Купівля елітного годинника може стати приємним проведенням часу, і не важливо – перший чи цей ваш годинник або вже п'яті. А по поверненню додому, щоб продовжити термін експлуатації годинника, вам потрібно буде належним чином доглядати за ним. А оскільки всі годинники рано чи пізно вимагають профілактичного огляду, то ми рекомендуємо дотримуватися цих деяких простих порад, щоб витягнути максимального задоволення від вкладених грошей та зусиль.

1. Чистка

Чотири коротких пам'ятки по догляду за годинником

Все, що ви робите протягом дня, – це причина контактів вашого годинника з брудом, пилом, потовиділенням, а при митті рук і посуду ваші годинник потрапляє ще й під бризки води. Найкраще, що ви можете зробити для годинника, – це просто звичайна чистка. Коли ви знімаєте свій аксесуар в кінці кожного дня, то просто протріть його насухо, використовуючи для цього м'яку ганчірочку, щоб прибрати весь, що скопився, бруд. Якщо у вас годинник на металевому браслеті, то ви також можете використовувати м'яку тканинну серветку та теплу воду (але будьте обережні та не сильно мочіть годинник біля корпусу). Якщо Ваш годинник водозахищений, тоді ми рекомендуємо промивати його після плавання чистою проточною прісною водою, оскільки хлор або сіль мають абразивні або, що роз'їдають, властивості. Також рекомендуємо звертати увагу на те, що шкіряні ремінці до годинника вимагають спеціального обходження та очищення призначеними для догляду засобами, які в достатньому асортименті представлені у нас на сайті.

2. Знайте правила заводу годинників

Чотири коротких пам'ятки по догляду за годинником

Якщо ви придбали механічний годинник, то вам необхідно слідувати інструкціям бренду про те, коли можна та коли не можна заводити та підводити годинник. Деякі ускладнені годинники не повинні підводитися в певний час доби, коли механізми всередині годинника здійснюють свої підрахунки, коригування та налаштування. А ще при установці та корекції часу важливо знати, в який бік можна і потрібно обертати стрілки – за годинниковою або проти годинникової стрілки: практично завжди, якщо інше не вказано в інструкції з аксесуаром, цей напрям – за годинниковою стрілкою.

3. Одягати та знімати годинник над будь-якою поверхнею

Чотири коротких пам'ятки по догляду за годинником

Однією з найпоширеніших проблем при носінні годинника, про яку ми найчастіше чуємо від наших читачів, стало те, що при надяганні годинника на зап'ястя або знятті він впав. Для деяких годинників, звичайно, це не так вже й страшно, як для інших. Однак механічні частини можуть розхитатися, а стрілки або годинні позначки – відпасти. Іноді може розбитися скло, а найчастіше порушитися і просто точність ходу годинника. Щоб уникнути такого роду проблем ми рекомендуємо надягати чи знімати ваш годинник над будь-якої поверхнею такою, як комод, стійка, прилавок, стіл або щось подібне.

4. Годинники потребують технічного обслуговування

Чотири коротких пам'ятки по догляду за годинником

Як згадувалося раніше, механічний годинник постійно потребує регулярного обслуговуванні, як і, наприклад, автомобілі. Шестерінки та коліщатка завжди повинні бути змащені, а це змащення має властивість з часом висихати. Годинник повинен бути акуратно розкритий, оглянутий, очищений, заново змащений, старі ущільнювачі повинні бути замінені на нові, і додатково годинник повинний знову бути протестований на водозахищеність. Багато годинникових виробників рекомендують відправляти механічний годинник в перевірений сертифікований сервісний центр кожні 3-5 років. Для годинника з водозахистом 1 раз на рік потрібно як мінімум перевірити, чи не погіршилася стійкість аксесуару до тиску води.

Носіть ваш годинник із задоволенням, правильно використовуйте його можливості, дотримуйтесь наших невеличких рекомендацій, і ваш аксесуар прослужить вам довгі роки.