Високочастотний хронограф у королівському кольорі

Автор: Angus Davies

Zenith Defy 21 Ultraviolet — це новітній високоточний хронограф від мануфактури, яка прославилася створенням легендарного калібру El Primero. Нове творіння Zenith працює (хронограф) на запаморочливій частоті 50 Гц, а його механізм, відповідно до останніх тенденцій, забарвлений в яскраві відтінки фіолетового кольору.

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Zenith Defy 21 Ultraviolet Chronograph

Мануфактура Zenith розташувалася в добротному цегляному будинку, внесеному до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,  який розташувався на невеликому схилі в Ле-Локле. Заснована в 1865 році, компанія зберігає старі традиції годинникового майстерності й за роки свого існування створила чимало гарних моделей в класичному стилі.

Проте, відданість традиціям ніколи не стримувала прагнень бренду до інновацій. У 1969 році Zenith випустили один з перших хронографів з автопідзаводом — El Primero. Крім здатності автоматично заводити ходову пружину цей механізм мав безпрецедентну для того часу частоту балансу — 36,000 напівколивань на годину (5 Гц). Майже через 50 років лише деякі бренди змогли досягти подібної частоти в своїх калібрах.

Однак у високочастотних механізмів є своя ахіллесова п'ята — підвищений знос деталей, висока потреба в мастилі й тенденція до втрат енергії, що тягне за собою зниження запасу ходу. І в 1969 році Zenith усунули всі ці проблеми, зробивши El Primero синонімом надійності.

Частота 5 Гц забезпечує чудову точність ходу, механізм менш схильний до негативного впливу позиційної помилки, а хронограф вимірює інтервали з точністю до секунди.

Тепер шановна мануфактура представляє новий ультрасучасний автоматичний хронограф Zenith Defy 21 Ultraviolet. Модуль, якого відповідає за хронометраж, працює на тих ж 5 Гц, а хронограф вражає дивовижною частотою 50 Гц. Центральна секундна стрілка хронографа робить повний оберт (360°) всього за одну секунду й вимірює інтервали з точністю до 1/100 частки секунди.

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Zenith Defy 21 Ultraviolet Chronograph забарвлений в насичені відтінки фіолетового

Технічна досконалість годинника підкреслює його дизайн — механізм Zenith Defy 21 Ultraviolet забарвлений в яскраві відтінки фіолетового. Настільки екстравагантний вигляд виділяє цей годинник серед творчому доробку Zenith минулого століття, а надійність та безкомпромісна точність знову демонструють прихильність компанії старим заповітам годинникового мистецтва.

Колишній дизайн у новому кольорі

В кожного кольору своя частота, оскільки він являє собою електромагнітну хвилю, відому також як хвиля видимого випромінювання. Фіолетовий має найвищу, крім того, він по частоті знаходиться поруч з ультрафіолетовим діапазоном, нерозрізненому для людського ока. Цілком природно, що саме цей таємничий, насичений та енергійний колір був обраний для високочастотного хронографа, який увійшов до серії Defy 21.

У минулі століття фіолетовий був найбільш бажаним і цінним барвником для тканин. Фінікійці, що відкрили секрет його виготовлення, століттями зберігали формулу в таємниці. Через виняткову рідкість та чарівну красу фіолетового кольору тільки члени монарших сімей мали право (і можливості) носити його.

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Сьогодні фіолетовий уособлює сміливість, впевненість в собі й навіть якусь частку ексцентричність, перебуваючи всюди — і в спортивних автомобілях, і в ексклюзивних колекціях модного одягу. Але, незважаючи на величезну популярність, в годинниковому мистецтві фіолетовий продовжує залишатися великою рідкістю.

Zenith стала першою компанією в світі, забарвивши механізм автоматичного хронографу в розкішні, царствені відтінки фіолетового. Недарма був обраний революційний калібр хронографу El Primero 21 з точністю до 1/100 секунди й неймовірною частотою 50 Гц — підкреслити ідеальну механіку міг тільки «королівський» колір.

Хронограф Zenith Defy 21 Ultraviolet

В іншому версія Ultraviolet схожа з останніми моделями серії Defy 21: великий недоладний корпус у формі тонно, авангардна архітектура й відкриті масивні мости. На догоду кращому читанню циферблат скелетонізований лише частково. Елементи механізму, пофарбовані в насичені відтінки фіолетового, оживляють строгий циферблат в графітових тонах.

Лічильники хронографу суцільні, виконані в сірому кольорі, як і фланець по зовнішньому периметру. Центральна секундна стрілка, яка здійснює повний оберт за одну секунду – світло-сіра, з білим наконечником.

Раніше годинник Zenith з закритими лічильниками і частково скелетонізованим циферблатом з'явився в ювілейній серії Defy 21 El Primero 50th Anniversary Edition. Однак придбати його можна було тільки в комплекті з трьох годинників. Хронограф Defy 21 Ultraviolet став першою окремо випущеної моделлю.

Матовий 44-міліметровий корпус чорного кольору оброблений в піскоструминній техніці, що створює приємний контраст з фіолетовими мостами й незабарвленими елементами механізму. Незважаючи на діаметр і значну товщину (14,4 мм), годинник не відчуваються масивним, оскільки виготовлений з легкого титану.

Доповнений чорним каучуковим ремінцем з фіолетовою вставкою з текстилю Defy 21 Ultraviolet комфортно і щільно прилягає до зап'ястя, що досить рідко для настільки габаритного годинника.

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Ремінець Zenith Defy 21 Ultraviolet Chronograph виконаний з чорного каучуку з фіолетовими вставками з текстилю

Вартість моделі Defy 21 Ultraviolet порадувала не менше, аніж її характеристики й дизайн, позаяк це один з найбільш доступних високочастотних хронографів з подвійним осцилятором.

El Primero 9004

Найбільші структурні елементи механізму El Primero 9004 (мости й ротор) були анодовані, що дозволило добитися насичених фіолетових відтінків з металевим блиском. Змінюючись залежно від освітлення, кольорова палітра надає механіці візуальної динамічності. Примітно, що обробка механізму близька за кольором до кремнієвого спуску El Primero 9004.

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Кремнієве спускове колесо й анкерна вилка

Якщо не брати до уваги екзотичну обробку механізму версії Ultraviolet, з технічної точки зору він повністю відповідає калібру Defy El Primero 21, який дебютував у 2017 році. Навіть три роки по тому він залишається одним з кращих високочастотних хронографів на ринку, що гарантує відмінну точність до 1/100 частки секунди.

 

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Лицьова сторона механізму El Primero 9004

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Тильна сторона механізму El Primero 9004

Калібр сконструйований за принципом «подвійного ланцюга» та по суті являє собою два механізму в одному: два балансових колеса, дві зубчасті передачі, а також дві заводні пружини й пара спускових механізмів. Один призначений для хронографа, другий — для відліку часу.

Механізм, який відповідає за час, працює на звичній частоті 5 Гц, в той час як модуль хронографу після запуску досягає 50 Гц. Настільки висока частота передбачає значну енергоємність — пружина хронографа «розряджається» за 50 хвилин. Її індикатор запасу ходу знаходиться в положенні «12 годин».

Zenith: настав час доторкнутися до зірок

Філософія Zenith — надихати людей на втілення їхньої мрії, якою б недосяжною вона не здавалася. Компанія стала першою годинниковою мануфактурою в сучасному розумінні цього слова й з моменту свого заснування в 1865 році створювала годинники, які супроводжували найвидатніших особистостей в історії. Zenith був на руці Луї Бреліо, коли він перетинав Ла-Манш, й Фелікса Баумгартнера, коли той здійснював стрибок з вільним падінням із стратосфери.

Рухаючись дорогою інновацій, мануфактура Zenith створює для своїх годинників виняткові механізми: від першого автоматичного хронографа El Primero до найпотужнішого з точністю до 1/100 секунди — El Primero 21. Інженери марки відмовляються від регулятора, що складається з більш ніж 30-ти компонентів, та замінюють його на одну монолітну деталь, в котрий раз доводячи, що досягти неможливого цілком реально.

Ось уже понад 150 років Zenith визначає майбутнє швейцарської годинникової індустрії. Їхні годинники стають супутниками сміливців, що зважилися кинути виклик самим собі й досягти неможливого, подолати буденність та доторкнутися до зірок.

годинник Zenith Defy 21 Ultraviolet

Технічні характеристики й офіційний прайс Zenith Defy 21 Ultraviolet:

 • Референс: 97.9001.9004/80.R922.
 • Діаметр: 44 мм.
 • Товщина: 14,4 мм.
 • Матеріал: титан.
 • Скло: сапфірове.
 • Циферблат: суцільні лічильники хронографу (малий секундний в положенні «9 годин», 30-хвилинний в положенні «3 години», 60-секундний в положенні «6 годин»), коаксіальне розташування годинних і хвилинної стрілок.
 • Стрілки й маркери: грановані, покриті родієм і складом Super-LumiNova®SLN C1.
 • Ступінь водозахисту: 100 метрів.
 • Механізм: El Primero 9004.
 • Функції: години, хвилини, високоточний хронограф (точність до 1/100 секунди), індикатор запасу ходу хронографа.
 • Тип заводу: автопідзавод.
 • Частота: 36,000 напівколивань на годину (5 Гц); 360,000 напівколивань на годину (50 Гц).
 • Запас ходу: 50 годин.
 • Ремінець: каучуковий з текстильною вставкою, подвійна відкидна застібка з титану.
 • Надходження до продажу: серпень 2020 року.
 • Офіційний прайс: 13,400 CHF/14,000$.

Технічні характеристики й офіційний прайс Zenith Defy 21 Ultraviolet:

Референс: 97.9001.9004/80.R922.
Діаметр: 44 мм.
Товщина: 14,4 мм.
Матеріал: титан.
Скло: сапфірове.
Циферблат: суцільні лічильники хронографу (малий секундний в положенні «9 годин», 30-хвилинний в положенні «3 години», 60-секундний в положенні «6 годин»), коаксіальне розташування годинних і хвилинної стрілок.
Стрілки й маркери: грановані, покриті родієм і складом Super-LumiNova®SLN C1.
Ступінь водозахисту: 100 метрів.
Механізм: El Primero 9004.
Функції: години, хвилини, високоточний хронограф (точність до 1/100 секунди), індикатор запасу ходу хронографа.
Тип заводу: автопідзавод.
Частота: 36,000 напівколивань на годину (5 Гц); 360,000 напівколивань на годину (50 Гц).
Запас ходу: 50 годин.
Ремінець: каучуковий з текстильною вставкою, подвійна відкидна застібка з титану.
Надходження до продажу: серпень 2020 року.
Офіційний прайс: 13,400 CHF/14,000$.