молоточком Seiko та кулачком у формі серця, які забезпечують миттєву синхронізацію стрілок при скиданні хронографу.

годинники Seiko Presage «Studio Ghibli Porco Rosso»

Короткі характеристики:  

 • Корпус: діаметр 42 мм, товщина 14,9 мм; нержавіюча сталь з надтвердим покриттям; чорний емалевий циферблат ручної роботи.
 • Механізм: автоматичний хронограф calibre 8R48 з колонним колесом і вертикальною муфтою; частота 28,800 напівколивань на годину; 45-годинний запас ходу.
 • Ремінець: червоний і чорний ремінці з крокодилової шкіри.  
 • Референс: SRQ033.
 • Лімітована серія: 600 примірників.
 • Офіційний прайс на сьогодні: 121 200 грн.