Нова модель в кольорі underwater-forest green

Автор: Alvin Chong

Часы Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver

Серія Seiko Prospex LX була представлена ​​на виставці Baselworld в 2019 році. До неї увійшли чудові спортивні годинники, які стануть надійними компаньйонами на суші, в морі та навіть у небі. Розроблялася нова лінійка спільно з Кеном Окуямою – колишнім креативним директором Pininfarina та одним з найвідоміших автомобільних дизайнерів Японії.

Модель Prospex LX Limited Edition SNR045 оснащена фірмовим механізмом Seiko Spring Drive, а її дизайн повторює видання Seiko 1 968 Hi-beat Diver. На створення зеленого текстурованого циферблату компанію надихнули «моховиті ліси», виявлені на дні озера біля острова Skarvsnes Foreland в Антарктиді. Японські вчені дали їм назву «кокебозу» або «дитя моху».

Часы Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver

«Моховиті ліси» кокебозу в Антарктиці

Загальне враження

Завдяки циферблату й блискучому керамічному безелю зеленого кольору новий годинник відразу приковує погляд. Цей колір зараз актуальний як ніколи, і Seiko не єдина марка, яка послідувала новому тренду.

Лінійка Seiko Prospex LX Limited Edition — це функціональний годинник для дайвінгу з чудовими характеристиками та відмінною читаністю. Він красивий та зручний, що відрізняє його від багатьох конкурентів.

Текстурний орнамент нагадує «моховиті ліси» кокебозу, надаючи циферблату глибини й фактури. Ця особливість робить класичний інструментальний годинник особливим, підкреслює його характер.

Єдине, що мене бентежить у новій моделі, — індикатор запаса ходу. Він гарний на гладких циферблатах, як у звичайних дайверів серії LX, але на текстурних виглядає недоречним, порушуючи гармонію орнаменту.

Часы Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver

Лімітоване видання вартістю в 6,000 $, очевидно, претендує на «лаври» Grand Seiko, оскільки володіє особливостями, притаманними цій знаковій серії, — механізмом Spring Drive та корпусом, відполірованим у техніці Zaratsu.

Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver випускається обмеженим тиражем у 500 екземплярів, і да, я б назвав вартість цього годинника цілком виправданою, хоч і злегка завищеною.

Корпус

Корпус нового годинника нагадує першу дайверських модель Seiko 300 м, випущену в 1968 році. При діаметрі 44,8 мм та товщині 15,7 мм (що чимало) SNR045 не здається занадто громіздким і важким, оскільки і корпус, і браслет виконані з титану.

Часы Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver

Завдяки широким скошеним вушках під ремінець з чіткими гранями корпус виглядає тривимірним. Полірування Zaratsu, яке часто зустрічається серед моделей Seiko та Grand Seiko, додає дизайну особливого лиску. Завдяки йому поверхня корпусу виходить ультраплоскою та дзеркальною, практично без спотворень. На масивному Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver таке полірування виглядає дійсно ефектний.

Ні для кого не секрет, що у титанових корпусів є один недолік — всі подряпини на ньому занадто помітні. Seiko вирішила це питання, вдавшись до використання запатентованого твердого покриття Diashield.

Механізм

Як і більшість сучасних дайверских моделей Seiko, нова LX Diver оснащена механізмом Spring Drive. Це свого роду гібрид, що поєднує в собі механічну зубчасту передачу й осцилятор під управлінням електроніки. Подібна комбінація дозволила добитися вражаючою точністю до 1 секунди на день та 15 секунд на місяць. Ідеальні показники для спортивного годинника.

Модель LX Diver отримала практичний калібр 5R65 з функцією дати й значним 72-годинним запасом ходу. З точки зору характеристик він ідентичний механізму 9R65, котрий використовується в декількох моделях Grand Seiko. Однак на відміну від свого «близнюка», 5R65 позбавлений витонченої обробки, що, в принципі, особливого значення не має, оскільки, що заґвинчується, задня кришка LX Diver приховує механізм від зацікавлений очей.

Браслет оснащений механізмом збільшення довжини, завдяки якому можна надягати годинник поверх водолазного костюму.

Часы Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 Spring Drive Diver

Короткі характеристики та офіційна ціна Seiko Prospex LX Limited Edition «Underwater Forest»:

 • Референс: SNR045.
 • Діаметр: 44,8 мм.
 • Товщина корпусу: 15,7 мм.
 • Матеріал: титан.
 • Скло: сапфірове.
 • Ступінь водозахисту: 300 метрів.
 • Механізм: калібр 5R65.
 • Функції: години, хвилини, секунди, апертура з датою, індикатор запасу ходу.
 • Тип заводу: автоматичний.
 • Запас ходу: 72 години.
 • Браслет: титановий, з механізмом збільшення довжини.
 • Лімітоване видання: 500 примірників.
 • Надходження до продажу: серпень 2020 року.
 • Офіційна ціна: 6,000 $.