Головна подія аукціону Sotheby's

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом

Головним лотом недавно завершився годинникового аукціону Sotheby's в Гонконзі стало унікальне видання Rolex «Zenith» Daytona. Платиновий годинник із бірюзовим циферблатом із мінерального каменя були продані за 24,375 мільйона гонконзьких доларів (близько $ 3,14 млн), включаючи збори.

Настільки значна сума означає, що бірюзовий Daytona став другими за вартістю сучасним годинником Rolex, проданим з аукціону. Його випереджає тільки платиновий Daytona з циферблатом із лазуриту, який проданий на Sotheby's в минулому році. Таким чином, вже три з п'яти унікальних платинових видань Daytona пішли з молотка Sotheby's у Гонконзі.

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом

Несподіване відкриття

Спочатку це видання Daytona оцінювалося в мільйон доларів США. Однак після того як з'ясувалося, що насправді циферблат виконаний з мінерального каменя (бірюзи), а не покритий блакитним лаком «Stella», як вважалося раніше, його вартість багаторазово зросла.

За словами Сема Хайнса, керівника годинникового підрозділу Sotheby's, дивовижне відкриття, котре відбулося зовсім недавно, було випадковим. На годинник під певним кутом потрапило світло, яке й дозволило виявити раніше не помічену деталь – лічильники на циферблаті мали дещо інші колір і текстуру. Механізм і циферблат були витягнуті з корпусу для детального вивчення. Оглянувши зворотну сторону циферблату, майстри виявили, що він зроблений із мінерального каменя.

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом

«Те, що спочатку здавалося класичним циферблатом «Stella», насправді виявилося циферблатом із бірюзового каменя, вкритого лаком», – розповідає Хайнс. – Лакове покриття приховує природну зернисту поверхню, властиву будь-якому твердому мінералу». Це відкриття стало справжньою сенсацією.

Одна з п'яти

Вражаюча ціна цього годинника пояснюється його рідкістю: бірюзовий Daytona – одна з п'яти моделей Zenith Daytona у платині, котрі, як вважають, були виготовлені за наказом колишнього генерального директора Rolex Патрика Хейнігера у 1999 році. Їх випустили під єдиним референсом (16516) та оснастили калібром Rolex 4030, сконструйованим на базі механізму Zenith El Premiro.

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом

Вважається, що Хейнігер подарував чотири з п'яти примірників важливим діловим партнерам, а останній залишив собі. Наприклад, власником одного з видань став член сім'ї господарів магазину Rolex в Італії, існуючого протягом багатьох років.

Публіці були представлені чотири з п'яти унікальних видань із циферблатами з таїтянського перламутру, лазуриту, коралу і бірюзового каменя. Нещодавно продана модель незвичайна тим, що раніше компанія не використовувала бірюзу в серії Daytona. Можна сказати, саме вона стала прототипом майбутніх годинників Daytona з циферблатами з екзотичних матеріалів (як недавній реліз Daytona з циферблатами з метеорита).

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом

За словами Хайнса, «це відкриття об'єднало всі чотири з відомих нам платинових Daytona, кожен з яких має унікальний, створений вперше, циферблатом із природного каменя».

Платиновий годинник Daytona з циферблатом із чорного перламутру був продані з аукціону Sotheby's у 2018 році

Торги

Попередня оцінка бірюзового Daytona склала від 4 до 8 млн гонконгських доларів (від 500,000 до 1 млн доларів США), але торги швидко подолали верхній рубіж.

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом

У фінальній сутичці за жаданий лот зійшлися два «телефонних покупця», чиї інтереси представляли Мілдред Юень та Йу Венхао (обидва з Sotheby's). Клієнт пана Йу, азіатський колекціонер, здобув перемогу, відповівши на ставку аукціоніста у 21 млн гонконгських доларів. Підсумкова сума з урахуванням преміальних представника склала 24,375 млн гонконгських доларів (близько 3,14 млн доларів США).

До слова, підсумковий «поєдинок» між учасниками торгів став точним повторенням торішнього продажу унікального платинового Daytona з циферблатом із лазуриту. Пан Йу та пані Юень також виступали в ролі представників покупців, і теж боролися до кінця, але виграв клієнт пані Юень.

Заступник голови ювелірного відділу Sotheby's в Азії пан Йу раніше працював у Poly Auction, дочірньої компанії оборонного конгломерату China Poly Group. Тепер же він став третім у рейтингу кращих світових аукціоністів творів мистецтв. Пані Юень, який також проживає у Гонконзі, займає посаду менеджера з розвитку клієнтів у підрозділі Sotheby's Luxury.

годинник Rolex «Zenith» Daytona в платине с бирюзовым циферблатом