Рімейк екзотичної моделі з циферблатом «Zorro»

Автор: Cheryl Chia

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Слідом за перевиданнями культових пілотських версій Navitimer 806 та AVI 765 1953 Breitling здивував нас абсолютно несподіваним релізом, повернувши з небуття модель Top Time «Zorro». Але в жодному магазині ви її не зустрінете, оскільки годинник продається тільки на веб-сайті Breitling і дата його надходження в оффлайн-продаж поки невідома.

Серія Top Time випускалася з 1960-х по 1970-і роки і представляла собою більш просту та доступну лінійку хронографів для молодої аудиторії Breitling. Ця концепція стала основою нового рімейка.

На відміну від інструментальних навігаційних моделей Chronomat або Navitimer з логарифмічною лінійкою на обертовому безеле Top Time, позбавлений подібних ускладнень і швидше служить втіленням стилю своєї епохи.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Годинник Top Time Limited Edition

Незважаючи на приналежність до годинників початкового рівня, оригінальна версія Top Time встигла дебютувати на великому екрані. Модель під референсом 2002 з циферблатом «перевернута панда» та вигаданим лічильником Гейгера (бо того вимагав сценарій) носив герой Шона Коннері в картині «Кульова Блискавка».

У 2013 році цей годинник був проданий з аукціону Christie's за 103,875 фунтів стерлінгів. Перш ніж опинитися серед найцінніших лотів, він поневірявся по блошиних ринках.

Версії з циферблатами «панда» (відомими також як «перевернута панда») вважаються культовими моделями серії Top Time. За основу ремейка були взяті дві моделі: № 2003 із позолоченим корпусом і циферблатом «Zorro» та № 2001 з таким же циферблатом, але в корпусі з 18-каратного золота.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Top Time №. 2003 з каталогу 1960-х років

Нова інтерпретація

На відміну від перевипущених Navitimer 806 та AVI 765, які стали репродукціями, повторюючи найдрібніші деталі оригінальних моделей, новинка об'єднала в собі риси різних версій з лінійки Top Time. Крім того, цей вінтажний рімейк таїть в собі відбиток сучасних технологій. Але про все по порядку.

Нова версія примітна незвичайним циферблатом «Zorro», який втілює в собі експериментальний дизайнерський дух годинникової індустрії за десятиліття до настання Кварцової кризи.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Стрілки і точки над часовими маркерами покриті люмінесцентним складом

Циферблат отримав свою назву через схожість з маскою Зорро: лічильники хронографу обрамлені чорними трикутниками. Цей дизайн раніше зустрічається в позолоченій та золотий версіях оригінальних Top Time, але асоціюється він більше з лінійкою вінтажних хронографів початкового рівня Breitling Sprint, випущеною в 1960-х роках.

Рімейк практично повністю повторює стиль циферблата «Zorro» з тією лише відмінністю, що тахіметрична шкала оригіналу замінена на десяткову, а центральні стрілки тепер виконані в яскраво-червоному кольорі.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Лічильники хронографа розташовані згідно з оригіналом: малий секундний в положенні «9 годин» та 30-хвилинний в положенні «3 години». Останній також має яскравим акцентом у вигляді червоного трикутника.

Корпус з нержавіючої сталі позбавлений позолоти, але при цьому повністю повторює оригінальний дизайн: глянсове полірування, вузький безель та незграбні вушка під ремінець.

І як більшість рімейків новий Top Time випущений в більшому діаметрі — 41 мм замість 35 мм.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Вінтажна версія була оснащена механізмом Valjoux 7733 з ручним заводом. Перевидання отримало новий калібр, виготовлений тією ж компанією (вірніше, її наступником). Автоматичний Calibre 23 з сертифікатом COSC є вдосконаленою версією ETA Valjoux 7753 (але без часового лічильника і дати).

Крім нововведень в плані дизайну та характеристик нові Top Time забезпечили цифровим «паспортом». Це перші годинники Breitling, в яких була використана технологія блокчейна (лежить в основі криптовалюта, таких як біткоїни). Вона підтверджує справжність годинників, а також відстежує їхніх власників і сервісне обслуговування. Вся інформація зберігається в «паспорті», розробленому спільно з паризьким технологічним стартапом Arianee.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Серія обмежена 2000 примірниками, а на задній кришці кожної моделі вигравійований її порядковий номер «ONE OF 2000».

Поки що годинник можна придбати тільки через веб-сайт Breitling. До кінця року Top Time Limited Edition надійдуть до фірмових бутіків, але за попереднім замовленням.

годинник Breitling Top Time Limited Edition

Короткі характеристики та офіційний прайс Breitling Top Time:  

 • Референс: A23310121G1X1.
 • Діаметр: 41 мм.
 • Товщина: 14,27 мм.
 • Матеріал: нержавіюча сталь.
 • Ступінь водозахисту: 30 метрів.
 • Механізм: Caliber 23.
 • Функції: індикація часу, хронограф.
 • Тип заводу: автопідзавод.
 • Частота: 28,800 напівколивань на годину (4 Гц).
 • Запас ходу: 48 годин.
 • Ремінець: коричневий нубук з застібкою у формі пряжки.
 • Лімітована серія 2000 примірників.
 • Надходження у продаж: ви маєте доступ до замовлення на сайті Breitling.com.
 • Офіційний прайс: 4,990$ (4,950 швейцарських франків).