Автор Roberta Naas

часы Big Crown ProPilot Caliber 115

Годинник Oris Big Crown ProPilot X Caliber 115

Червневе шоу Couture Time відкрило для нас завісу таємниці про нову розробку годинникової компанії Oris. В темряві для всіх, за лаштунками, ми стали чи не першими глядачами секретного фільму в стилі віртуальної реальності. Фільму про нову модель годинника, яка ось-ось побачить світло – Big Crown ProPilot X Caliber 115.

Видовище було захоплюючим: інтригуюча атмосфера класичної бондіани стала лейтмотивом занурення в науково-фантастичний світ створення нового калібру – власного механізму компанії Oris.

Реліз недавно відбувся. Ми навмисно не ділилися своїми закулісними враженнями, бажаючи підкріпити їх наочно. Потримати в руках новий Oris і поспілкуватися з представниками бренду. Поспіх ні до чого, коли мова йде про перший глобальний реліз в історії Oris.

Перші коментарі ми отримали на заході WatchTime New York 2019 від генерального директора Oris Рольфа Штудер:

«Oris Big Crown ProPilot X Caliber 115 – це результат природної еволюції бренду, заснованої на глибоких знаннях і багаторічному досвіді. На розробку моделі ми витратили 2 роки. І витратили не даремно. Калібр 115, сконструйований нашими кращими годинникарями, укладений в корпус-скелетон. Ми хотіли, щоб люди оцінили вивіреність та точність роботи класичної механіки.»

Навіть заводний барабан скелетонізован так, що можна милуватися заводною пружиною. Все ж таки це особливий вид задоволення – спостерігати як при заводі годинника пружина стискається все щільніше, готуючись забезпечити 10 днів автономної роботи.

Зовнішній вигляд механізму позбавлений звичних нам гравіювання та глянсовою полірування. Творці вирішили не порушувати первозданний вигляд: абсолютно всі деталі калібру представлені в «рідному» сірому кольорі з матовою поверхнею або оброблені піскоструминним способом. Цей прийом допоміг зробити дизайн нового Oris самобутнім і урбаністичним одночасно.

Корпус моделі Big Crown ProPilot X Caliber 115 відрізняється досить значними розмірами (44 мм) та виконаний з матового титану. Сам дизайн навіяний годинником Oris Big Crown, випущеним ще на початку 20 століття.

Кожна деталь екстер'єру демонструє головні принципи бренду Oris: функціональність та ефективність.

Ніяких ультрамодних квітів і глянсового полірування. Їх бренд відкинув як непотрібні. ProPilot X Caliber 115 – це про первозданну, незайману, стихійну красу без надмірностей.

часы Oris Big Crown ProPilot X Caliber 115

Годинник Oris Big Crown ProPilot X Caliber 115 з люмінесцентними стрілками та годинними покажчиками

Індикатор запасу ходу являє собою оригінальний чорнений напівдиск.

Відображення секунд представлено невеликим індикатором з маленькою секундною стрілкою. ProPilot – це не просто годинник для пілотів, а й перший в лінійці Oris з розміткою у вигляді маркерів, а не цифр.

Oris ProPilot X Caliber 115 – це найкраще підтвердження слогана «Йди своїм шляхом», бо саме так бренд і поступає. Цей годинник створений не просто для естетичного задоволення, але й для того, щоб його володар міг знову і знову зануритися в красу механізму та відкрити для себе його «характер».

Технічні характеристики Oris ProPilot X Caliber 115

часы Oris Big Crown ProPilot X Caliber 115

Годинник Oris ProPilot X Caliber 115, оснащений механізмом-скелетоном, що відрізняється стриманою обробкою, щоб ви могли заглянути в саме серце Калібру 115

 • Корпус: багатокомпонентний корпус з титану. Діаметр: 44 мм (1,732 дюйма).
 • Циферблат: скелетонізований, стрілки та індекси покриті Super-LumiNova®.
 • Скло: сапфірове, куполоподібне, з двостороннім покриттям антивідблиску.
 • Задня кришка: сапфірове скло в обрамленні титанового корпусу з насічками.
 • Заводна головка: титанова, що закручується.
 • Ремінець/браслет: чорний шкіряний ремінець з титановою застібкою; цілісний титановий браслет з застібкою «LIFT».
 • Водозахист: 10 бар (100м).

Механізм

часы Oris Big Crown ProPilot X Caliber 115

Функції Калібру 115:

 • стрілки для індикації годин і хвилин;
 • індикатор з секундною стрілкою в положенні між «7» та «8 годин»;
 • нелінійний індикатор запасу ходу в положенні «3 години»,
 • fine timing та stop-second;
 • Спосіб заводу: ручний.
 • Запас ходу: 240 годин.

Офіційний прайс на сьогодні:

 • на шкіряному ремінці 175 500 ₴;
 • на титановому браслеті 185 000 ₴.

Коробка: ексклюзивна дерев'яна шкатулка.