Автор статті, Ангус Дейвіс, взяв інтерв'ю у Елі Бернхайма з компанії RAYMOND WEIL. Генеральний директор Женевського Дому дозволив йому заглянути всередину історії сімейної компанії, яка зачаровує, розповів про мануфактурний механізм RW 1212, про майстерність годинникового виробництва та про очевидне захоплення музикою.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

У 16 столітті гугеноти, що рятувалися від переслідувань католицької Франції, осіли в Женеві. Величезна кількість біженців володіла дивовижними ремісничими навичками та майстерністю в годинниковій сфері.

Приблизно в той же час Джон Келвін, протестантський реформатор, постановою строго заборонив носіння коштовностей. Це призвело до побоювань міської ювелірної торгівлі про своє майбутнє. Однак носіння годинника вважалося менш показним і було припустимою формою самовираження. І в результаті багато ювелірів, за участю переселених гугенотів, перенесли частину бізнесу в годинникову сферу та у роздрібний продаж.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Протягом багатьох років Женевське годинникове виробництво процвітає та продовжує розвиватися. І насправді високе положення швейцарського міста в цій області отримало всесвітнє визнання.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

У складному годинному світі женевський бренд Raymond Weil – відносно молода компанія. Швейцарське підприємство було засноване в 1976 році Раймоном Вейлем. Уже багато років бренд характеризується ростом продажів в Європі, Азії та Північній Америці. Секрет полягає у тому, щоб пропонувати справжній швейцарські годинники, пронизані примітним стилем за порівняно низькою привабливою вартістю.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

В наше століття мануфактур, коли вважається важливою одержимість створювати щось своїми силами, компанія Raymond Weil продовжує зберігати свою роль «etablisseur» – виробника. Легко забути, що всього кілька років тому високо шановані Женевські Будинки – Patek Philippe та Vacheron Constantin – стали працювати за тим же принципом. Механізми для годинників, вже оброблені фінішною обробкою, об'єднані з циферблатом і встановлені в прекрасний корпус, стали закуповуватися у фахівців з різних регіонів Швейцарії, наприклад, з долини Валле де Жу.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

І поки це рішення привносить свої переваги, маючи також недоліками, компанія Raymond Weil неодноразово продемонструвала, що, приймаючи на себе роль виробника, вона також ще може конкурувати з кращими, діючи в рамках обраного ними цінового сегмента.

Інтерв'ю Ангуса Дейвіса (А.Д.) з Елі Бернхаймом, Raymond Weil (Е.Б.)

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

А.Д .: Що все ж робить компанію Raymond Weil особливою?

Е.Б .: Ми неймовірно пишаємося тим, що й досі залишаємося незалежним сімейним підприємством, заснованим в Женеві. Сімейна спадщина, унікальний виробничий досвід і годинникові ноу-хау – це головні причини того, що компанія Raymond Weil така особлива та гаряче улюблена своїми шанувальниками. Більш того, ми вважаємо всіх наших клієнтів частиною великої родини Вейл.

А.Д .: Розкажіть, будь ласка, передісторію вашого появі в компанії.

Е.Б .: Як представника третього покоління сімейного підприємства та онука містера Вейла моя роль полягає в тому, щоб забезпечити цілісність спадщини бренду, засновану на годинникових ноу-хау та безперервному дотриманні традиційних цінностей. Після завершення навчання в 2006 році я приєднався до компанії та кілька років накопичував досвід, спеціалізуючись на годинниковому виробництві, маркетингу та управлінні бізнесом.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Раймон Вейл, засновник однойменної компанії

Зараз я відповідаю за розвиток і розширення глобальної стратегії Raymond Weil. Мене призначили генеральним директором в квітні 2014 року, я замінив свого батька – Олівера Бернхайма, який приєднався до компанії в 1982 році, а в 1996 році став її Президентом і Генеральним Директором.

Одночасно з навчанням і кар'єрою, я насолоджуюся вдосконаленням своїх музичних навичок. Перш ніж закінчити клас віолончелі, я спеціалізувався в грі на фортепіано. Любов до музики передалася мені від моєї мами – професійної піаністки. Захопленість музикою та пристрасть до неї в нашій родині служать джерелом натхнення для розробки кожної нової моделі годинників, всієї продукції та для маркетингової стратегії компанії Raymond Weil.

А.Д .: Раймон Вейл був вашим дідусем, а Олівер Бернхайм – виконавчим директором багато років.

 • Які ж переваги бути сімейним підприємством?

Е.Б .: Існує безліч переваг, коли ти частина сімейного підприємства. До того ж щось схоже вкрай рідко буває в індустрії годинникового виробництва.

По-перше, накопичений досвід у виробництві швейцарських наручних годинників, професійні вміння та знання передаються з покоління в покоління. Подібно до цього і пристрасне захоплення Raymond Weil успадковується від одного покоління до наступного.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

По-друге, ми пишаємося тим, що зуміли зберегти багаторічні відносини з нашими партнерами (багато з яких підтримує нас з самого заснування компанії). Також ми пишаємося низьким рівнем плинності персоналу. Наприклад, наш регіональний директор – Крейг Лич – вже протягом двадцяти двох років працює в компанії (захоплюючи всі три, що змінилися, покоління). За цей час він досконально вивчив всю компанію Raymond Weil.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Крейг Лич, регіональний директор

І останнє, але не менш важливе, – бути сімейним підприємством означає, що ми більш чутливі. Це дозволяє нам реагувати набагато швидше наших конкурентів. Нам не потрібно довго чекати, поки всі наші рішення пройдуть через різні рівні керівництва, тому ми мислимо прогресивно та залишаємося сучасними.

 • Які інші члени сім'ї працюють в компанії?

Е.Б .: Хоч я і змінив свого батька Олівера Бернхайму на посаді Генерального Директора компанії в квітні 2014 року, він все-одно залишився Президентом компанії Raymond Weil та все так саме тісно пов'язаний з нашим бізнесом.

А.Д .: Я знаю, що ви закінчили школу готельної справи в Лозанні, і можу припустити, що спочатку ви не планували працювати в компанії Raymond Weil.

 • Що все-таки привернуло вас в годинникову індустрію?

Е.Б .: Перед нею важко встояти! Я стикався з проблемами щодня, оживляв свою посаду. Кожен день же був різним, і, незважаючи на все це, залишатися сімейним бізнесом з багатою історією досить прогресивно. Це неймовірно розвиває особистість.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинник колекції Parsifal

Розробка нової продукції також стала для мене дуже привабливим фактором. Можливість допомагати розвивати та допрацьовувати існуючі класичні колекції (як, наприклад, колекція Parsifal) для наступних поколінь, а також робота над новими приголомшливими лімітованими випусками наручних годинників, які були розроблені з відомими світовими легендарними артистами (Бобом Марлі, The Beatles, AC/DC та інш.), стала тим елементом, що насичує та збагачує мою посаду.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинник Freelancer AC/DC Limited Edition

Взаємовідносини, які компанія підтримує з партнерами з самого початку існування компанії Raymond Weil, також посприяли моєму залученню в цю сферу. Таке в багатьох інших сферах бізнесу або галузях промисловості буває не часто, і саме це, безумовно, вплинуло на моє рішення приєднатися до компанії.

 • Якими навичками та знаннями, що стали б корисними для посади Генерального Директора Raymond Weil, ви оволоділи в школі готельної справи?

Е.Б .: Хоч це і достатньо різні галузі промисловості, дуже багато навичок, отриманих в школі готельної справи, мені стали в нагоді для цієї посади. Серед інших підприємницькі кмітливість та проникливість, здатність добре працювати в колективі та швидко реагувати, нести активну роль, проявляти гнучкість і, звичайно ж, приділяти пильну увагу деталям.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

А.Д .: Компанія Raymond Weil представляється як «etablisseurs» – виробник.

 • Кілька престижних імен в годинному виробництві спочатку були «etablisseurs», і хоча деякі з них пізніше перейшли в чисте виробництво, очевидно, що є деякі переваги в поставках від третіх сторін. Які переваги отримує Раймонд Вейл, залишаючись «etablisseurs»?

Е.Б .: Всі складові частини годинників Raymond Weil виготовляються виключно в швейцарському «годинниковиробничому» всесвіті. Все це означає, що у нас є можливість відбирати найкращі деталі від кращих компаній-постачальників. Ми змогли зберегти та розвинути близькі та тривалі стосунки з постачальниками крізь усі покоління. Ми збираємо всі наші годинники в Швейцарії, а також організували тут сервісне обслуговування.

Іншим важливим елементом стало те, що з 1999 року у нас є наш власний внутрішній відділ наукових досліджень та розробок. Він допомагає нам забезпечувати можливості для покращення якості та зберігати неповторний дизайн кожної моделі годинників. Це дозволяє нам представляти різні елегантні та сучасні моделі, підтримувати точність і проявляти виняткову якість в годинниковому мистецтві.

 • Я чув, що ви переносите деякі виробничі потужності в Женеву. Чим це допоможе вашій компанії та вашим покупцям?

Е.Б .: Так, це правда. Таке рішення дозволить нам централізувати діяльність в одному місці, полегшуючи спостереження за кожним напрямком бізнесу і покращуючи контроль за виробничою лінією. І знову, все це наше прагнення до досконалості в годинниковій індустрії.

 • Компанія була заснована вашим дідусем в 1976 році та до цих пір користується значним успіхом. Разом із тим у сфері годинникового виробництва ваша компанія відносно молода. Як ви вважаєте, чи має ця відносна молодість будь-які конкурентні переваги?

Е.Б .: Безумовно. Хоч ми вже третє покоління сімейного бізнесу, але бути відносно молодим означає, що ми самі можемо викарбувати себе в історії, одночасно просуваючи наші широко відомі ноу-хау, і пропонувати нові горологічні вироби.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинник Tango GMT Bob Marley Limited Edition

Також це означає, що у нас є можливість стати динамічніше та креативніше наших конкурентів. Більш того, наші клієнти можуть завжди розраховувати на наші безцінний досвід, майстерність та годинникові ноу-хау.

Як незалежний бренд традиційне годинникове виробництво дозволяє нашому бізнесу залишатися стабільним. А поки наші інновації, орієнтовані на нові споживчі сегменти, стають ключовим чинником майбутнього успіху.

А.Д .: Відлуння Женеви чітко відображається при огляді циферблата годинника Raymond Weil.

 • Наскільки важливо для компанії базуватися саме в Женеві?

Е.Б .: Для компанії Raymond Weil вкрай важливо базуватися в Женеві, і саме тому вона є частиною нашого логотипу. Історично склалося, що наша штаб-квартира завжди перебувала в Женеві, що стало важливою частиною та відобразилося на нашому фірмовому стилі.

Все почалося в 1976 році, за часів, коли годинникова індустрія була в кризі, містер Раймон Вейл вирішив заснувати компанію в Женеві та втілив в ній своє бачення того, яким же має бути швейцарське годинникове виробництво, і як наручний годинник може привнести щось нове в цю індустрію.

 • А які ж є суттєві переваги перебування в Женеві?

Вже більше чотирьох століть традиції, майстерність та нескінченні інновації допомагають швейцарському годинниковому виробництву перебувати на вершині Олімпу. А розташування в Женеві дозволяє нам ґрунтуватися на цих традиціях, одночасно з тим безперервно просуватися вперед, враховуючи та застосовуючи годинникові ноу-хау.

І повторюся, це також означає, що всі частини наших годинників виготовлені в Швейцарії, гарантуючи тим самим найвищий рівень майстерності для кожної нашої колекції.

Женева сама по собі дуже гарне багатонаціональне місто, яке стало чудовим майданчиком для всіх компаній, що працюють в світовому масштабі.

 • Говорячи, наприклад, про вишукане вино, часто вживається термін «терруар». Він може охоплювати такі поняття як клімат і ґрунт, взаємовідношення вина з сонячним світлом та інш. А чи на вашу продукцію впливає «терруар» Женеви? І якщо так, то як саме?

Е.Б .: Звичайно, Женева очолює індустрію швейцарського годинникового виробництва в сфері майстерності та досконалості. Винятковий, унікальний динамізм і креативність створили сучасну індустрію, зазначену багатьма «першими»: перший наручний годинник, перший водозахищений наручний годинник, найтонший, найменший або найдорожчий годинник, і цей список можна продовжувати.

А.Д .: Компанія Raymond Weil тісно взаємопов'язана зі світом музики, і бренд часто підтримує багато музичних заходів. Я розумію, що хронометрія важлива як для годинникового виробництва, так і для музичного світу, тому злиття двох різних областей здається мені виключно розумним.

 • За ці роки компанія випустила три версії моделі годинника The Beatles Watch, а також різні моделі в колаборації з AC/DC, Бобом Марлі, Баддом Голлі та Девідом Боуї. Звідки з'являються такі блискучі ідеї співпраці?

Е.Б .: Ми хочемо поширити музичну структуру в дизайн нашої продукції і тому створили компанію Music Icons Series, щоб відзначати найбільш відомих і навіть легендарних артистів у всесвітній музичній історії. При кожній співпраці ми тісно контактуємо з артистом і його спадщиною. Ми настільки натхнені артистом або брендом, що опісля слідує випуск лімітованої колекції та просування її в міжнародних маркетингових компаніях.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинники Maestro 'The Beatles Sgt Pepper's Limited Edition'

Почуття, точність, виконання – ці три риси властиві як музиці, так і годинниковому мистецтву. А компанія Raymond Weil прагне поділитися цим зі своїми шанувальниками.

 • Я зазначив, що компанія Raymond Weil спонсорує церемонію BRITS та Royal Albert Hall. Можу припустити, що публіка, яка відвідує такого роду події та місця, збирається різноманітна. Кого ж ви вважаєте своєю цільовою аудиторією?

Е.Б .: Музика знаходиться в серцях усіх наших партнерів по всьому світу. Ми підтримуємо не тільки класичну музику, а й розширюємо свої горизонти іншими напрямами та стилями музики в різних жанрах.

А.Д .: Кілька років тому була представлена неймовірна модель годинника – Nabucco Cello Tourbillon.

 • Могли б ви тоді припустити її подальше ускладнення в майбутньому? Ось, наприклад, спираючись на ваш тісний союз з музичної сферою, могли б ви уявити, що колись вироблятимете годинник з боєм або навіть з хвилинним репетиром?

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинник Nabucco Cello Tourbillon

Е.Б .: Наш Дім ніколи не перестає розробляти інноваційну продукцію, а науково-дослідний відділ забезпечує наше високе положення в годинникових трендах. Ми твердо віримо, що інновації – це ключ до успіху.

 • У деяких компаній є престижний суббренд, який не тільки забезпечує позитивний приплив доходу, а й привносить ефект «гало» на весь асортимент продукції. Чи не розглядала компанія Raymond Weil такий варіант?

Е.Б .: На даний момент ми не плануємо випускати такий суббренд. У нас є п'ять актуальних чоловічих колекцій, не рахуючи лімітованих, і шість жіночих колекцій. Це означає, що у нас вже є достатня пропозиція продукції в асортименті для задоволення будь-яких вимог.

А.Д .: Останнім часом багато говорилося про, так звані, смартгодинники. Деякі бренди все ж зважилися вийти на цей ринок, інші ж, навпаки, більше сфокусувалися на кварцових і механічних годинниках.

 • А що ви думаєте про смартгодинникі? Чи припускаєте ви, що компанія Raymond Weil також може увійти в цей сегмент ринку?

Е.Б .: Ми не будемо виходити на ринок смартгодинників, а більше посилимо наші сильні сторони та легітимність – якість, годинникові ноу-хау, елегантні та якісні наручні годинникі, які пропонуються за привабливою вартістю.

А.Д .: Моя найулюбленіша чоловіча модель серед годинників компанії Raymond Weil – це Freelancer Men's Automatic Chronograph з сріблястим циферблатом і синіми індикаторами хронографу.

 • Якою ж моделлю годинників ви пишаєтеся та чому?

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинник Freelancer Men's Automatic Chronograph

Е.Б .: Це чоловіча модель Freelancer Calibre RW1212 Skeleton Men's Automatic. Я захоплений тим, що ми змогли випустити наш перший механізм власного виробництва, розроблений спільно з одним з наших партнерів-постачальником механізмів – Sellita. Freelancer Calibre RW1212 втілює в собі вперше розроблений з нуля механізм, виготовлений нашим науково-дослідним відділом у відповідності з усіма спеціальними вимогами компанії. Для нас це стало важливим і значним кроком вперед і дає уявлення про майбутню спрямованість бренду. Вельми важливо, що компанія Raymond Weil продовжує доводити та демонструвати горологічні та годинникові ноу-хау, що застосовуються від покоління до покоління.

Елі Бернхайм, компанія RAYMOND WEIL

Годинник Freelancer Calibre RW1212 Skeleton Men's Automatic

А.Д .: Я вважаю, що Великобританія – важливий ринок для компанії Raymond Weil. Звичайно ж, деякі сфери бізнесу все ж тимчасово постраждали від кризи через затяжний брекзіт. Не враховуючи, чи залишиться нація або ж покине Євросоюз, нестабільність та невизначеність безумовно впливають на певні галузі економіки. Наприклад, менше людей стали переїжджати в нові будинки, а продажі машин достатньо істотно знизилися.

 • Чи вплинула така нестабільність на компанію Raymond Weil?

Е.Б .: Поки всі чекають рішення по брекзіту, все, що ми можемо зробити, – це рухатися вперед і готуватися до будь-яких ризиків і обставинам. До цих пір ми не помітили істотного впливу на наш бізнес і продовжуємо зберігати оптимізм.

 • Які ваші подальші плани на майбутнє?

Е.Б .: Моя головна мета – продовжувати розвивати бізнес і забезпечити його подальшу стабільність. Інновації стануть запорукою успіху, а також технології та інтернет. Я планую підвищувати попит і залучати більше покупців, до того ж хотілося б продовжувати розвивати партнерство з музичної сферою, позаяк музика вже стала частиною філософії компанії та служить приємним джерелом натхнення.

А.Д .: І останнє. Я можу припустити: бути Генеральним Директором компанії означає, що ваше життя часом буває дуже напружений.

 • Як ви відпочиваєте та розслабляєтеся поза офісом?

Е.Б .: Сім'я завжди мала і має найголовніше значення для Raymond Weil та її співробітників. І немає нічого кращого для мене, ніж проводити вільний час зі своїми дітьми.

А оскільки я ще й великий гурман, то просто обожнюю вечеряти в хорошому ресторані з коханими та дорогими людьми, смакуючи нову кухню та відкриваючи для себе нові смакові відчуття.

Заключне слово

Після спілкування з Елі Бернхаймом я зрозумів, що він неймовірно пишається женевським корінням компанії та визнає багату годинникову історію цього міста. Більш того, досить часто згадувалося слово «сім'я», з чого можна зробити висновок, що сталість та цілісність фірми зберігається завдяки послідовній передачі вудил правління наступному поколінню.

Якби я не визнавав, що хронометраж рівно важливий для світу музики та годинникового мистецтва, я б ніколи не зрозумів, чому компанія Raymond Weil так багато часу приділяє світу, розбитому на четвірки та вісімки. Однак все стає зрозумілим, почуй ви, як каже Елі про музику та про його неймовірний талант гри на віолончелі та фортепіано. Музика – це його пристрасть, і вона, звісно, відображається в продукції годинникової компанії. Очевидно, що це характерна риса, якою Елі володіє в достатку.

Компанія Raymond Weil – виробник, Елі мав на увазі, що компанія підтримує постійно точний курс на розробку нових калібрів. Більш того, грунтуючись на моїх власних спостереженнях, стає зрозуміло, що швейцарська компанія володіє вражаючою глибиною в годинниковому ноу-хау. Все дуже просто, компанія Raymond Weil знає толк у виробництві якісних швейцарських годинників і пропонує їх по дивно доступній вартості. Коментарі Елі тільки сильніше затвердили мою думку про неймовірну майстерність компанії та видатну якость їхньої продукції.

Компанія Raymond Weil, можливо, і не найстаріший Дім в Женеві, але заснована вона на реальних талантах, і я вірю, що вона і надалі продовжить розвиватися для майбутнього покоління.