Найбільш інноваційна модель останнього 20-річчя випущена в синьому кольорі

Автор: Brice Goulard

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Годинники Freak визнані одними з найяскравіших концептуальних моделей 21 століття та, звісно, найбільш впізнаваними в колекції Ulysse Nardin. Що вийшли в 2001 році, Freak стали першими годинниками, які серійно випускаються із кремнієвою пружиною балансу.

Минуло 20 років, але концепція не втратила актуальності. Freak як і раніше втілюють дух новаторства та екстраординарного дизайну. Не дивно, що компанія Bucherer зупинила вибір саме на Ulysse Nardin Freak X. Ця модель (найбільш реалістична зі всієї лінійки) отримала новий вигляд у культовому стилі Bucherer BLUE.

Погляд на Freak

Повернемося у 2001 рік, коли реалії годинникової промисловості істотно відрізнялися від сучасних. У той час концептуальні годинники з оригінальними циферблатами та інноваційними механізмами були схожі на НЛО — в теорії йснували, але їх ніхто не бачив. Адже годинникові виробники того часу випускали переважно елегантну класику або спортивні моделі.

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Одна з перших моделей Ulysse Nardin Freak, випущена в 2001 році

2001 рік став поворотним, коли заслужено шанований бренд Ulysse Nardin створив абсолютно унікальний годинник, котрий не мав аналогів: безпрецедентна індикація часу й матеріал, який раніше був надійно схований за стінами лабораторій.

Freak як і раніше залишається однією з найбільш інноваційних моделей останнього 20-річчя. У далекому 2001 році компанія Ulysse Nardin стала першою, хто використовував кремній для виробництва спускового механізму. Цей матеріал, що володіє резистентністю до магнітних полів і не вимагає мастила, докорінно змінив годинникову галузь. Крім того, наслідком його впровадження в годинникову промисловість стала поява нових технологій: LIGA та 3D-друку (остання почала використовуватися зовсім недавно).

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Модель Ulysse Nardin FreakLab, яка вийшла в 2015 році, стала одним з головних досягнень серії Freak

Дизайн цього годинника, як і спосіб індикації часу, були безпрецедентними та навіть в деякій мірі шокуючими. Велика частина механізму (регулятор і колесо для індикації часу) розташована безпосередньо над циферблатом і поміщена в карусель у формі багета. Цей свого роду годинниковий турбійон також виконував функцію хвилинної стрілки.

Годинник Freak був позбавлений заводної головки, відрізнявся складною формою масивного корпусу й провокаційним дизайном... Але не дивлячись на це йому вдалося стати флагманом марки, котрий демонструє новітні технології Ulysse Nardin. І все це стало можливим завдяки зусиллям Людвіга Охсліна.

Також компанія продемонструвала чималі досягнення в частині модернізації механіки. Були представлені чотири типи спускових механізмів (подвійний Dual Ulysse, кремнієвий подвійний Dual Ulysse, концептуальний подвійний постійний Dual Constant Escapement і анкерний Anchor Escapement), а також система автопідзаводу Grinder Automatic Winding System та «летючий» осцилятор Freak NeXt 3D.

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Концептуальна модель Ulysse Nardin Freak NeXt, оснащена винайденим маркою революційним мануфактурним спусковим механізмом

У 2019 компанія прийняла рішення про випуск більш доступної (але не менше концептуальної) версії Freak Х. Вона володіє меншими габаритами, менш складною механікою, оснащена автоматичним калібром і традиційною заводною головкою. Незважаючи на деякі спрощення, вийшов відмінний годинник: з ультрасучасним регулятором і, звісно ж, великою кількістю кремнієвих елементів.

The Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Freak X — це більш реалістичне бачення оригінальної концепції Freak. Незважаючи на деякі технічні спрощення, цей годинник в повній мірі відображає ідею культового прототипу — механізм з інноваційних матеріалів у формі багета та фірмовий дизайн Freak. Компанія просто адаптувала деякі елементи, що дозволило зробити годинник більш комфортним для життя та, що важливо, більш доступним за ціною.

У той час як попередні моделі Freak були засновані на особливій архітектурі базового механізму, новий Ulysse Nardin Freak X поєднує в собі найкраще від калібру UN-118 (класичний автоматичний механізм UN) та Freak Vision UN-250 (використовувався в моделі Freak Vision 2018).

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Це означає, що компанія відмовилася від постійного спускового механізму Ulysse Nardin Anchor Сonstant Еscapement, системи автопідзаводу Grinder Automatic та зубчастої передачі з кремнію. Проте, механізм Freak X оснащений складним колесом балансу з кремнію та володіє унікальним циферблатом з годинною каруселлю, що відраховує хвилини. Крім того, ця модель отримала заводну головку для заводу й налаштування (що сталося вперше в лінійці Freak).

«Серце» калібру UN-230 (та фірмовий знак всіх годинників Freak) — це карусель у формі багета, яка складається з балансу, спускового механізму й ряду шестерень. Всі ці елементи утворюють унікальний пристрій для індикації часу. Карусель робить повний оберт навколо циферблату за годину та на неї покладено функцію відображення хвилин. За індикацію годин відповідає велике колесо, розташоване над платиною механізму.

Звісно, нова концепція дещо скромніша прототипу, але назвати її простою не можна. Дизайн збільшеного й вельми помітного колеса балансу абсолютно унікальний. Воно виконане з кремнію, оснащено нікелевими важками та мікро-лезами, що виконують функцію стабілізаторів, які роблять хронометраж більш точним, знижуючи аеродинамічну погрішність. Витончена форма та фіолетово-синій відблиск кремнієвих деталей заворожують, вигідно відтіняючи високотехнологічний механізм.

Щоб забезпечити необхідною енергією настільки складну архітектуру, компанія Ulysse Nardin використовує базовий калібр UN-118, котрий «живить» карусель. Це класичний механізм із центральним ротором, який приводиться в дію двопозиційною заводною головкою. Він володіє значним 72-годинним запасом ходу, а його архітектура спрощує обслуговування механізму в довгостроковій перспективі.

Що ж, ми ознайомилися з основами концепціями Freak X, тому настав час поглянути на його нову версію, яка поповнила сімейство «Bucherer BLUE».

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Bucherer — це найбільший в світі годинниковий ритейлер з представництвами по всій Європі, а з недавнього часу і в США. Компанія встановила довгострокові партнерські взаємовідносини з декількома годинниковими брендами, що дозволяє їй створювати в синьому кольорі ексклюзивні видання найпопулярніших моделей.

Постійна тема колекції Bucherer BLUE, як правило, – сині циферблати. Але мова йде про Freak, а це означає відсутність циферблату як такого. Тут марка пішла іншим шляхом, використавши свій фірмовий синій для контрасту, виділяючи певні елементи годинника.

Для цієї моделі Ulysse Nardin та Bucherer зробили вибір на користь сміливого й технологічного корпусу, котрий поєднує в собі карбонове волокно (для бічних елементів) і титан з чорним DLC-покриттям (для центральної частини корпусу).

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Карбонове волокно (або карбон) — це вуглецевий композит нового покоління. Він відрізняється високою міцністю, пружністю, легкістю та екологічністю. Адже виробництво карбону надає на 40% менше бруду у навколишнє середовище в порівнянні з виробництвом інших композитів. Для його виготовлення використовуються утилізовані матеріали авіаційної промисловості, а сам процес відбувається під впливом високих температур і тиску. Це дозволяє створити неоднорідний, оригінальний малюнок, який імітує мармур. Отриманий таким способом орнамент не можливо повторити, тому кожний годинник стає унікальними.

Незважаючи на значний 43-міліметровий діаметр, Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE дуже комфортно сидить на зап'ясті (карбон легкий та приємно відчувається на шкірі). Крім того, форма корпусу відмінно продумана, тому годинник виглядає вельми компактними.

Завдяки куполоподібному сапфіровому склу, за яким ховається велика частина механізму, профіль годинника візуально здається досить тонким. Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE комплектується перфорованим шкіряним ремінцем зі складаною застібкою.

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Чорно-синя колірна гамма, унікальна для цієї серії Bucherer, чудово вписалася в сучасну технологічну концепцію Freak та присутня у всіх елементах годинників, адже навіть у механізму чорне покриття та декілька синіх елементів. Тому смію припустити, що тандем Bucherer та Ulysse Nardin створив на сьогодні найкрасивішу версію Freak X.

Наявність та ціна

Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE випущений лімітованою серією в кількості 88 примірників. Його вже можна придбати виключно в бутіках Bucherer або на веб-сайті компанії. Офіційна ціна становить 24,900 швейцарських франків (22,650 фунтів стерлінгів або 24,900 євро).

Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE

Технічні характеристики Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE:

  • Корпус: діаметр 43 мм; карбонове волокно й титан із DLC-покриттям. куполоподібне сапфірове скло з покриттям антивідблиску. Задня кришка з сапфірового скла. Ступінь водозахисту 50 метрів.
  • Циферблат: платина з круговим поліруванням матового чорного кольору. За індикацію часу відповідає карусель (хвилини) і колесо (годинник). Присутні акценти в стилі Bucherer BLUE на циферблаті та стрілках.
  • Механізм: автоматичний калібр UN-230. Скелетонізована «летюча» карусель в формі багета, яка обертається навколо своєї осі. Ексклюзивний центральний осцилятор збільшеного діаметру. Частота 3 Гц (21,600 напівколивань на годину). Колесо балансу з кремнію. Годинні індекси й мости покриті люмінесцентним складом
  • Super-LumiNova. Запас ходу 72 години. 21 камінь.
  • Ремінець: чорна перфорована шкіра, складана застібка.
  • Референс: 2303-270LE-2A-CARB/0A.