Автор Карл Іді

На виставці Baselworld 2019 японська компанія Seiko представили дві моделі годинників, випущені в рамках колекції Presage та оснащені порцеляновими циферблатами. Автор статті Карл Іді уважно вивчив модель Seiko Presage Arita SPB093 і висловив свої схвалення та захоплення поєднанню історичних традиційних прагнень та майстерності у виготовленні механічних годинників Seiko.

Часы Seiko Presage Arita с фарфоровым циферблатом

Коли Шінджі Хатторі (голова і генеральний директор Seiko & Group, великий онук засновника компанії) вийшов на сцену виставки в Базелі 2016 року, він гордо оголосив про випуск нової лінійки механічних годинників під назвою «Presage».

З чітко визначеною стратегією колекція Presage пропонує якісні механічні годинники в середньоціновому сегменті. І починаючи з цього дня (відповідно до слів містера Хаторі) японський «титан» невпинно вражає ринок годинниками, які не просто захопили відданих шанувальників компанії Seiko, а й також залучили цілу армію нових шанувальників.

Часы Seiko Presage Arita с фарфоровым циферблатом

Іскрометний японський коктейль надихнув на створення годинників лінійки Basic. А в лінійці Presage дизайн і структура циферблатів віддає данину багатовіковій спадщині майстерності (емалювання, лакування та багато іншого). На виставці Baselworld 2019 ми мали можливість спостерігати представлення двох витончених моделей годинників Seiko, які були випущені на честь невеликого селища Арита, що знаходиться в західній частині префектури Сага на острові Кюсю.

Циферблат

На початку 17 століття в невеликому селищі Арита біля гори Ісияма були виявлені поклади каоліну – білої глини, яка підходит для виготовлення порцеляни. І незабаром якість, що виготовляється в Аріте, порцеляни стали почитати повсюдно, в тому числі і в шляхетних родинах Японії. Під назвою «продукція Імарі» (назва порту, звідки відправлялася велика частина вантажу) різнокольоровий фарфор Арита став з'являтися і в Європі, де представляв особливу цінність в ті часи.

Часы Seiko Presage Arita с фарфоровым циферблатом

Для створення своїх останніх версій моделей колекції Presage компанія Seiko заручилася підтримкою майстра Хіроюкі Хашігучі – глави компанії-виробника порцеляни Арита та його команди Shanigama, які і розробляли циферблат для годинника. Досить важко відповідати вимогам і дотримуватися стандартів компанії Seiko. Тому для виробництва фарфорового циферблата була розроблена нова багатоетапна технологія. Спочатку матеріал закладається в форму для майбутнього циферблата і перший раз обпалюється при температурі 1.300 градусів. Потім вручну наноситься глазур, після чого форму знову обпалюють в печі, щоб зацементувати на порцеляні покриття. Далі лазером вирізаються потрібні отвори (для дати та стрілок). Наносять глазур ще один раз до фінального випалу, щоб згладити кути та нерівні краї, а також для того, щоб отримати потрібну міцність, текстуру і глянсову рівну поверхню. Блакитний відтінок (як у традиційних виробах порцеляни Арита) став ніжною, вишуканою і разом з тим цінної характеристикою, яка (після фінального фарбування циферблата) зайняла своє місце в зовнішньому вигляді годинника, прикрашаючи собою інші елементи. Традиційні римські цифри декорують периметр циферблата глибокими темно-синіми відтінками, а пофарбована в червоний колір відмітка «12» віддає данину поваги першим наручним годинником Seiko – Laurel.

Часы Seiko Presage Arita с фарфоровым циферблатом

Кругле віконце індикації дати на місці «шість годин» і віялоподібне ретроградне віконце індикатора запасу ходу на позначці «дев'ять годин» надають моделі злегка сучасний вигляд, а при близькому розгляді – демонструють розкішну глибину фарфорового циферблату.

Кожна з п'яти стрілок має блакитний синій відтінок і контрастує з молочно-білим кольором Arita порцеляни. У годинній та хвилинній стрілок шикарні листоподібні ідеально гострі кінці, які вказують на позначки з неперевершеною чіткістю та забезпечують максимальну однозначність показань. А найтонша подовжена секундна стрілка досягає своїм кінчиком хвилинної шкали на периметрі циферблата. У цій стрілки також є противага у вигляді півмісяця – одна з характеристик годинника Prestige колекції Presage.

Корпус

Діаметр корпусу – 40,6 мм. Розмір цього годинника досить великий, але він буде гарний на будь-якому зап'ясті – товщина моделі становить 14,1 мм. Тим, хто оцінює годинник більше в рамках майстерності, зрозуміло, що за таку товщину циферблата це зовсім невисока платня.

Часы Seiko Presage Arita с фарфоровым циферблатом

Ретельно відполірований корпус з нержавіючої сталі контрастно відділяється сатинованими дугоподібними вушками. В районі позначки «3 години» знаходиться велика конусоподібна заводна головка, яка прикрашена гравіруванням у вигляді великої літери назви бренду «S», що виглядає дуже елегантно. Скло в годиннику встановлено сапфірове опукле з покриттям антивідблиску. На зворотному боці корпусу годинника на прозорій задній кришці також знаходиться сапфірове скло, яке відкриває можливість намилуватися автоматичним механізмом калібру 6R.

Механізм

Для моделі референсу SPB093 компанія Seiko вибрала чотиригерцовий калібр 6R27 з 29-ма каміннями. Як і всі механізми Seiko в колекції Presage механізм 6R27 – Trimatic. Цей термін використовується брендом для позначення трьох технологій, які приносять годиннику велику перевагу над багатьма іншими конкурентами. Перша – це запатентований сплав «Spron», що використовується для виробництва пружини заводу та колеса балансу. Сплав має низку якостей: чудову пружність, стійкість до високих температур, корозії, чим гарантує оптимальну роботу протягом багатьох років. Друга – «Diashock». Як і мається на увазі в назві – протидіє ефекту від удару і перш за все для балансового колеса. А винахід компанії Seiko 1959 «Magic Lever» (третя технологія) – магічний важіль, який підвищує ефективність заводу годинника та скорочує час до повного натягу пружини.

Часы Seiko Presage Arita с фарфоровым циферблатом

Якість прикраси механізму також наочно видно - смуги «Tokyo», позолочені мітки на роторі годинника та лінійна обробка на мостах. Заявлений запас ходу складає 45 годин, і також є можливість ручного заводу.

Ремінець

Незважаючи на те, що модель годинника Presage Arita випускається в вартості нижче £ 2000, вона все ж володіє багатьма елітними характеристиками. Це стосується і ремінця також. Класичні характеристики годинника ідеально доповнюються розкішним ремінцем зі шкіри алігатора коричневого кольору, скріпленим з потрійною застібкою з нержавіючої сталі.

Заключне слово

Безсумнівно, це одна з найкращих моделей колекції Presage компанії Seiko. Завдяки створенню такого витонченого циферблату годинник всього за три роки заробив собі видатну репутацію. А виконання його з порцеляни Арита стало найкращою ідеєю бренду. Товщина корпусу, можливо, для потенційного покупця здасться все ж таки завеликою. Однак, коли Ви надінете на зап'ясті годинник, чарівність і шарм циферблату з порцеляни Арита стануть для Вас вирішальним аргументом.

Попередні випуски лінійки Presage шанували та оспівували тонку роботу японських майстрів. Тому навіть дивно, що ця лінійка не стала лімітованої. Можливо, годинник Seiko Presage Arita SPB093 забезпечить краще уявлення про надійність японського бренду. Очікування такі, що саме ця модель годинника стане довгостроковою, популярної та улюбленою шанувальникам навіть більше, ніж у виконанні Snowflake в лінійці Grand Seiko. Що ж, тут тільки час покаже. Очевидно одне, якщо японці сказали, то свого слова вони дотримуються.

Технічні характеристики:

  • Модель: Seiko Presage Arita SPB093;
  • Референс: SPB093;
  • Корпус: нержавіюча сталь (40,6 мм діаметр, 14,1 мм товщина);
  • Функції: години, хвилини, секунди, дата і запас ходу;
  • Механізм: Seiko 6R27, 29 каменів, 28,800 напівколивань на годину;
  • Ремінець: зі шкіри крокодила коричневого кольору з потрійною застібкою з нержавіючої сталі;
  • Водозахист: 10 бар;
  • Вартість: 39 900 ₴ (вказана на 1 вересня 2019).