Нова модель TAG Heuer Х Fragment Design Heuer 02 Chronograph була розроблена спільно з японським дизайнером вуличного одягу Хіроші Фудзіварою. Їхня перша колаборація в 2018 році привела до створення лімітованого хронографу Carrera Heuer 02 Fragment Special Edition, котрий мав неймовірний успіх.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Дизайнери подібні художникам: вони прекрасно відчувають колір, форму, фактуру і атмосферу. У моєму рідному Ланкаширі художник Л.С. Лоурі, використовуючи фарби й пензлі, зобразив бруковані вулиці, повітря, наповнене кіптявою, і легіони заводських робітників. Це полотно вражає своєю точністю та життєвістю. Творчий геній Лоурі живило його оточення, яке він знав, як себе самого. Саме тому його роботи настільки реалістичні.

В силу своєї професії я часто зустрічаю дизайнерів, і всі вони мають схожі риси, зокрема, умінням дивитися на світ широко відкритими очима. Вони дійсно черпають натхнення звідусіль, невпинно наповнюючи свій творчий грааль. Як правило, студії дизайнерів завалені відрізами тканини та шкіри, незвичайним пакувальним матеріалом, фотографіями та всім, що може надихати. Психіка дизайнера складна, але його геній завжди очевидний.

Протягом багатьох років TAG Heuer співпрацював з дизайнерами з самих різних сфер. Але зовсім не тому, що відчував брак свіжих ідей. Навпаки, бренд прагнув привнести в свій годинник дещицю автентичного, в даному випадку – японського, шарму. У 2018 році Хіроші Фудзівара, іменитий дизайнер Країни висхідного сонця і засновник модного напрямку street style, втілив власне бачення хронографа в легендарному годиннику Carrera. І результат вийшов приголомшливим.

Хіроші Фудзівара народився в прибережному японському місті Ісе. Володар багатьох талантів, він став відомим дизайнером одягу в стилі street style, музикантом, а також заснував власний бренд Fragment Design. Але це все сталося набагато пізніше.

У віці 18 років юний Хіроші відправляється до Токіо, де незабаром стає помітною фігурою в середовищі дизайнерів вуличного одягу модного району Харадзюку. У 1980-х молодий чоловік їде до Нью-Йорку, де відкриває для себе хіп-хоп. У Токіо він уже повертається навантаженим стосом пластинок і стає хіп-хоп ді-джеєм. Кажуть, саме Фудзівара привіз до Японії цей музичний жанр.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Уже багато років Хіроші Фудзівару називають «хрещеним батьком Ура-Харадзюку» (модний район у Токіо, прим. ред.), Адже він не тільки відкрив для японців новий стиль, а й домігся світового визнання як дизайнер вуличного одягу.

Пан Фудзівара знову об'єднався з TAG Heuer, створивши ще один оригінальний хронограф. У годиннику TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph втілився багатющий досвід дизайнера. Це еклектичний альянс хіп-хопу, street style і вируючих вулиць Токіо. І хоча корпус нової моделі дуже схожий з популярним хронографом Formula 1, її дизайн пронизаний японським шармом і багатогранним талантом Фудзівари. Цей годинник дійсно унікальний.

Циферблат

Циферблат TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph двукомпаксний. І хоча мені більше до душі трикомпаксні моделі, дизайн цього хронографу якнайкраще поєднується саме з такою розкладкою.

Апаратура з датою в положенні «6 годин» на перший погляд здається непомітною. Білі цифри нанесені на диск чорного кольору, який повністю зливається із циферблатом.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Годинна та хвилинна стрілки по стилю схожі з виданням Monaco: той же гранований профіль, люмінесцентне покриття SuperLumiNova і акценти червоного кольору. Як і в годиннику Monaco, в новому TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 ці елементи виглядають настільки ж ефектно. На циферблаті немає традиційних індексів, їх замінили червоні квадрати, котрі відповідають за індикацію годин.

Втоплені лічильники хронографу мають абсолютно гладку поверхню в тон циферблату, а розмітка нанесена білою фарбою. Їхні стрілки, також білого кольору, ідентичні по ширині та довжині. На хвилинній шкалі у фланця відзначені як секундні інтервали, так і проміжки в ¼ секунди. Циферблат прикрашає логотип бренду, нагадуючи про калібр Heuer 02, але від звичного напису «Swiss Made» компанія відмовилася.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Фудзівара залишив на своєму творінні «автограф» — логотип бренду в положенні «12 годин» і напис Fragment Design в положенні між «4» та «5 годинами». Центральна секундна стрілка хронографа веде відлік часу. Її яскравий червоний колір привертає увагу та покращує читаність циферблату.

Вперше побачивши хронограф TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02, я не міг позбутися від смутного відчуття, що чогось в ньому бракує. Порівнявши цю модель з іншими виданнями на базі Heuer 02, я побачив, що Фудзівара вирішив відмовитися від секундного лічильника в положенні «6 годин». Хіроші не вперше нехтувати стандартними елементами дизайну, але саме це дозволяє йому створювати циферблати, чудові у своїй простоті.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Корпус

У 44-міліметрового корпусу TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph форма барильця, і комплектується він чудовим п'ятиланковим браслетом із нержавіючої сталі, який раніше не зустрічався в лінійці бренду. І корпус, і браслет відполіровані у комбінованій техніці — глянсовій та матовій.

Безель не обертається, він декорований керамічною вставкою, на яку нанесена тахіметрична шкала. Маестро з Японії віддав перевагу досить стриманому дизайну циферблата і корпуса. Але, перевернувши годинник, ви відразу зрозумієте, чому Фудзівара — геній. Задня кришка виконана з яскраво-червоного сапфірового скла з логотипом Fragment Design.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Механізм

TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph оснащений найкращим механізмом з хронографом цієї марки — калібром Heuer 02. Технічно він перевершує більшість аналогів, повністю інтегрований, він оснащений колонним колесом і вертикальною муфтою, що дає цілий ряд переваг.

Багато калібрів хронографа, особливо модульні, страждають від так званого «гальмування», адже під час запуску амплітуда балансу падає, що знижує точність ходу. Конфігурація Caliber Heuer 02 дозволила звести цей ефект до мінімуму.

Більшості хронографів властива одна особливість: при запуску секундоміра, перш ніж стрілка почне обертання, відбувається невелике коливання. У калібра Heuer 02 такої проблеми немає. Ще одна перевага цього калібру складається в колонному колесі та вертикальній муфті, які істотно знижують загальний знос механізму.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Натиснувши на кнопку в положенні «2 години», ви відчуєте, як плавно, без жодного ривка запустився хронограф. Знову не без допомоги колонного колеса й вертикальної муфти.

Механізм оснащений чорним скелетонізованим ротором, а мости декоровані орнаментом Côtes de Genève. Сапфірове скло червоного кольору безперечно ефектне, але дещо ускладнює огляд механізму. Трохи суперечливе почуття — з одного боку, я вже бачив калібр Heuer 02 та хотілося б в повній мірі захопитися його зовнішнім виглядом. З іншого боку, я у захваті від насичено-червоного скла, яке виділяє цей годинник серед інших.

Механізм працює на частоті 28,800 напівколивань на годину (4 Гц) і містить 33 каменя. За умови повного заводу він забезпечує 80-годинний запас ходу.

TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph надійшов у продаж 27 липня 2020 року. Офіційна ціна становить 6,000 CHF/5,800 EURO/6,150 US$.

Висновки

Виняткова читаність — спільна риса всіх годинників TAG Heuer, яка стала обов'язковою ще за часів Джека Хойера. Він завжди приділяв особливої уваги чіткості циферблату, пильно оглядаючи кожен його елемент. Хіроші Фудзівара це зрозумів і створив годинник, які зчитуються з півпогляду.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Це змусило мене замислитися над наступним: на великих модних показах часто представлений оригінальний та новаторський одяг, який мало співвідноситься з реальним життям. Фудзівара ясно дав зрозуміти, що усвідомлює всю важливість практичності, коли справа стосується годинника. Його хронограф зручний в повсякденному носінні, але при цьому авангардний, як і сам дизайнер.

Швейцарська годинникова марка та японський дизайнер відмовилися від філософії, яку сповідують більшість брендів: стиль понад практичності. Циферблат і корпус нового хронографа вишукані та мають безліч чудових деталей, які демонструють особливу увагу творців до дрібниць. У той же час, він практичний та зручний. Легендарний калібр Heuer 02 в руках пана Фудзівари знайшов особливого вигляду. Саме тому годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph зайняв почесне місце серед моїх фаворитів.

Годинник TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph

Технічні характеристики:

  • Модель: TAG Heuer x Fragment Design Heuer 02 Chronograph.
  • Референс: CAZ201A.BA06.
  • Корпус: нержавіюча сталь, діаметр 44 мм. Ступінь водозахисту 100 метрів. Сапфірове скло з обох сторін.
  • Функції: години, хвилини, дата, хронограф.
  • Механізм: мануфактурний автоматичний калібр Heuer 02; частота 28,800 нпк/год (4 Гц); 33 каменя; 80-годинний запас ходу.
  • Браслет: п'ятиланковий з нержавіючої сталі; застібка-метелик з кнопкою-фіксатором.
  • Лімітоване видання: 500 примірників.