ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

У шанувальників марки на слуху подія, з якого, власне, почалася історія знаменитої колекції. Майбутній творець G-SHOCK, а тоді ще зовсім юний співробітник корпорації, ненавмисно впустив свій годинник, і від удару він розбився вщент. Засмучений – годинник був батьківським подарунком – Кікуо Ібе вперто вирішив, що обов'язково придумає годинник з такою жорсткою конструкцією, якій буде що дарма удари та падіння.

Саме на невбиваємість робили ставку творці колекції. В одному з рекламних роликів 80-х, в якому презентували нову модель, годинником грали в хокей: хокеїст натурально лупив по G-SHOCK клюшкою щосили, так якби він забивав вирішальну шайбу у вирішальній грі...

Власне, на міцність творіння CASIO перевіряли різними способами: скидали з високих поверхів, переїжджали автомобілями, занурювали в воду, тестуючи водозахист.

Перелік з трьох основних критеріїв був амбітно сформульований в правилі трьох десяток («Triple 10»). Воно повинно було гарантувати ударостійкість, щоб витримати падіння з висоти 10 метрів, водозахист 10 АТМ, тривалість працездатності батареї до 10 років.

За два роки, перш ніж перші годинники серії вийшли на ринок, в експериментальній частині проекту були знищені в прагненні відповідати вимогам понад двісті прототипів. Представлена в 1983 році модель G-SHOCK DW-5000C майже відповідала заявленим критеріям: батарея гарантувала 7 років безперебійної роботи, а відмітка водонепроникності вказувала на 20 АТМ. Удароміцність забезпечував міцний корпус, закутий в уретан. Для 83-го року це були сильні та, повторимося, дуже амбітні показники.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

Модель зустрілі на Сайти Вся з неймовірнім ентузіазмом.

Як же далі розвиватись історія успіху популярної Колекції?

Коротка хронологія

Давайте Спробуємо Відтворити еволюцію G-SHOCK в хронологічному відображенні и пройдемося лаконічнім пунктиром з історії Колекції.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

1983 – 1990. Перші в історії годинники з підвищеною міцністю – революційні DW-5000C – надходять у продаж. Виходить модель DW-5500C в характерному квадратному корпусі, конструкція якого гарантує захист від бруду та пилу. DW-5600C стає бестселером, прототипом якого послужили DW-5000. AW-500 стала першою моделлю з дисплеєм, що поєднує і аналогове, й цифрове відображення (DW-5900C / DW-6000). Завершилося десятиліття естетичної нотою: створено новий дизайн переможної колекції, яка вельми полюбилась японським шанувальникам марки.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

1991 – 2000. CASIO робить крок в сторону від брутальності та випускає жіночу серію Baby-G, розфарбовану як в пастельні ніжні, так і в яскраві насичені відтінки. Нова модель G-SHOCK вперше оснащена температурним датчиком. Серія G-SHOCK Frogman, яку згодом оцінили дайвери, володіє водозахистом до 200 метрів. Ще одна модель отримала датчик тиску. Додавання уретанового матеріалу в корпус, а саме в структуру конструкції кнопок, забезпечує брудо й пиле- захист. Отже, ця віха почалася з пило- та брудозахисту моделі Mudmaster. У 1996-му читаємість показань істотно поліпшила електро люмінісцентне підсвічування. Тоді ж вперше була застосована технологія живлення, що працює від сонячної енергії. До завершення 90-х світовий маркетинговий показник колекції G-SHOCK зрівнявся шести мільйонам, а тим часом крива графіку впевнено продовжувала повзти вгору. У 2000-му вперше годинники оснащені функцією радіосінхронізаціі точного часу.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

2001 – 2010. В CASIO вирішили посилити не тільки корпус годинника, але і ремінець: модель DW-5600B отримала ремінець з кевлара (пара-арамідного волокна), матеріалу високої міцності. Його використовують при виробництві кабелів, шин і навіть бронезахисту. Удосконалення за рахунок технології Multi-Band 6, що дозволяє калібрувати радіосигнал за допомогою зв'язку з шістьма ключовими станціями, розташованими по всьому світу: в Японії, Китаї, Центральній та Північній Америці, Канаді та в Європі. Як бонус годинник навчився автоматично переходити на літній час та назад (в Європі). Ударна авіа-серія GW-3000, із захистом від впливу гравітаційної та відцентрової сил, витримує високі навантаження (до 15G).

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

2011 – 2017. Модель GB-6900 отримала можливість зв'язку зі смартфоном по протоколу Bluetooth® (технологія сумісності освоєна з версії 4.0). Освоєння системи Smart Access, яка забезпечує швидке налаштування численних функцій за допомогою однієї лише заводної головки. Початок використання гібридної системи прийому та обробки даних, що працює і з радіо-, і з GPS сигналом. Годинники отримують підвищену міцність за рахунок технологій. Компанією Taica запатентований αGel® (Alpha Gel) – гелеобразний силіконовий матеріал, здатний поглинати вібрації. Виступаючи в ролі бар'єру між механізмом і корпусом, альфагель і зараз залишається одним з найбільш ефективних способів підвищити захист серця годинника. Так що годинник, що належить до лінійок Gravitymaster і MT-G, оснащений Triple G Resist і пізніше – COREGUARD™, демонструє високу здатність протистояти не тільки ударам, а й відцентрової та гравітаційної сил, а також витримувати навантаження. GPW-2000 пішла далі та отримала модуль Connected Engine, яка, крім вже перерахованих радіо- і GPS, вміє використовувати смартфон і автоматично оновлювати дані, підключаючись до серверів часу.

Стомільйонний G-SHOCK

Минулий рік запам'ятається ще й безпрецедентною заявою компанії про досягнення планки в 100 млн проданих по всьому світу годиннків G-SHOCK. З цієї нагоди флагманська колекція поповнилася моделлю MTG-G1000BS-1AER. Про причасті до події говорить ювілейне гравірування «100 000 000», виконана на зворотному боці корпусу.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

Титановий корпус ефектними штрихами одягнений в темно-червоний та золото. Цей насичений рубіновий відтінок дуже близький кольором, який носили японські самураї на своїх обладунках, кольором, який в епоху Воюючих царств символізував силу та єдність.

Поверхня корпусу та титанового ж браслета сатинована, забезпечуючи рівне матове покриття одночасно і шорстке, і гладке, до якого хочеться негайно доторкнутися – так приваблива текстура відшліфованого металевого сплаву. Золоте іонне напилення на індексах, фронтальних гвинтах, заводної коронки, на застібці браслета надає моделі той самий сліпучий ефект елегантної розкоші, який відрізняє дорогі ексклюзивні годинники.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

Гібридна технологія GPS Hybrid Wave Ceptor використовує сигнали калібрування часу з обох супутників GPS і стандартних радіохвильових передач з атомним часом (MultiBand6). Цей симбіоз гарантує, що час на вашому годиннику буде точним, в якій би точці земної кулі ви не опинилися.

Годинники дозволяють стежити за часом в іншому часовому поясі. На індикатор може бути встановлено час будь-якого з існуючих поясів. На літній час і назад годинники переходять самостійно автоматичним способом.
GPS-гібридна радіокерована система доповнена сонячною батареєю. Запас живлення акумулятора складає до семи місяців після повної зарядки навіть при відсутності світла.

Функція «Clad Guard Structure» об'єднує коронку та захисні елементи, що підвищують ударостійкість. Тут застосований αGEL®, локалізований в самій верхній частині коронки: силіконовий прошарок бере на себе основну силу потенційного фізичного впливу, забезпечуючи відмінну амортизацію. Таку ж структуру кріплення мають і інші кнопки.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

На позолоченій коронці вигравірувані літери серії «MR-G». Рифлена поверхня має дуже вдалий рельєф, за рахунок чого скористатися заводною головкою відносно легко навіть в рукавичках.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

Годинникові та хвилинні стрілки, а також індекси покриті люмінесцентним матеріалом. Однак для того, щоб забезпечувати відмінну читаність показань навіть в повній темряві, циферблат оснащений додатково LED-підсвіткою («Super Illuminator» – світлодіоди високої яскравості).

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35

Завдяки системі Smart Access, настройка годинника відбувається досить просто, буквально – інтуїтивно, шляхом натискання або обертання електронного штифта. Так, всього декількома нехитрими рухами ви маєте змогу налаштувати таймер зворотного відліку, або секундомір, або будильник, виставити світовий час та інш. А ось для того, щоб, скажімо, поставити годинник в режим очікування (польоту), кнопку слід не обертати, а натиснути. Аналогічним чином відключається радіо та GPS-приймач (наприклад, на час польоту).

Технічні характеристики CASIO G-SHOCK MRG-G1000B-1A4DR

  • Механізм: кварцовий (сонячна батарея), 
  • корпус: титановий,
  • скло: сапфірове, високої міцності, стійке до подряпин, з покриттям антивідблиску,
  • браслет: міцний титановий сплав,
  • браслет оснащений запобіжною засувкою, що запобігає випадковому розстібанню ремінця,
  • габарити: 54,7 мм x 49,8 мм x 16,9 мм,
  • вага: 153 г,
  • водозахист: 20 АТМ.

ювілей CASIO: G-SHOCK –- 35