Сучасна модель на базі вантажного циферблата El Primero A386

Автор: Brice Goulard

На перший погляд може здатися, що нова модель — це чергове вінтажне перевидання культової версії El Primero A386 зразка 1969 року. Однак не варто поспішати з висновками. У Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition майстерно поєднуються багата історія оригіналу й сучасний дизайн.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Це остання версія перевидань А386, випущена в оригінальному корпусі Revival. В новій моделі використаний раніше невідомий прототип циферблату, розроблений більше 40 років тому для серії А386. Zenith Chronomaster Revival зайняла особливе місце в колекції Manufacture Edition, і на те є кілька причин. Про них ми й поговоримо.

Я вже писав про багату історію калібру El Primero 1969, який став одним з трьох (перший в світі) автоматичних хронографів, тому знову заглиблюватися в цю тему ми не будемо. Фактично Zenith тоді випустила не одну модель, а цілу трилогію інтегрованих високочастотних автоматичних хронографів: A384, A385 та A386.

У той час як версія А384 була перевидана та увійшла до базової лінійки компанії, А386 вироблена обмеженою серією на честь 50-річчя калібру El Primero. Ювілейну трилогію, пропоновану за значною ціною, виготовили в корпусах з 18-каратного золота. Новий Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition не обмежений в тиражі й виконаний з куди більш доступної нержавіючої сталі.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Невідомий прототип, знайдений на горищі

Відмінною рисою версії А386 був трикомпаксний циферблат із сріблястим, сірим та синім лічильниками хронографу. До сьогоднішнього дня ніхто не знав, що компанія розробила й інші прототипи циферблатів, оскільки вони не були випущені.

Циферблат нової моделі в синіх тонах створений на базі одного з тих прототипів. Але чому саме зараз забуті зразки спливли з небуття? Розгадка прихована в напівтемряві горища історичної мануфактури Zenith.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Горище мануфактури Zenith в Ле-Локле

В середині 1970-х років, коли кварцова криза практично поставила швейцарську механіку на коліна, бренд був проданий американській компанії під назвою Zenith Radio Corporation. Нові власники з Чикаго були націлені на виробництво виключно кварцових годинників, тому вирішили припинити випуск всіх механічних моделей, включаючи культовий калібр El Primero.

Але був один чоловік, який вирішив будь-що-будь врятувати «механічну спадщину» Zenith, – Чарльз Вермо, фахівець з розробки механізмів хронографа. Всупереч наказу керівництва він сховав все обладнання та інструменти, необхідні для створення хронографів, за герметичною стіною на горищі мануфактури Zenith в Ле-Локле.

Завдяки вчинку цієї самовідданої людини марка змогла відновити виробництво El Primero в середині 1980-х років, уникнувши тривалого процесу поновлення втраченого обладнання.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Модель Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition створена на базі триколорного прототипу, знайденого на горищі мануфактури.

«Там, на горищі, серед незліченних артефактів і старовинних інструментів, що зберегли свій первозданний вигляд, була виявлена маленька непоказна коробочка без будь-яких розпізнавальних знаків. Всередині лежало кілька прототипів циферблатів, які відмінно збереглися, незважаючи на минулі десятиліття. Серед них – фірмовий триколірний циферблат El Primero А386, а також ще одна версія в трьох відтінках синього.

Ми не знайшли ніяких записів про цей прототип, але враховуючи, що він зберігався разом з циферблатами А386 та мав тотожню моделі 1969 конфігурацію, ми можемо припустити, що його створили саме для серії А386. Очевидно, Чарльз Вермо сховав ці прототипи на горищі разом з інструментами для El Primero.»

Представники компанії Zenith

Краса цього циферблату, як і історія створення, спонукали Zenith зробити його частиною серії перевидань А386.

Останнє відродження A386

Єдиний корпус, який підходив знайденому на горищі прототипу, був із серії Revival, заснованої на дизайні оригінального годинника El Primero А386 1969 року. Повністю відтворений на основі креслень пілотної моделі тільки Revival міг «вмістити» цей циферблат, не порушуючи його пропорцій.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Таким чином, новий Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition укладений у 38-міліметровий корпус з гранованими вушками під ремінець, радіальною матовою та глянсовою поліруваннями, вузьким плоским безелем і акуратними кнопками хронографу. На зміну плексигласу оригінальної версії прийшло тверде сапфірове скло зі «сходинкою» у фланця.

На щастя, компанія вибрала корпус з нержавіючої сталі, що зробило годинник куди більш доступними в порівнянні з трьома золотими версіями.

Циферблат нового Chronomaster Revival по своїй компоновці та обробці повністю ідентичний попереднім перевиданням А386, але відрізняється від них незвичайної колірною схемою. Лічильники хронографу виконані в трьох відтінках синього — від кольору електрик до індиго.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

В іншому корпус цієї моделі повністю відповідає оригіналу 1969 року: чорно-білі стрілки з люмінесцентним покриттям, об'ємні глянсові годинні маркери з чіткими гранями, червона стрілка хронографу й апертура з датою в положенні між мітками «4» та «5 годин».

Циферблат, покритий білим лаком, контрастує з чорною хвилинної шкалою. Тахіметрична шкала, як і в оригіналі, нанесена на внутрішній фланець, а шрифти й логотип повністю відповідають версії 1969 року. Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition комплектується прогумованим темно-синім ремінцем зі шкіри алігатора з застібкою-пряжкою з нержавіючої сталі.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Невеликий діаметр наділив цей годинник неповторним вінтажним шармом і забезпечив комфортне прилягання до зап'ястя. Поєднання синього з білим і відмова від використання фокстіни (fauxtina — штучно зістарене люмінесцентне покриття) додало Chronomaster Revival цілком сучасного вигляду.

Нова модель оснащена колись інноваційним El Primero Caliber 400 з архітектурою зразка 1969 року: інтегрований автоматичним механізмом з колонним колесом і горизонтальною муфтою, а також високочастотним регулятором (36,000 напівколивань в годину), що забезпечує точність до 1/10 секунди. Запас ходу складає 50 годин.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Єдиною поступкою сучасності стала прозора задня кришка з сапфірового скла.

Серія Manufacture Edition: реліз в режимі онлайн

Zenith Chronomaster Revival став частиною нової колекції Manufacture Edition. Він не лімітований, але задуманий як ексклюзивна модель, доступна тільки для відвідувачів мануфактури Zenith в Ле-Локле.

Однак, з огляду на нинішню ситуацію в світі, яка не дозволяє відвідувати виробництво, годинник можна придбати на веб-сайті компанії. Як тільки знімуть обмеження, новий Revival буде продаватися тільки в стінах рідної мануфактури.

Онлайн-бутіки Zenith почали працювати в травні цього року в Італії, Франції та Швейцарії. Компанія також планує запуск в Німеччині, Іспанії, Великобританії, а потім і в США.

Офіційний прайс

Нова (і остання) версія Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition під референсом 03.Z386.400/60.C843 продається в оригінальному футлярі Revival, упакованому в особливу коробку. Вона в точності імітує книгу й містить комікс про Шарля Вермо.

Офіційна вартість становить 8,900 швейцарських франків.

Чоловічий годинник Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition

Технічні характеристики Zenith Chronomaster Revival Manufacture Edition:

  • Корпус: повторює оригінал версії А386 зразка 1969 року; діаметр 38 мм, товщина 13 мм; нержавіюча сталь, комбіноване полірування (глянцеве й матове); сапфірове скло з обох сторін; ступінь водозахисту 50 метрів.
  • Циферблат: створений на основі вантажного прототипу, знайденого на горищі мануфактури; біле лакове покриття, лічильники хронографу виконані в трьох відтінках синього; хвилинна шкала чорного кольору, біла тахіметрична шкала; грановані годинні маркери покриті родієм; чорно-білі грановані стрілки, покриті складом C1 Super-LumiNova; стрілка хронографу червоного кольору.
  • Механізм: мануфактурний калібр El Primero 400; автоматичний інтегрований хронограф, горизонтальна муфта й колонне колесо; 30 мм, 31 камінь; частота 36,000 напівколивань на годину (5 Гц); 50-годинний запас ходу; години, хвилини, секунди, дата, 30-хвилинний та 12-годинний лічильники хронографу.
  • Ремінець: 19-міліметровий, прогумований, зі шкіри алігатора синього кольору; застібка-пряжка з нержавіючої сталі.
  • Референс: 03.Z386.400/60.C843.
  • Надходження до продажу: годинник доступний виключно для відвідувачів мануфактури Zenith. На період обмеження відвідувань його можна придбати на веб-сайті компанії.