Інтерв'ю з Катсу Манабе, сином засновника бренду Momotaro

Автор: Roberta Naas

Часы Oris х Momotaro

Швейцарська годинникова марка Oris у співпраці з японським брендом джинсового одягу Momotaro представила годинник Oris х Momotaro Diver Sixty-Five з джинсовим ремінцем

Якщо ви любите годинники, джинси та цінуєте тонку майстерність ручної роботи, вас точно зацікавлять новий годинник Oris, випущений спільно з брендом джинсового одягу Momotaro.

«Кожна пара джинсів Momotaro виготовлена з деніму, витканого на старовинних човникових верстатах нашої фабрики. Зшиті вручну, вони відрізняються високою якістю та довговічністю.»

Концепція бренду Momotaro співзвучна з принципами годинникової марки Oris, відомої особливою увагою до деталей та тонкою ручною роботою. Колаборація японської та швейцарської компаній дозволила створити неймовірний годинник Oris Divers Sixty-Five в корпусі зі сталі та бронзи, з джинсовим ремінцем Momotaro кольору індиго, декорованим білими смужками (фірмовим підписом бренду).

Часы Oris х Momotaro

Годинник Oris x Momotaro Special Edition оснащений автоматичним механізмом

Якщо описати Oris x Momotaro Diver Sixty-Five в двох словах, я б сказала, що це годинник, на який приємно дивитися. 40-міліметрова дайверська модель має приємну контрастність: скромний циферблат тьмяно-зеленого відтінку, пожвавлений золотистими годинними маркерами та стрілками зі складом Super-LumiNova.

Куполоподібне сапфірове скло надає сучасним годинникам дещицю вантажного шику. Корпус з нержавіючої сталі оснащений односпрямованим, який обертається, безелем з бронзовим ободом.

Годинник має ступінь водозахисту 100 метрів і оснащений автоматичним механізмом з 38-годинним запасом ходу.

Oris Divers Sixty-Five комплектується джинсовим ремінцем ручної роботи та продається в дорожньому чохлі з деніму Momotaro.

Дизайн вийшов актуальним і незвичайним. Співпраця з популярним брендом джинсового одягу дозволило Oris створити абсолютно особливий годинник. Ще один плюс Oris Divers Sixty-Five — це його ціна. Роздрібна вартість становить 2200$.

Часы Oris х Momotaro

Всі примірники  годинника Oris x Momotaro Divers Sixty-Five надходять у продаж в комплекті з дорожнім чохлом з деніму

Компанія Momotaro, заснована 14 років тому паном Хісао Манабе, була названа на честь героя японського фольклору. Манабе не є  новачком у цій галузі, оскільки ще 14 роками раніше (в 1992) став засновником текстильного підприємства.

Виробництво високоякісної джинсової тканини було його мрією. Він використовував тільки найкращу бавовну з довгим штапельним волокном і барвник насиченого кольору індиго для досягнення максимально природного вицвітання тканини. Простіше кажучи, Манабе прагнув встановити новий міжнародний стандарт з виробництва джинсів, чого з успіхом досяг.

Часы Oris х Momotaro

Джинсовий ремінець Momotaro відрізняється чудовою якістю

Син Хісао, Катсу Манабе, поділився своїми роздумами на тему популярності джинсового одягу в японській культурі, а також про колаборації з маркою Oris.

— Пане Манабе, розкажіть трохи про себе та вашу роль в компанії Momotaro Jeans.

— Мене звуть Катсу Манабе, і я син засновника компанії, пана Хісао Манабе. У компанії я займаюся розвитком закордонного ринку, а також популяризую історію бренду Momotaro у всьому світі.

Історія нашої компанії почалася в 1992 році, коли мій батько заснував текстильне підприємство «Collect». Спочатку в крихітному офісі біля станції Кодзіма працювало всього три людини. Згодом чисельність співробітників досягла 140 осіб. Тепер вони працюють в наших штаб-квартирах в Окаямі та Токіо.

Часы Oris х Momotaro

Катсу Манабе, Momotaro Jeans

— Чому була обрана назва Momotaro?

— Первісна ідея полягала в тому, щоб знайти сильну назва, яка відобразить наше прагнення створювати найякісніший денім в Японії та стати кращим виробником джинсового одягу в світі.

Момотаро — це герой японського фольклору, який тісно пов'язаний з Окаямою. Навіть наш аеропорт називається Окаяма Момотаро. Цей персонаж вважається символом нашого міста і префектури, тому ми з гордістю назвали нашу компанію на його честь.

— Наскільки поширений джинсовий одяг в сучасній японській культурі?

— Імпорт джинсового одягу почався в 1960-х роках, з тих самих пір люди стали масово його носити. У 1970-1980-х роках в Японії прийшов рух хіпі, і джинси перетворилися в головний модний тренд.

У 1990-х роках підвищеним попитом користувалася вінтажна джинсова тканина. Як бачите, мода на денім ніколи не зникала. До цього дня існує безліч магазинів вінтажних джинсових тканин, які розповідають історію новим поколінням.

Сьогодні джинси як і раніше займають провідні позиції на японському модному ринку.

Часы Oris х Momotaro

Джинси Momotaro — це якість і тонка майстерність ручної роботи

— Чи є відмінності між японськими, американськими та європейськими джинсами?

— Я вважаю, що відмінності існують і вони чітко визначені. Американські джинси — це простий крій з акцентом на посадку. У Європі багато уваги приділяється дизайну та стилю. В Японії ми орієнтуємося на деталі та якість.

Японська майстерність схожа на дух гостинності. Говорячи це, я маю на увазі, що кожна деталь ретельно продумана для максимального комфорту покупця. Для нас це і є справжньою якістю.

— Які особливості процесу створення та фарбування вашої джинсової тканини? Як шиються джинси Momotaro?

— В двох словах: ніяких компромісів. Нам не прийнятні поступки в процесі виробництва. Оригінальний матеріал повинен бути довговолокнистою високоякісною бавовною. Барвник — глибоким насиченим індиго. Тільки цей колір красиво вицвітає з часом.

Ми використовуємо старовинні ткацькі верстати, які створюють те саме відчуття ручної роботи, а всі елементи одягу зшиваємо вручну. Одним словом, ніяких компромісів, коли мова йде про якість.

Ми завжди випереджали всі існуючі світові стандарти. Наші менеджери з продажу та консультанти в магазинах повинні навчитися шиттю, в тому числі техніці ажурної строчки, що особливо складно. У нас в штаті близько 50 людей, які вміють шити.

Часы Oris х Momotaro

Денім Momotaro створюється на вінтажних ткацьких верстатах для бавовни, а всі елементи одягу зшиваються вручну

— А молоді люди зацікавлені в роботі у вас та в освоєнні всіх цих навичок?

— І так і ні. Молодь хоче навчитися основам шиття та підшивання, але не так-то просто найняти молодих людей на наші фабрики. Крім того, ми зіткнулися зі складнощами в пошуку механіків, які можуть обслуговувати старовинні ткацькі верстати. Виявилося, таких фахівців не так багато.

Але ми знайшли вихід. Нещодавно один з наших майстрів з 50-річним досвідом навчив 27-річного хлопця працювати з таким обладнанням. Це було здорово.

Часы Oris х Momotaro

— Чому ви вирішили співпрацювати з Oris?

— Рішення було обопільним. Ми вирішили, що це відмінний шанс для обох компаній реалізувати нові ідеї та освоїти нові ринки. Momotaro вперше співпрацювала зі швейцарською годинниковою маркою, думаю, для Oris це також був перший досвід колаборації з японською текстильною компанією.

Oris стала для нас ідеальним партнером. Як і Momotaro, вона незалежна, відкрита до сміливих рішень і також одержима якістю. Наша співпраця — це не просто спільна робота над спільним проектом, дух наших країн, культур і майстерність злилися воєдино. Ми любимо годинники Oris, знаємо і поважаємо історію цієї компанії та разом йдемо своєю дорогою!

— Який ваш внесок в проект Oris x Momotaro?

— Ми виробляємо ремінці для годинників, використовуючи найбільш зносостійкий денім Momotaro, декорований нашими фірмовими білими смужками. Я впевнений, що цей годинник зацікавить публіку, оскільки наша колаборація воістину безпрецедентна.

Часы Oris х Momotaro