Всього місяць пройшов з моменту виходу Art Blakey Jazz від Oris, а бренд зі швейцарського містечка Hölstein вже оголосив про релізі ще однієї моделі годинника, створеної під впливом всемогутнього джазу. Давайте розберемо новинку Oris James Morrison AoM Limited Edition, і нехай ім'я легендарного музиканта не завадить нам бути об'єктивними.

Посвячення джазовій легенді – Джеймсу Моррісону

Джеймс Моррісон – це жива легенда, але його історія мало нагадує типові історії джазових виконавців. Моррісон не був вихідцем з чиказьких вулиць або рабовласницьких маєтків. Він народився в 1962 році в невеликому фермерському селі на південному сході Австралії. Він ріс в дуже музичній сім'ї та грав в місцевих групах з раннього дитинства. Його улюбленим інструментом була труба, але потім він почав експериментувати і з іншими інструментами.

Годинник Oris James Morrison AoM Limited Edition

Вже до 21 року Джеймс заснував групу, названу на честь його самого та його брата (the Morrison Brothers Big Band). Колектив став успішним і почав активно гастролювати по світу. Перший концертний альбом — A Night In Tunisia 1984 року, заголовним треком до якого став нині знаменитий джазовий стандарт, написаний Dizzie Gillespie. З того часу Джеймс Моррісон випустив вже 21 альбом. Він до сьогодні подорожує по світу, грає на своїй улюбленій трубі та вражає глядачів віртуозною грою на інших музичних інструментах.

У 2015 році музикант заснував академію — Музичну академію імені Джеймса Моррісона (АОМ), яка допомагає жителям Австралії вивчати та створювати джазову музику. Його підхід до навчання абсолютно особливий. Це «навчання за допомогою виконання, коли студенти не просто вивчають музику «на пальцях», але вчаться, як її створювати.»

The Oris James Morrison AoM Limited Edition

Щоб вшанувати музиканта, який заснував такий необхідний та видатний проект в Австралії, компанія Oris випустила іменний наручний годинник-триб'ют, що отримав назву академії Моррісона: Oris James Morrison AoM Limited Edition.

Годинник Oris James Morrison AoM Limited Edition

Годинник створений на базі вже існуючої моделі Oris Artelier, яка також лягла в основу попередньої версії Art Blakey. Але не думайте, що ці арт-моделі суть одне й те ж. Перша, і найбільша, відміна James Morrison AoM Limited Edition від годинника Art Blakey кидається в очі буквально відразу. Циферблат версії АОМ виконаний в темно-синьому градієнті «dégradé».

На циферблат нанесені великі арабські цифри вишуканим шрифтом 1950-х років. Єдине дизайнерське відсилання до джазової тематикою — це секундна стрілка, виконана в формі гачка для пальця на першому кроні труби. Стрілки в формі «кийки» показують години та хвилини. Апертури з датою немає, що, в принципі, виявилося вірним рішенням, позаяк додаткові елементи не порушують красу градієнта.

Ще одна примітна деталь — це сапфірове скло. Воно має куполоподібну форму та покрито двостороннім покриттям антивідблиску.

У корпусу з нержавіючої сталі діаметром 38 мм ступінь водозахисту 30 метрів і непрозора задня кришка, на яку нанесене гравірування у вигляді логотипу академії Моррісона (труби) і порядковий номер. Серія випущена обмеженим тиражем в 1234 примірника.

Годинник Oris James Morrison AoM Limited Edition

Автоматичний механізм Sellita SW200-1 був також допрацьований компанією: Oris додали свій фірмовий ротор червоного кольору та перейменували механізм в Калібр 733. Він працює з частотою 28,800 напівколивань на годину з запасом ходу 38 годин, а ротор обертається в обидві сторони.

Ремінець виготовлений з чорної телячої шкіри. Застібка сталева, відкидна. Звісно, Oris могли б також кілька оновити і ремінець, надавши йому більшого лоску. Але, як то кажуть, краса в очах того, хто дивиться.

Якщо підсумувати, то модель James Morrison AoM Limited Edition — це дуже хороший, базовий годинник. Він абсолютно органічно вписався в колекцію Oris Artelier. Це саме той тип годинників, стриманих і лаконічних, який приніс бренду Oris величезну популярність в першій половині минулого століття, зробивши компанію однією з найбільших годинникових виробників в світі.

Годинник Oris James Morrison AoM Limited Edition

Імперія Oris рухнула, коли "кварцова криза" здійснила свій нищівний удар по швейцарській годинниковій промисловості. Але марці вдалося добре відновитися за останні два десятиліття.

Колекція Oris вельми різноманітна: від дуже бюджетних базових годинників до мануфактурних флагманів за ціною на сьогодні близько 190 000 ₴.

Oris James Morrison дійсно хороший годинник для будь-якого початківця-шанувальника годинникового мистецтва. Він стане відмінним варіантом для повсякденного носіння. Він буде доречним всюди: на роботі, вдома і навіть на коктейльній вечірці. В цілому, James Morrison AoM Limited Edition – це чесний годинник за чесною ціною. Навіть якщо ви не фанат джазової музики.

Дата релізу та офіційний прайс

Oris James Morrison AoM випущений лімітованою серією в 1234 примірника та надійшов у продаж в листопаді 2019 року. Офіційний прайс: 44 000 ₴.

Годинник Oris James Morrison AoM Limited Edition

Технічні специфікації:

 • Корпус: нержавіюча сталь, глянцеве полірування.
 • Діаметр: 38 мм.
 • Товщина: 10,82 мм.
 • Задня кришка: непрозора, з гравіюванням.
 • Скло: сапфірове.
 • Водозахист: 30 метрів.
 • Циферблат: темно-синій градієнт «dégradé» з білими арабськими цифрами та позолоченими стрілками.
 • Механізм: автоматичний Calibre Oris 733, на основі Sellita SW 200-1 (25,6 мм, 26 каменів, 28.800 напівколивань на годину). Запас ходу 38 годин.
 • Функції: години, хвилини, секунди.
 • Ремінець: чорна теляча шкіра на відкидний застібці з нержавіючої сталі.
 • Референс 01 733 7762 4085.
 • Кількість примірників: 1234.
 • У продажі з листопада 2019 року.