Колекція Divers Sixty-Five поповнилася годинником на масивному бронзовому браслеті

Автор: Santiago Tejedor

На початку літа компанія Oris явила світові нову приголомшливу модель годинника з корпусом, повністю виконаним із бронзи. Обмежена всього 250 екземплярами, ця лімітована серія присвячена селу Хьольштейн, де в 1904 році була заснована компанія Oris. Divers Sixty-Five Chronograph став першим швейцарським годинником з масивним бронзовим браслетом. І, ймовірно, найбільш сміливим у лінійці бренду.

Крім нового яскравого релізу, Oris порадували публіку запуском власного інтернет-магазину, де вже представлена лімітована бронзова серія. Крім того, у покупців навіть є можливість вибрати порядковий номер годинника за умови, що його ще ніхто не зайняв.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Oris Hölstein Edition 2020 Bronze з корпусом, повністю виконаним з бронзи

Коротка передісторія

Компанія Oris була заснована в червні 1904 року Полом і Крістіаном Каттинами в селі Хьольштайн, Швейцарія, та отримала свою назву на честь струмка, який протікав неподалік. Вже в перший рік існування виробництво, котре складалося з 67 майстрів, випускало значну кількість кишенькових годинників.

До кінця 1930-х років Oris створила свій перший пілотський годинник з великою заводною головкою та стрілочним календарем, в 1960-м рокам марка вже входила до десятки найбільших годинникових компаній у світі, виробляючи більше 1 мільйона годинників на рік. А витоки колекції, про яку далі піде мова, – 1965, коли Oris випустила свій перший дайверський годинник з односпрямованим обертовим безелем і водозахистом 100 м.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Стиль ретро, що втілений у бронзі

У 2015 році Oris реанімувала свої вінтажні дайверські годинники, випустивши колекцію Divers Sixty-Five. Вінтажна естетика цієї моделі миттєво завоювала всезагального визнання, та, крім того, стала справжнім відкриттям для шанувальників чудової якості за помірною ціною.

І хоч знайшлися ті, хто стверджував, що 100-метровий ступінь водозахисту не сумісний з поняттям професійного дайверського годинника (що дуже суперечливо), колекція Sixty-Five придбала популярності й затребуваності. Вона втілила в собі щемливу ностальгію по годинниках минулого століття, яка поєднується з надійністю та функціональністю сучасних моделей.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Генеральний директор компанії Рольф Штрудер розповідає про новий Oris Holstein Edition 2020

Перше видання в бронзі вийшло в 2016 році. Це була модель з бронзовим корпусом і безелем, присвячена капітанові-підводникові ВМС США Карлу Брашір. З того часу в Oris почали регулярно випускати годинники в бронзових і комбінованих корпусах: тристрілочна модель Oris Sixty-Five Steel and Bronze, хронограф Oris Divers на браслеті. Нове надбання лінійки Divers Sixty-Five не тільки продовжило «бронзову традицію» Oris, а й стало даниною поваги історії прославленої компанії.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Бажаючи продемонструвати особливу важливість цього релізу, компанія звернулася до джазовому музиканту зі світовим ім'ям Джеймса Гранца, який написав композицію-триб 'ют під назвою «1904» (рік заснування Oris).

Корпус і браслет повністю з бронзи

Корпус виконаний діаметром 43 мм, його товщина становить 16,93 мм. Обертовий односпрямований безель, кнопки хронографа та, що заґвинчується, заводна головка повністю виготовлені з бронзи. Фактично єдиний сталевий елемент корпусу — це задня кришка.

Беручи до уваги кількість бронзових елементів у цьому годиннику, очевидно, що він відрізняється чималою вагою. Проте, аксесуар легше аналогічних моделей із золота. Корпус відполірований в комбінованій техніці: лицьова частина матова, а кнопки хронографу, цифри на безеле й фланги глянцеві.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Відмітна риса Oris Hölstein Edition 2020 року — це браслет, що складається з масивних бронзових ланок. Однак штифти, які скріплюють їх, а також складана застібка й задня кришка зроблені з нержавіючої сталі, оскільки фізичні властивості бронзи не дозволяють забезпечити цим деталям необхідний рівень міцності.

Трохи теорії: бронза — це сплав, що переважно складається з міді, у якої досить яскравий колір. Згодом бронза окислюється, на ній з'являється зеленуватий візерунок-наліт — патина. Цей процес носить органічно природний характер, тому два бронзових корпуси ніколи не «постаріють» однаково. Колір візерунка кожного з них буде абсолютно унікальний.

Однак прагнучи облагородити природний процес «дорослішання» цього металу, щоб через пару років годинник не виглядав, як артефакт, видобутий з надр затонулого Титаніка, в Oris розробили особливий бронзовий сплав. А щоб уникнути прискореного окислення через зіткнення зі шкірою частина задньої кришки сталева.

У годинника Oris Hölstein Edition 2020 Bronze є одна цікава деталь — гравірування усміхненого плюшевого ведмедика Oris на задній кришці, яка заґвинчується. Під зображенням зазначено його порядковий номер (ХХХ/250).

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

На задній кришці годинника Oris Hölstein Edition 2020 вигравіруваний талісман марки

Циферблат під золото в стилі «панда»

Двукомпаксний циферблат золотистого кольору підкреслює вінтажний стиль Oris Hölstein Edition 2020 Bronze. Секундний лічильник в положенні «9 годин» і 30-хвилинний в положенні «3 години» виконані в чорному кольорі, контрастуючи з білими індексами й люмінесцентними стрілками.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Центральні годинна й хвилинна стрілки покриті білим люмінесцентним складом, як і об'ємні годинні маркери. У темряві вони світяться блакитним, у той час як розмітка на безеле — зеленим. Захищений куполоподібним сапфіровим склом золотий циферблат в стилі «панда» відрізняється чудовою читаністю.

Автоматичний механізм з хронографом

Новий годинник Sixty-Five Chronograph оснащений автоматичним механізмом з хронографом calibre Oris 771, котрий сконструйований на базі Sellita SW 510. Він відрізняється пристойним 48-годинним запасом ходу й фірмовим червоним ротором Oris, який, на жаль, ми спостерігати не можемо через суцільну задню кришку.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Годинник Oris Hölstein Edition 2020 оснащений автоматичним механізмом

Надходження до продажу та офіційна ціна

Як я вже говорив, тираж Oris Hölstein Edition 2020 обмежений 250 екземплярами. Годинники вже можна придбати у фірмових бутіках бренду, а також в інтернет-магазині Oris. Офіційний вартість становить 4,800 CHF або 4,600 євро.

Чоловічий наручний годинник Oris Hölstein Edition 2020 Bronze

Технічні характеристики Oris Hölstein Edition 2020:

  • Корпус: діаметр 43 мм, товщина 16,93 мм. Бронза, комбіноване полірування; що заґвинчується, заводна головка; задня кришка з нержавіючої сталі з гравіюванням плюшевого ведмедика Oris; односпрямований бронзовий безель; куполоподібне сапфірове скло; ступінь водозахисту 100 метрів.
  • Циферблат: золотистого кольору з чорними лічильниками хронографу; секундний — в положенні «9 годин», 30-хвилинний — в положенні «3 години».
  • Механізм: Oris Cal. 771 на базі Sellita SW 510, автоматичний хронограф; частота 28,800 напівколивань на годину; діаметр 30 мм; 27 каменів; 48-годинний запас ходу; години, хвилини, секунди, хронограф.
  • Браслет: інтегрований, з бронзи, складана застібка.
  • Кількість примірників: 250.
  • Референс: 771 7744 3182-Set