Один з кращих калібрів світу Spring Drive став доступнішим

Автор: Steve Ashby

Seiko Prospex LX SNR031 — один з небагатьох годинників, оснащених механізмом Spring Drive, на циферблаті якого ви не знайдете логотипу Grand Seiko. Давайте пильніше вивчимо цей годинник і з'ясуємо, чим же він заслужив один з кращих калібрів у світі.

Часы Seiko Prospex LX SNR031

Я відданий шанувальник механізму Spring Drive. Його історія почалася ще в 1970-х, коли був створений перший прототип. Знадобилося понад 20 років досліджень й розробок до того, як був випущений перший калібр з ручним заводом. І тільки в 2004 році Seiko представили автоматичний Spring Drive, оснащений трисинхронним регулятором з інноваційними електромагнітними гальмами для управління хронометражем.

Новий калібр став геніальною альтернативою всюдисущому швейцарському важільному спуску, яким оснащували більшість традиційних годинників. Крім того, він забезпечував неймовірну точність з похибкою всього ±1 секунда на день.

Відмінною особливістю механізму Spring Drive стала його секундна стрілка — вона плавно й безперервно оберталася, а не «крокувала» з невеликими інтервалами, як в годиннику з важільним спуском, в якому кількість «кроків» визначалося частотою балансу.

Ранніми версіями Spring Drive оснащували деякі моделі Seiko, однак надалі цей калібр став ексклюзивною «власністю» Grand Seiko та Seiko Credor. Але в 2019 році компанія почала впроваджувати цей механізм в серії Presage та Prospex, в результаті чого з'явилося їхнє нове відгалуження — Prospex LX.

Часы Seiko Prospex LX SNR031

Нова лінійка складається з декількох моделей, серед яких є годинники на браслетах в світлих чи темних титанових корпусах з надміцним покриттям.

Циферблат

Циферблат Seiko Prospex LX SNR031 виконаний в чорному кольорі, який декілька оживляють контрастні стрілки й маркери. Слідуючи дизайнерським коду дайверської лінійки Seiko, стрілки відрізняються досить великими розмірами, а у годинних маркерів кругла форма. Виняток становлять лише прямокутні індекси в положеннях «6» та «9 годин», а також здвоєний в положенні «12 годин».

Часы Seiko Prospex LX SNR031

Стрілки й годинні маркери щедро покриті люмінесцентним складом, завдяки чому циферблат чудово зчитується при слабкому освітленні та глибоководному зануренні. У положенні «3 години» знаходиться апертура з датою: великі білі цифри чітко видно на фоні чорного диску.

Індикатор запасу ходу зі шкалою сірого кольору знаходиться в положенні між «7» та «8 годин». Під центральною віссю циферблату розмістився логотип Prospex й ключовий напис «Spring Drive», нижче якого сірим кольором нанесений ступінь водозахисту. Всі написи виконані філігранно й ненав'язливо, щоб не знижувати читаності.

Спортивна естетика циферблату чудово поєднується з чорним покриттям корпусу й браслету.

Корпус

У корпусу Seiko Prospex LX SNR031 гладкий злегка зігнутий профіль, а фланги й вушка під ремінець об'єднані в одну пластину, котра плавно проходить від верхньої до нижньої провушини.

Часы Seiko Prospex LX SNR031

З обтічними лініями контрастують недоладні краї вушок під ремінець. Покриття корпусу, незважаючи на підвищену міцність, має глянсову відзеркалювальну поверхню. Очевидно, саме цим пояснюється назва серії LX («lux» на латині означає «світло»).

Корпус оснащений односпрямованим обертовим безелем з великими зубами для затиску, що дозволяє робити настроювання навіть в товстих водолазних рукавичках. Заводна головка, яка знаходиться в положенні «4 години», — загвинчується, що забезпечує ступінь водозахисту 300 метрів.

Годинник комплектується чорним силіконовим ремінцем-гармошкою з пристроєм для підгонки довжини.

Механізм

Як я вже говорив, годинник Seiko Prospex LX SNR031 оснащений одним з кращих механізмів компанії — Spring Drive Calibre 5R65 із 72-годинним запасом ходу (за умови повного заводу). Калібр включає в себе 30 каменів і гарантує приголомшливу точність.

Часы Seiko Prospex LX SNR031

Висновки

Я був щиро радий, дізнавшись, що в Seiko прийняли рішення оснастити механізмом Spring Drive годинник, який не входить в лінійку Grand Seiko, адже це дозволило зробити унікальну технологію доступною для більшості потенційних покупців.

Кому-то це може здатися несуттєвим, але я з неминущим задоволенням спостерігаю, як центральна секундна стрілка Spring Drive легко й плавно обходить в міру строгий та лаконічний циферблат. У такі моменти я чітко відчуваю розкіш цього годинника.

Часы Seiko Prospex LX SNR031

Механізм Spring Drive — це результат багаторічної роботи, яка у підсумку привела до створення хорологичного шедевру. Саме через це я так захоплююся годинником Seiko Prospex LX SNR031.

Технічні характеристики Seiko Prospex LX SNR031:

  • Корпус: титан з чорним надміцним покриттям; діаметр 44,8 мм, товщина 15,7 мм; ступінь водозахисту 300 метрів; сапфірове скло; суцільна задня кришка.
  • Функції: години, хвилини, летюча центральна стрілка, апертура з датою, індикатор запасу ходу.
  • Механізм: автоматичний Caliber 5R65 Spring Drive, 30 каменів, 72-годинний запас ходу.
  • Ремінець: чорний силіконовий.
  • Офіційний прайс: 5,400 фунтів стерлінгів.